Персони

Інтерв'ю

Олександр Поворознюк – про корупцію, бажання залишити «Інгулець», Селезньова та Мілевського

Президент «Інгульця» Олександр Поворознюк висловив обурення від роботи суддівської бригади на чолі з Дмитром Бондаренком, яка працювала на матчі його команди з «Ворсклою» (2:2), розповів про корупцію у футболі, а також, чому ніколи не запросить Селезньова і Мілевського.

Сергей ЛЕВЧЕНКО, Footboom.com

2021-02-22 15:00

– Вся Україна сміється з цього епізоду, – каже Поворознюк. – Усі бачили, що пенальті не було, а Бондаренко побачив і сказав гравцям «Інгульця», що хтось штовхнув Степанюка у карному майданчику. Але ж на повторі видно, що до Руслана ніхто не доторкався. Те, що Степанюк – циркач, ми це знаємо ще з першої ліги. Але ж це явний перебір. Якщо на кожен крик арбітр буде свистіти, то це буде занадто, не знаю тоді, що буде й далі.

Знаєте, зараз я піду з «Інгульця» і завтра перепишу всі права за одну гривню на свого сина, але з цими суддями буду боротися! Причому, жорстко. Тому що це система, яка зайшла у такі глухі дебрі, які потрібно викорінювати! І я буду боротися з нею до кінця, тому що «Інгулець» не дає гроші на суддів. І потім я розповім вам усю правду, коли залишу свою посаду. Щоб зараз КДК УАФ не оштрафував ні мене, ні клуб. Ось тоді розповім людям усе: хто, скільки дає і кому. Повірте, це буде цікаво! Очікуйте! А зараз я поки що промовчу.

Хочу підкреслити, у «Інгульця» вкрали перемогу над «Ворсклою», причому, чергову. За ці слова КДК УАФ оштрафує мене на 100 тисяч гривень, або на 200, як це вже було неодноразово. Вони хочуть мені закрити рота, але у них нічого не вийде!

– Якби на матчі «Інгулець» – «Ворскла» був присутній VAR, ця система допомогла б вирішити спірні епізоди?
– На 200%! Але якщо б на матчі працювала система VAR і у ворота «Інгульця» поставили пенальті... Тоді я нічого не розумію у футболі!

– Оцініть роботу голови Комітету арбітрів УАФ Лучано Лучі.
– Хіба я можу бути задоволений його роботою?! Ви ж бачите, що роблять арбітри! Там хочу ставити пенальті, а там – не хочу. Там буду, а там – не буду. Того треба «убити», а того не треба. Ще в першій лізі Лучано Лучі у кінці сезону говорив, що чотири клуби не повинні вийти у Прем'єр-лігу... Це що? Це ж арбітри казали, не я.

Думаю, що у нас і без Лучі є достойні люди, які могли б зайняти його місце і достойно керувати Комітетом арбітрів УАФ. Можна поставити чесну людину, щоб не було оцих хабарів. Давайте їм зробимо більші зарплати, я готовий брати у цьому участь, допомагати. Щоб судді більше заробляли, але ж ви подивіться, що вони роблять!

Учора арбітр Бондаренко залишив без преміальних 40 чоловік! У «Інгульці» навіть водій і прибиральниця отримують преміальні за перемоги.

Хочу добитися того, щоб судді після кожного матчу давали пояснення, чому вони прийняли те, чи інше рішення. Було б набагато простіше, якби рефері після гри сказав: «Вибачте, я помилився». Натомість, замість Бондаренка вийде Лучано Лучі і скаже, що арбітр усе правильно зробив, по новим трактуванням правил рішення було вірним і суддя правий. І знову всіх зроблять дурнями! Ну скільки це можна терпіти?

Тепер для того, щоб не штрафували ні мене, ні клуб, я піду з «Інгульця». Звичайно, всі розумітимуть, що це буде формально, адже своє дітище я не кину. Але по документах я буду ніким. Ось тоді подивимось, коли по всіх телеканалах, сайтах і газетах я буду говорити правду. А всі хабарники будуть висіти по всій Україні на білбордах! І Лучано Лучі разом з ними!

– Потрібно довести, що люди беруть хабарі. Зможете?
– Вся футбольна спільнота: тренери і футболісти знають, що є чотири клуби в УПЛ, які не дають гроші арбітрам – «Шахтар», «Динамо», «Інгулець» і «Дніпро-1». Усі знають суми, які дають клуби арбітрам, щоб їх не чіпали! Також знають цифри, які треба дати рефері, щоб він допоміг! Всі знають про це. Чому мовчать? І ми за «чистий» футбол? Та ми сидимо по вуха у корупції!

– Які суми дають арбітрам за допомогу у матчі?
– Я назву їх потім, коли не буду по документам президентом «Інгульця». Ось тоді ви почуєте усю правду!

– В зимове міжсезоння «Інгулець» був досить пасивним на трансферному ринку. Чому?
– Нам потрібно було точково підсилити команду. Ми це і зробили, запросивши двох гравців. Сьогодні приїжджає гравець збірної Тунісу. Ми його вже підписали. Ще одним нашим новачком став правий захисник із Нідерландів. З ним також вирішені усі питання.

У Туреччині до нас табунами приїздили футболісти, але вони виявилися не сильнішими гравців «Інгульця». Навіщо вони? Насипати їм зарплату, щоб вони сиділи і не розуміли свого тренера? У нас дуже хороший колектив. Ви бачите, що у кожній грі ми б'ємося, не поступаючись на полі нікому.

– Ім'я туніського новачка «Інгульця» Мохамед Алі Бен Салем?
– Так. Саме він.

– Новачки підписані, але не заявлені на сайті УПЛ. Якісь проблеми з документами?
– Комусь треба пройти медогляд, іншому отримати візу.

– Новачки УПЛ билися, щоб запросити до себе Селезньова і Мілевського. Чому «Інгулець» не був зацікавлений у цих гравцях?
– Такі гравці, як Селезньов і Мілевський ніколи не будуть в «Інгульці»! У нас зовсім інша філософія, інше відношення до футболу. Якщо б це був Лисенко із «Колосу», це інше питання. Подивіться, як він у свої роки відноситься до футболу! Йому 32, а він біжить до останньої хвилини, б'ється на полі, рубається. Таких гравців небагато, які в такому віці відносяться до футболу професійно. Ось якби до нас прийшов Лисенко, я б його взяв.

Селезньова і Мілевського треба забувати. Є молоді і перспективні хлопці, про яких потрібно говорити. Який піар з того, що «Колос» запросив Селезньова? Всі притримувалися спортивного режиму, а потім півкомади почало бухати. Так хіба це піар?

«Інгулець» на слуху через те, що він не платить арбітрам, що чесно виходить на кожну гру, б'ється на полі. Нас знають, як народний клуб. Ось це, я розумію, піар! Фішка не в тому, щоб запрошувати в команду Селезньова чи Мілевського. Найкращий піар – виходити на поле, робити головою підкати, рубатися і помирати! Якщо Селезньов і Мілевський грають у футбол, то я – іспанський льотчик! Поки я президент, цих гравців у «Інгульці» не буде ніколи. Навіть, якщо б нам їх давали задарма!

footboom.com