Персоны

Интервью

Шапаренко: «Із Францією конкурувати було важко, це топ-збірна»

Півзахисник збірної України та київського «Динамо» Микола Шапаренко розповів про жовтневі матчі синьо-жовтих проти команд Франції, Німеччини та Іспанії.

2020-10-16 10:04– Миколо, згадаймо перший із трьох жовтневих матчів збірної. Що не вийшло у грі з французами в нашої команди?
– Із Францією конкурувати було важко, це топ-збірна світу. Ми хотіли зіграти компактно, але клас є клас. У цій грі у нас мало що вийшло, тим більше, що пропустили досить швидкий гол.

– Коли ви зрозуміли, що переможете Іспанію?
– Відчув, коли ми забили м'яч. Залишалося 15 хвилин, ми розуміли, що все залишається в наших руках і ногах. Дотерпіли, вистояли.

Кожен працював на благо команди, не було такого, що я візьму м'яч і буду бігати. Ні, кожен працював на максимумі. Цю перемогу ми присвячуємо нашим уболівальникам.

– З Іспанією ви грали з перших хвилин. Хвилювалися?
– Хвилювання з іспанцями не було. Грав із Сидорчуком, він підтримував, і було спокійніше, що поруч такий товариш по команді. Шевченко підказував, підтримував, це теж дуже допомогло. Була конкретна установка головного тренера, я думаю, що з нею впорався.

– Що допомогло збірній після важкого удару від Франції добре підготуватися до Іспанії?
– Насамперед завдяки словам головного тренера, які він підібрав, щоб ми могли жити далі й не зациклюватися на програші. Він завжди підбирає потрібні слова для підтримки. Учора програли –  сьогодні виграли. Потрібно жити сьогоднішнім днем, забувати минулі заслуги й поразки.

– Шевченко особисто з вами говорив?
– Звісно. Особисті бесіди теж були. Він говорив зі мною перед іграми. Ці слова допомогли.

– Хто з гравців-суперників вам сподобався в цих трьох матчах?
– Ми грали проти трьох топ-збірних, і в кожної гравці світового рівня. Найбільше сподобався Тоні Кроос  – це неймовірний гравець. І ще Йозуа Кімміх. Це два футболісти, які мені дуже сподобалися.

– Попереду у вас багато важливих матчів у клубі, потім знову поєдинки Ліги націй. Сил вистачить?
– Сили для нових ігор повинні бути, не кожен день з'являється можливість проявити себе на такому рівні.

– Сім місяців на трибунах не було вболівальників, зараз вони частково повернулися. Цей факт допомагав нашій команді?
– Без уболівальників чутно навіть було мух, які літали по стадіону. Уболівальники поступово повертаються, і це, звичайно, класно.

uaf.ua