Персони

Історії

День першого домашнього матчу київського «Динамо»

2022-07-17 14:43

17 липня – знаковий день в історії динамівського клубу. Саме ця дата є відправною точкою в історії проведення «біло-синіми» матчів у Києві.

У далекому 1928 році київське «Динамо» провело свої перші матчі. 1 липня майбутній домінант радянського й українського футболу програв у гостях збірній Білої Церкви – 1:2, а 17 липня того ж року кияни прийняли на «Червоному стадіоні» (зараз це НСК «Олімпійський», назва «Червоний стадіон» з 1924-го по 1935-й рік) одеських одноклубників.

Склад гостей вважався сильнішим, в основі одеситів вийшли кілька футболістів збірної УРСР. Поєдинок вийшов досить нервовим, з великою кількістю фолів і навіть сутичок. Кияни і програвали по ходу матчу, і вигравали, але в підсумку все завершилося нічиєю – 2:2.

У низці історичних джерел саме цей матч називається першим офіційно зареєстрованим поєдинком «Динамо», хоча достеменно відомо, що цій товариській зустрічі передувала гра в Білій Церкві.

Склад «Динамо» (Київ) у першому домашньому матчі: Ідзковський, Іванов, Станко, Пірокеті, Бардадим, Сильвестров, Васильчиков, Мурашов, Гальбурт, М.Рейнгольд, Філін.

Через 5 днів динамівці здобули свою першу перемогу в історії, обігравши в товариському матчі столичну команду «Радторгслужбовці» – 8:1.

fcdynamo.com