Турниры

Глобус

МЗС України підтримало Романа Зозулю

Міністерство закордонних справ України висловило свою позицію щодо подій, які відбулися під час матчу команд другого іспанського дивізіону «Райо Вальєкано» – «Альбасете» у неділю, 15 грудня.

2019-12-16 15:37

Нагадаємо, що через образи, які лунали з трибун на адресу українського нападаючого Романа Зозулі, команда гостей відмовилася виходити на другий тайм.

У понеділок свій коментар щодо цього оприлюднила речниця МЗС України Катерина Зеленко:

«Рішуче засуджуємо прояви нетерпимості та словесні напади на адресу українського футболіста Романа Зозулі під час матчу між командами «Райо Вальєкано» і «Альбасете».

Ганебні образи з боку т.зв. вболівальників є не лише надуманими та безпідставними, а й співзвучними зі штампами російської пропаганди. Любити свою країну та перейматися її долею – природня риса свідомого громадянина в цивілізованому світі.

Висловлюємо щиру підтримку Романові і віримо, що футбол, як універсальна мова для фанатів по всьому світу, залишатиметься важливим інструментом зі зміцнення миру, терпимості та взаєморозуміння, об’єднуючи людей крізь кордони, культури і політичні системи.

Закликаємо офіційну владу Іспанії та керівництво Королівської іспанської футбольної федерації належним чином відреагувати на інцидент з Романом Зозулею задля запобігання подібним неприпустимим проявам у майбутньому».

На офіційному сайті ФФУ/УАФ досі не з’явилося жодної реакції з приводу вищезгаданих подій.

mfa.gov.ua