Глобус

Женская сборная Украины сыграет в стыковых матчах Евро-2022

2020-12-02 11:51

Перемоги над Ірландією (1:0) та Грецією (4:0) дозволили синьо-жовтим претендувати на друге місце у групі. Для продовження боротьби за вихід на Євро-2022 українкам в останньому матчі групового турніру треба було обігрувати чорногорок та сподіватися, що ірландки не переможуть німкень. У разі нічиєї в Києві нас влаштовувала лише поразка конкуренток.

Матч із балканками підопічні Наталії Зінченко проводили на «Оболонь-Арені», газон якої перед початком гри вкрила снігова ковдра, що суттєво вплинуло на якість футболу.

Команди досить швидко обмінялися голами. На 5-й хвилині Басанська реалізувала пенальті, зароблений Панцулаєю, однак незабаром Джокович після передачі з правого флангу зрівняла рахунок.

Далі ініціативою володіли по черзі обидві команди, проте гостріше атакували українки. На 17-й хвилині після контратаки пройшов навіс у штрафний майданчик, проте м’яч після удару Хімич з лінії воріт вибила суперниця. Незабаром непоганого пострілу поруч зі штангою завдала Куніна, пізніше Андрущак з підбору поцілила вище воріт. Суперниці відповіли ударом Куч, з яким упоралася Самсон.

На початку другого тайму Божич полегшила завдання для українок, отримавши другу жовту картку. В чисельній більшості господарки притисли чорногорок до їхніх воріт. Синьо-жовті завдали кількох небезпечних ударів повз ворота, а на 74-й хвилині врешті вийшли уперед: Куніна замкнула подачу Овдійчук з лівого флангу.

Пізніше Козлова мала непоганий момент, але чорногорок врятувала воротар. У підсумку українки втримали перевагу та здобули важливі три очки. Враховуючи поразку ірландок у паралельній грі, наша команда піднялася на другу сходинку в групі та продовжить боротьбу в плей-офф відбору Євро-2022, матчі якого заплановані на квітень 2021 року.

ЧЄ-2022 серед жіночих збірних. Відбірний турнір. Група I
01.12.2020

УКРАЇНА – ЧОРНОГОРІЯ – 2:1 (1:1)
Басанська (5, з пенальті), Куніна (74) – Джокович (6).
Україна: Самсон, Філенко, Кравець, Шматко, Басанська (Петрик, 46), Андрущак (к) (Овдійчук, 46), Хімич, Куніна (Гірин, 90+3), Козлова (Кравчук, 83), Андрухів (Калініна, 62), Панцулая.
Чорногорія: Чабаркапа, Попович, Булатович (к), Божич, Джукич, Джокович (Радунович, 89), Вуядінович (Мараш, 55), Карлічич, Куч (Бечич, 80), Дешич, Тошкович.
Попередження: Басанська (12), Панцулая (63) – Попович (4), Джукич (22), Божич (41), Куч (44), Джокович (82), Мараш (87), Петрик (90+5).
На 49-й хвилині вилучена Божич (Ч).

з 47-ми команд, що беруть участь у кваліфікації Євро, до вирішальної стадії потраплять 15. До Англії як до господаря ЧЄ приєднаються дев’ять переможців відбірних груп та три кращі другі команди. Ще шість команд, які стануть другими у своїх групах, розіграють у стикових матчах останні три путівки. Ці поєдинки відбудуться 5-13 квітня 2021 року.

Нагадаємо, що 23 квітня Виконавчий комітет УЄФА ухвалив рішення про перенесення фінальної частини чемпіонату Європи серед національних жіночих збірних. Таким чином, Євро в Англії проходитиме в період із 6-го по 31 липня 2022 року.