Брюгге – Динамо 0:1 (заг. 1:2). Звіт про новий успіх команди Луческу

Згідно з логікою двоматчевого протистояння, після результативної нічиєї в Києві, динамівцям конче потрібно було забивати в Брюгге. Втім, перша половина виїзної гри так і не дала відповіді на те, за рахунок чого підопічні Луческу збираються втілити в потрібний результат свою територіальну перевагу.

Тарас САВЧУК, «Футбольний клуб»

2021-02-26 00:19

Так, господарі поступилися ініціативою, сподіваючись, очевидно, на те, що суперник рано чи пізно почне ризикувати, розкриватися, оголяти тили. Однак до перерви перебіг подій на полі дещо нагадував зустріч тижневої давнини, за підсумком якої дехто з оглядачів припустив: обидві команди побоювалися одна одну, тому й грали надто обережно.

На цьому тлі момент у дебюті, коли Бєсєдін ледве не втік від Мехеле, цілком міг вважатися майже гольовим. Але динамівському форварду забракло легкості в ногах. Традиційно активний, Бєсєдін прагнув і сам загострювати гру, й асистувати партнерам. На 21-й хвилині йому не вистачило дещиці, аби відпасувати м’яч на Буяльського, котрий виходив би сам на сам із воротарем.

Проте, для вирішення завдання цього явно було замало. Тим більше що й бельгійці не відсиджувалися на своїй половині, десь із середини тайму почавши діяти у володіннях Бущана все наполегливіше. Звісно, через суттєві кадрові втрати й вимушену зміну ланок демонструвати дива злагодженості «Брюгге» було важкувато, тож атаки чорно-синіх завершувалися переважно навісами на Доста.

Частіше такі передачі надходили з правого флангу, від Вормера, Мати чи Дірара. В одному з таких випадків Сирота не дав себе переграти в повітрі. А ось на 24-й хвилині нападник уже пробив – фактично впритул. Але Бущан опинився на місці, зафіксувавши м’яч.

Найнебезпечніший зі складу «Брюгге» вже на 57-й хвилині попросив заміну, зазнавши пошкодження. Перет тим, щоправда, ще раз устиг пробити по воротах – і знову в руки воротареві. Цікаво, що штрафний, після якого Дост загрожував воротам, був призначений після протиборства Соболя та Забарного, в якому перший, відмахнувшись, зачепив другого по обличчю. Хвилиною раніше за аналогічне порушення отримав попередження Бєсєдін...

Іще раз Бущан урятував команду після стрімкої контратаки господарів, яку завершував свіженький Баджи. Як не дивно, але, саме залишившись без Доста, «Брюгге» раптом загострив гру – немовби підбурюючи опонентів до вирішального штурму.

Відповіддю став вихід на поле Шапаренка. Перша ж атака за його участю призвела до удару, який Міньоле не без складнощів витягнув з нижнього кута. «Джокер» Луческу дійсно додав атакам гостей гостроти. Й надихнув партнерів. Гольова комбінація «Динамо» вийшла ефектною, для гурманів. Родрігеш закинув додепного «парашутика» за спини захисникам на Циганкова, той, витримавши паузу, відпасував на Буяльського – і вже автор гола першого матчу розстріляв ціль: 0:1!

Такий потрібний гол робив фаворитом уже киян, залишаючи бельгійцям обмаль часу для порятунку. Сконструювати щось у цейтноті – справа важка. А тут іще й суперник неначе набув крил. У компенсований час ті-таки Родрігеш із Циганковим вивели на ударну позицію Шапаренка, й лише реакція Міньоле дозволила зберегти інтригу до останніх секунд. Але гості відстояли потрібний рахунок, і перемога ця – цілком заслужена та справедлива!

БРЮГГЕ – ДИНАМО 0:1 (Буяльський, 83)
Брюгге: Міньоле, Мата, Коссуну, Мехеле, Рікка, Дірар (Окереке, 84), Баланта, Вормер, ван ден Кейбус (ван дер Бремпт, 46), Соболь (де Кейпер, 84), Дост (Баджи, 57).
Динамо: Бущан, Кендзьора (Караваєв, 77), Забарний, Сирота, Миколенко, Шепелєв (Шапаренко, 68), Сидорчук, Циганков, Буяльський (Андрієвський, 86), Родрігеш, Бєсєдін.