Ліга чемпіонів. Штурм – Динамо – 1:2. Виходимо до наступного етапу!

У третьому раунді кваліфікації Ліги чемпіонів УЄФА динамівці зустрілися із віце-чемпіоном Австрії – командою «Штурм» із міста Грац. Перший поєдинок команд, що відбувся минулої середи у польському місті Лодзь, завершився мінімальною перемогою динамівців – 1:0.

2022-08-10 00:35

У порівнянні з першим матчем проти «Штурму» менше тижня тому, у стартовому складі «Динамо» відбулося дві зміни: замість Попова у центрі захисту з’явився Сирота, а замість Караваєва – Циганков. Віктор мав вийти на поле зі стартових хвилин і у першому поєдинку, але на передматчевій розминці отримав пошкодження, втім, наш футболіст встиг відновитися до матчу-відповіді. У складі ж австрійців порівняно з першим поєдинком проти «Динамо» жодної заміни не відбулося – з перших хвилин на поле вийшов той самий склад.

Перший небезпечний удар записали до свого активу динамівці: Шапаренко отримав пас від Циганкова справа та пробивав із хорошої позиції, але м’яч пролетів зовсім трохи вище воріт. «Штурм» відповів перспективним моментом після стандартного положення. Розіграш кутового призвів до навісу до штрафного майданчика зліва, а там вже Бущан вибив м’яч кулаками, ліквідувавши загрозу. Ще двічі Бущан без перебільшення врятував свою команду після атак суперника, зокрема, після удару Гірлендера під поперечину кулаками вибив м’яч на кутовий.

Але господарі продовжували проявляти наполегливість і в одному з моментів змогли довести свою стрімку атаку до логічного завершення. Після подачі до штрафного майданчика Саркарія пропустив м’яч на Гейлунна, і той з лівого кута воротарського майданчика вразив ворота Бущана, зрівнявши рахунок за підсумками двоматчевого протистояння.

Було приємно на трибунах у Граці чути українських уболівальників, які активно підтримували нашу команду, змушуючи хлопців бігти уперед. А у другому таймі навіть було чути, як глядачі скандували «ЗСУ!»

Майже одразу міг відновити перевагу динамівців один м’яч Буяльський, але йому не вдалося, як слід пробити після навісу Шепелєва справа та скидки Циганкова. У наступному моменті Буяльський із меж штрафного майданчика пробив неточно. Тим часом біля протилежних воріт знову довелося вступати у гру Бущану, який зреагував на удар Прасса. Словом, у першому таймі команди показали видовищний та динамічний футбол, який подобається глядачам.

У другому таймі темп гри дещо знизився, команди загрожували воротам одна одної переважно після стандартних положень, але отримати вигоду зі своїх моментів не змогли – киянам або не вдавалося завдати акцентованого удару, або вдало діяв воротар «Штурма». Не сумував і Бущан, якому довелося реагувати на небезпечні удари Саркарії та Хорвата із близької відстані. Активні відрізки гри чергувалися із періодами затишшя, час йшов, а гостям все не вдавалося забити м’яч, який би дозволив нашій команді святкувати підсумкову перемогу.

А ось австрійців, схоже, такий перебіг подій влаштовував. Вони відсунули гру від власних воріт, і тепер м’яч переважно тримався у середині поля. Сферою більше володіли українці, але без особливого просування уперед та загострення. Можна відзначити хіба що два невлучні удари Буяльського – спочатку після подачі зі штрафного, а згодом – з гри. А найближчим до того, аби усе вирішити у перші 90 хвилин гри був Гармаш, удар головою якого після подачі кутового у компенсований час прийняла на себе поперечина! Таким чином, не виявивши переможця в основний час, команди зіграли ще два екстра-тайми.

Початок першого відзначався жорсткою грою, що втілилося у жовті картки та вихід на поле лікарів. На такі дії суперника кияни відповіли виключно по-спортивному – забитим м’ячем. Після чудового навісу Циганкова до атаки підключився Вівчаренко, який вибіг з-за спин захисників та метрів з 11-ти переправив м’яч у сітку. А наприкінці цього тайму «Штурм» залишився у меншості – Саркарія отримав друге попередження та був вилучений з поля.

У другому екстра-таймі більше м’ячем володіли господарі, а динамівці діяли на контратаках. У результаті однієї з них вийшла чудова комбінація за участі Ваната, Буяльського та Циганкова, під час якої м’яч було переведено з правого флангу на лівий – у завершальній стадії Циганков завдав майстерного удару в протихід воротарю, збільшивши перевагу своєї команди до двох м’ячів.

Таким чином, здобувши перемогу за підсумками двох матчів з рахунком 3:1, «Динамо» пройшло до наступного кваліфікаційного раунду – стадії плей-офф – де зустрінеться із португальською «Бенфікою».

ШТУРМ (Австрія) – ДИНАМО Київ (Україна) – 1:2 д.ч. (заг. 1:3)
Гейлунн (27) – Вівчаренко (97), Циганков (112).
Штурм: Зібенхандль, Газібегович, Аффенгрубер, Вютрих, Данте (Шнегг, 102), Станкович, Гірлендер (Демаку, 103), Прасс, Хорват (Ланг, 84), Саркарія, Гейлунн (Любич, 75).
Динамо: Бущан, Кендзьора (Караваєв, 71), Сирота, Забарний, Дубінчак (Вівчаренко, 71), Шапаренко, Сидорчук, Шепелєв (Гармаш, 82, Андрієвський, 99), Циганков, Буяльський, Бєсєдін (Ванат, 75).
Попередження: Станкович (11), Газібегович (90+3), Саркарія (90+5), Вютрих (105+2), Прасс (111), Демаку (120+1) – Сидорчук (90+4), Гармаш (93), Караваєв (100), Ванат (105+2), Бущан (115), Циганков (116).
Вилучення: Саркарія (105+1, повторне попередження).