Ліга чемпіонів. Шахтар – Реал 0:5. Мадрид повів себе, наче господар

Завдавши 22 удари по воротах «Шахтаря», мадридці невимушено довели справу до логічного розгрому.

Костянтин ПАТКЕВИЧ, «Футбольний клуб»

2021-10-20 00:25

Матч других на сьогодні команд України та Іспанії розпочався дуже жваво. Мадриду на розвідку вистачило двох хвилин, а вже на третій він організував першу небезпечну вилазку. Після пасу з лівого флангу Карім Бензема завдав щільного удару низом, але м‘яч розминувся з ближнім кутом.

Трохи пізніше пройшла ще одна непогана атака гостей, завершуючи яку, метрів з 20 стріляв Вінісіус Жуніор – цього разу вже довелося демонструвати майстерність Анатолію Трубіну, якого, схоже, тепер не скоро змінить у помаранчево-чорній рамці Андрій П‘ятов.

«Шахтар», між тим, до своїх воріт не притискався, чатуючи на моменти для належних відповідей титулованому опоненту. Кілька разів гірники проникали до чужого карного майданчика, але до серйозних завдань для Тібо Куртуа справу не доводили.

Ближче до середини тайму «Реал» прибрав контроль над центром поля до своїх рук, до того ж крила гірників відверто «мовчали» – можливо, саме це обурювало Роберто Де Дзербі, який несамовито жестикулював у своїй технічній зоні, підіймався на ноги і знову сідав на лавку, вдягав та знімав шарфик, щось емоційно кричав своїм помічникам.

Мабуть, було б перебільшенням сказати, що підопічні Карло Анчелотті висіли на воротах донецької команди, але те, що вони тримали в постійному напруженні її захист, – факт. І нехай мадридці здебільшого били з-за меж карного майданчика, їхня перевага за ударами до перерви – 15:1 – виглядала достатньо показовою.

Трубін тримався, але лише до того моменту, поки до бомбардування його воріт не долучився Сергій Кривцов. Досвідчений захисник, який вийшов на поле з капітанською пов ‘язкою, намагався перервати гостру передачу Лукаса Васкеса на Бензема і таки дотягнувся до м‘яча, але замість того, що відбити його куди подалі, несподіваним парашутом спрямував у сітку. У голкіпера, що він застряг у напівпозиції, виправити ситуацію шансів не було. Де Дзербі звертав увагу арбітра на те, що француз перебував у офсайді, але яке це мало значення, якщо нападник жодним чином не тиснув на Сергія і не заважав йому?

Другу 45-хвилинку «Шахтар» розпочав із двома свіжими гравцями  Марлосом і Маркосом Антоніо, які, за задумом тренера, й мали вирішити проблеми команди у півзахисті. Бразилець ввімкнувся дуже активно і відразу в‘їхав шипами в гомілкостоп Каземіро. В УПЛ за таке, буває, вилучають, проте Срджан Йованович, на щастя для господарів, обмежився гірчичником.

Ну а потім прийшла «хвилина слави» Додо. Спочатку правий оборонець, вкидаючи аут, подарував м‘яча Бензема, а потім, повертаючись у захист, зробив все, щоб Вінісіус Жуніор, якого вивів до воріт розрізаючим пасом Лука Модрич, не потрапив у положення «поза грою».

21-річний нападник розібрався із Трубіним легко, немов на тренуванні. Так само, як за п‘ять хвилин залишив ні з чим всю оборону гірників. Пошив у дурні Додо, проскочив повз Майкона, обвів Кривцова і, не чекаючи на підкат Марлона, вгатив м‘яча під поперечину з кута воротарського майданчика.

Гра була зроблена і закрита, хоча ненаситний Жуніор додав до свого активу ще й асист, від лицевої лінії віддавши гарний пас на співвітчизника Родріго, якому чомусь знову ніхто не заважав...

Тренери якось одночасно перекинули свої думки на майбутні іспити. Пам‘ятаючи про наближення Ель Класіко, чотирьох футболістів швидко замінив Анчелотті, та й Де Дзербі, на чиїх підопічних чекає гра в Полтаві, не став зволікати, всадивши на лавку ще трьох бразильців.

Бензема, що цікаво, на полі залишився до кінця. І не пожалкував, адже саме йому пощастило поставити крапку в компенсований час. 0:5 – зовсім не те, на що розраховували господарі.

Перемога на «Олімпійському» дозволила «Реалу» наздогнати (але не обійти) «Шериф», який зазнав поразки в Мілані, а ось «Шахтар» із одним балом залишився на останньому рядку таблиці групи D. Шансів потрапити до єврокубкової весни все менше…

ШАХТАР – РЕАЛ 0:5
Кривцов (37, автогол), Вінісіус Жуніор (51, 56), Родріго (65), Бензема (90+1).
Шахтар: Трубін, Додо, Марлон, Кривцов, Ісмаїлі (Корнієнко, 74), Майкон, Алан Патрік (Степаненко, 79), Тете (Марлос, 46), Соломон (Маркос Антоніо, 46), Педріньо, Фернандо (Мудрик, 74).
Реал: Куртуа, Лукас Васкес, Едер Мілітао (Вальєхо, 87), Алаба, Менді (Марсело, 69), Каземіро, Модрич (Камавінга, 78), Кроос (Вальверде, 78), Родріго (Асенсіо, 78), Вінісіус Жніор, Бензема.
Попередження: Маркос Антоніо (46).