Ліга конференцій

Університатя – Зоря 3:0 (заг. 3:1). Відбір ЛК, 3-й раунд. Фіаско луганчан

Безпорадно програвши у Крайові, «Зоря» залишила Україну з трьома клубами у групових турнірах єврокубків.

Денис БОРИСЕНКО, «Футбольный клуб»

2022-08-11 22:34

Одразу після стартового свистка господарі накинулися на луганчан, і вже на 11-й секунді мали нагоду зрівнятися за сумою двох матчів. Але форвард збірної Румунії Іван, що мав можливість скористався розгубленістю захисників, не поцілив у ближчий до себе кут воріт Мацапури.

Тиск «Університаті» тривав і надалі, до чого, схоже гравці «Зорі» були зовсім не готові. Тільки-но введений у гру м’яч одразу ставав здобиччю крайовців, які ледь не кожну свою атаку завершували ударом. І врешті свого вони досягли.

На 5-й хвилині, отримавши право на кутовий, Матей зробив чудову передачу на ближній кут воротарського майданчику, звідки залишений наодинці бразильський центрбек Раул Силва головою переправив м’яч у сітку – 1:0!

Закономірний успіх ще більше надихнув «Університатю», і вона здійснила ще декілька небезпечних спроб пробити Мацапуру. Проте господарям заважала їхня власна надмірна жага до перемоги, що виходила їм боком – гольові ситуації раз-по-раз завершувалися невлучними «пострілами». Це і врятувало «Зорю» до перерви від іще більших неприємностей.

Самі ж луганчани, поступово оговтавшись від спурту румунів, намагалися протиставити агресивним вертикалізованим діям суперника розсудливий позиційний розіграш м’яча, але до якихось нервових ситуацій біля воріт Лазара справа не доходила.

Другий тайм розпочався за сценарієм першого, і знову вже на початку його «Університатя» змогла забити, скориставшись черговою помилкою гостей – цього разу їхнього капітана Назарини. На 53-й хвилині той, намагаючись перервати фланговий простріл, запалив «свічку» у власному карному майданчику, після чого м’яч потрапив до Баярама, який у дотик потужним ударом спрямував його у ворота – 2:0.

Довершив справу невдовзі, вже на 56-й хвилині, Банку. Асистували ж йому той таки Баярам, що здійснив прохід правим краєм, та Колич, викотивши м’яч прямо на ногу партнерові. Лише після того, як рахунок став 3:0 господарі дозволили собі трохи заспокоїтися, і «Зорі» вдалося декілька разів потурбувати Лазара.

Утім, луганчани вимушені були визнати поразку, яка, на жаль, залишила Україну з трьома клубами у групових турнірах єврокубків.

УНІВЕРСИТАТЯ (Румунія) – ЗОРЯ (Україна) – 3:0
Раул Сілва (5), Баярам (53), Банку (56).
Університатя: Лазар, Скречу, Папп, Раул Сілва, Банку, А.Крецу (Кепецине, 66), Ханка (Ветежелу, 75), Баярам (Рогулич, 75), Матей, Іван (Рівалдіньо, 90+2), Колич (Маркович, 66).
Зоря: Мацапура, Данченко (Алефіренко, 88), Імереков, Батагов, Вантух (Сміян, 29), Чурко, Назарина, Крістіан, Булеца, Кабаєв (Мішньов, 58), Нагнойний (Безбородько, 58).
Попередження: Іван (30), Колич (45), Раул Сілва (70), Матей (90+1) – Булеца (70).