ЄВРО-2023 (U-21). Україна – Франція 3:3. Тепер точно – у плей-офф

У Стамбулі на арені «Есеньюрт Неджмі Кадиоглу» молодіжна збірна України провела домашній матч відбору Євро-2023 (U-21) проти команди Франції.

2022-06-09 22:14

Синьо-жовті мали шанс зазіхнути на перше місце, але суто математичний (якщо б перемогли з рахунком 6:0 і більше). Але здобуті три очки в цій зустрічі надавали реальну можливість претендувати на щасливий квиток на Євро-2023, який отримає найкраща друга команда відбірного циклу...

Матч із французами для української молодіжки означав дуже багато в плані боротьби за пряму путівку на Євро-2023 (U-21). Тож із перших хвилин синьо-жовті спробували нав'язати супернику свою гру. Однак підопічні Руслана Ротаня вже на 3-й хвилині пропустили. Втім, наша команда не занепала духом, і вже на сьомій хвилині рахунок став нічийним. Шедевр у виконанні Ваната привів до забитого м'яча у відповідь. Але прикра осічка на 10-й хвилині призвела до того, що Франція знову вийшла вперед. Гол на рахунку Тюрама. Більш того, коли номінальні гості забили третій м'яч, для українців запахло поразкою. Тим не менш, синьо-жовті, як і раніше, вірили у свої сили. Так, з ударами були проблеми, але на 44-й хвилині Бадьяшиль повернув нашу команду в гру, відзначившись автоголом. 2:3.

Утім, такий перебіг подій нас не влаштовував, нам потрібна була перемога. Тож у другому таймі треба було атакувати. І підопічні Руслана Ротаня півсправи зробили вже на 50-й хвилині, коли після удару Бондаренка м'яч зрикошетив від того ж Бадьяшиля у ворота. 3:3. Після цього французи спробували засушити гру. Часом їм вдавався контроль м'яча, але за першої ж нагоди українці намагалися тікати в швидкі атаки.

Наприкінці поєдинку Руслан Ротань пішов ва-банк, почавши грати у двох чистих нападників. Проте французи мало чого дозволяли біля своїх володінь. Все ж на 90+2-й хвилині українці мали забивати, але в контратаці спочатку Кухаревич, а потім Брагару не змогли поцілити в ворота. Тож гра так і завершилась нічиєю. 3:3.

Тож тепер на нашу команду чекають поєдинки плей-офф відбору у вересні. Жеребкування — 21 червня.

Нагадаємо, що у фінальній частині Євро-2023 (U-21) виступатимуть 16 команд — Румунія й Грузія як господарі турніру та ще 14 збірних, що приєднаються до них за результатами відбору (дев'ять переможців груп, краща команда серед володарів других місць та чотири переможці плей-офф, в якому гратимуть вісім володарів других місць).

Євро-2023 (U-21). Кваліфікаційний турнір. Група H

Україна (U-21)  Франція (U-21)  3:3 (2:3)
Голи: Ванат (7), Бадьяшиль (44, автогол), Бондаренко (50)  Аблєн (3), Тюрам (10), Гуйрі (25).
Україна (U-21): Трубін, Сич, Таловєров, Боль, Вівчаренко, Михайленко (Кухаревич, 83), Бондаренко (к) (Желізко, 84), Криськів (Хлань, 68), Судаков, В'юнник (Брагару, 76), Ванат (Супряга, 68).
Франція (U-21): Месльє, Калюлю, Люкєба, Бадьяшиль (к), Трюффер, Шотар (Какере, 63), Тюрам, Коне (Камавінга (57), Гюйрі (Діоп, 81), Аблєн (Калімуендо-Мюінга, 57), Шо (Нгуму, 63).
Попереджені: В'юнник (36), Бондаренко (52), Ванат (53)  Бадьяшиль (43), Тюрам (55).
Арбітр: В. Фотіас (Греція).
5 червня. Стадіон «Есеньюрт Неджмі Кадиоглу».