ДЮФЛУ. Еліт-Ліга (U-16). Динамо – Шахтар 5:1. Динамівський максимум

2021-09-25 14:29

У четвертому турі групи 1 Еліт-ліги ДЮФЛУ серед команд вікової групи U16 київське «Динамо» приймало однолітків із донецького «Шахтаря».

Уже на перших секундах поєдинку Матвій Пономаренко отримав чудовий шанс вивести «Динамо» вперед – після помилки захисника він цілив із лінії штрафного у дальню «дев’ятку» воріт «Шахтаря», але пробив трохи неточно.

На правах господарів протистояння, підопічні Олексія Дроценка та Павла Чередніченка заволоділи м’ячем і розігрували широкі атаки з використанням обох флангів. А на 18-й хвилині ще одна помилка Антона Русо призвела до пенальті у ворота гостей – захисник сфолив у своєму штрафному проти того ж Пономаренка. Сам Матвій взявся виконувати вирок арбітра – і, дочекавшись ривка Кесселя, відправив м’яч низом по центру воріт – 1:0.

Однак і «гірники» активно пресингували суперників, намагаючись витиснути максимум із кожного епізоду та стандартного положення. При цьому до перерви гострих моментів біля воріт обох команд було створено небагато, адже суперники дорожили м’ячем і розуміли ціну однієї похибки.

Наприкінці першого тайму Владислав Калин наважився на дальній удар із лівого флангу, який і був слабким місцем у «Шахтаря», але Кессель дотягнувся до м’яча. Під завісу тайму Пономаренко знову опинився на газоні у штрафному «гірників» внаслідок боротьби з захисниками, однак цього разу свисток арбітра промовчав.

У дебюті другої половини зустрічі, яка виявилася значно результативнішою, динамівці небезпечно розіграли кутовий, після якого Калин скинув м’яч у воротарський майданчик «Шахтаря», але оборонець донеччан встиг вибити ігровий снаряд.

А трохи пізніше Пашко завдав гарматного удару з-за меж штрафного, однак і в цьому епізоді на висоті був воротар «Шахтаря» Кессель. Зовсім скоро ще одна дальня спроба принесла динамівцям результат: Давид Білий, що з’явився на полі у другому таймі, завдав точного удару низом із напівкола штрафного – 2:0.

Ще за кілька хвилин «біло-сині» довели рахунок до розгромного – прийнявши передачу з правого флангу в районі 11-метрової позначки, Матвій Пономаренко розстріляв ворота Кесселя, оформивши дубль.

У наступну 10-хвилинку м’яч побував у воротах «Шахтаря»: спочатку Кирило Пашко відзначився після пасу над хід від Білого, а згодом гольовий здобуток динамівців збільшив Олександр Шевченко, влучно зігравши на добиванні після розіграшу кутового. Міг Шевченко невдовзі забити й другий м’яч, однак відправив м’яч в лічених сантиметрах над поперечиною.

Наприкінці поєдинку «гірники» все ж спромоглися на гол престижу, який «подарували» самі динамівці – Руслан Видиш здійснив перехоплення у воротарському майданчику киян і з кількох метрів вразив ворота Кіблицького.

5:1 – динамівці святкують впевнену перемогу в дербі та одноосібно очолюють свою групу, маючи стовідсотковий результат – 9 очок після трьох матчів. У «Шахтаря», який провів на гру більше, 7 залікових балів.

Еліт-ліга ДЮФЛУ, 4-й тур
25.09.2021. НТБ ДЮФШ «Динамо», Нивки

ДИНАМО (U-16) – ШАХТАР (U-16) – 5:1 (1:0)
Пономаренко (19, з пенальті, 59), Білий (54), Пашко (65), Шевченко (69) – Видиш (72).
Динамо: Кіблицький, Кузьменко (Нестеренко, 79), Коробов, Захарченко, Дикий (Бельчиков, 73), Іщенко, Кузик (Білий, 50), Осипенко (Хмельовский, 66), Калин (Шевченко, 57), Пашко (Мариновський, 79), Пономаренко (Задорожний, 80+1).
Шахтар: Кессель, Руденко, Русо, Бакай, Костриця, Сметана, Будко (Бочан, 65), Бундаш, Видиш, Цуканов (Новокрещенов, 55), Головачов.
Попереджені: Коробов (44), Кузик (50), Захарченко (71) – Руденко (49).