Турниры

Молодежь

Петраков: «Збірна Франції – команда практично без слабких місць»

Учора юнацька збірна України (футболісти не старші 1999 року народження) вирушила до Фінляндії, де буде мешкати й тренуватися до початку фінальної частини чемпіонату Європи. А напередодні вильоту головний тренер команди Олександр Петраков розповів про підготовку та перспективи «синьо-жовтих» на майбутньому турнірі.

Ffu.ua

2018-07-09 15:00

– Олександре Васильовичу, з яким настроєм збірна вирушає до Фінляндії?
– По своїй натурі я завжди намагаюся бути оптимістом, проте стан футболістів ще далекий від оптимального, адже хлопці тільки почали роботу після відпустки. Я спеціально влаштував два спаринги, щоб гравці набрали хоч якийсь тонус. У розпорядженні нашого тренерського штабу буде два неповні тижні для підготовки до Євро, у той час як наш перший суперник по групі, збірна Франції, тренується з 18 червня...

Що стосується травмованих, то Кащуку потрібно ще чотири-п'ять днів, щоб можна було працювати на повну силу, а Корнієнко в другому матчі з «Колосом» отримав пошкодження бокової зв'язки коліна, але будемо сподіватися, що він встигне відновитися в найкоротші терміни.

– Футболісти розуміють усю відповідальність, яка на них лягає?
– Я вірю в це. Ми постараємося зробити так, щоб вони підійшли до старту турніру в якомога кращому стані, але це буде непросто. До Фінляндії ми їдемо захищати честь країни. Хоча потрібно розуміти, що в такий складний для України час потрапляння до фінальної частини чемпіонату Європи, де не буде Іспанії, Голландії, Німеччини, – вже успіх...

– Завдання збірної України не змінюється?
– Ні. Із тренерським штабом і футболістами ми обрали для себе мінімальну мету – потрапляння на чемпіонат світу. Для цього на Євро потрібно посісти місце не нижче п'ятого.

– Стартовий матч на турнірі, із Францією, буде найскладнішим?
– Як сказати. У змаганнях під егідою УЄФА першим критерієм за рівної кількості набраних очок є особисті зустрічі, тому нічия може задовольнити нас тільки з психологічної точки зору. Будемо намагатися перемогти, хоча я вже не раз дивився матчі французів в еліт-раунді і можу сказати, що це команда практично без слабких місць.

– Вони – фаворити групи?
– Нарівні з Англією. Англійці стали чемпіонами світу два роки тому. Це дуже сильна збірна.

– Як думаєте, у суперників по групі є побоювання, що вони будуть грати проти збірної України?
– Можливо, в англійців і є. Вони дуже ретельно все відстежують і напевно знають, що у 2014 році Україна виграла еліт-раунд на туманному Альбіоні, обігравши господарів. І у 2016 році ми обійшли британців в еліт-раундіза різницею м'ячів. Але, як відомо, кожен матч – це своя історія. Із французами в моїх команд не все склад ається гладко, а Туреччину ми хоч нещодавно й обіграли, але це дуже сильна команда. У ній багато індивідуально сильних футболістів.

– А в сусідній групі хто головний претендент на вихід до півфіналу?
– Однозначно – Португалія. А за другу путівку боротимуться Італія, Норвегія та Фінляндія.

ffu.ua