Украина

Калейдоскоп

Григорий Суркис: «Позор для украинского спорта, когда фанаты пытаются решить вопросы, которые должны решать функционеры»

2017-06-16 12:49

Віце-президент УЄФА Григорій Суркіс перед початком Конгресу ФФУ поділився думками щодо ситуації в українському футболі.

«Десна просить моєї допомоги? Моя думка не змінилася. Принцип повинен бути лише спортивним – це по-перше. Атестаційний комітет повинен під час ліцензування вирішувати це питання не на швидку руку, а коли йде мова про рішення такого гатунку, то правила гри повинні бути пояснені всім клубам заздалегідь.

Тобто, якщо команда приймається із завданням вийти в Прем'єр-лігу з Першої ліги, чи з Другої ліги в Першу, то потрібно за рік до цього зафіксувати, яку інфраструктуру, які юридичні важелі, спортивні, фінансові є фактично реальними для того, щоб команда змогла вирішити питання без сутичок, у тому числі й біля Будинку футболу.

На мій погляд, ганьба для українського спорту, коли фанати намагаються вирішити питання, які повинні вирішувати в кабінетах функціонери. Це моє власне бачення. Команда, яка не має достатньо ресурсу фінансового, щоб забезпечити участь в змаганнях, повинна теж про це думати заздалегідь. Тобто фактори, які впливають на перше і на друге, повинні вирішуватися таким чином, щоб спортивний принцип був на першому місці.

Які головні питання Конгресу? Потрібно в рамках закону перейменувати Федерацію. Ну і оскільки Федерація вирішила підняти питання щодо проведення дострокових виборів, значить цей Конгрес пройде під гаслом, що будуть змінені певні статті статуту.

Думка, щодо того, що у нас один кандидат? Ну я теж багато років був одним кандидатом, як бачите – живий, здоровий. За 12 років багато що вдалося втілити в життя. В тому числі і Будинок футболу, де ми зараз є. Вважаю, що нічого немає дивного, що кандидат – єдиний. Чинний президент намагається втілити певні реформи, не бачу нічого поганого в цьому.

Чи буду я повертатися в ФФУ у зв'язку зі змінами у правилах УЄФА? До 2019 року я є віце-президентом УЄФА, чинним членом Виконкому і очолюю Комітет національних асоціацій. Комітет, який вирішує дуже багато питань. Я 12 років, перебуваючи на посаді президента ФФУ, був членом комітету національних асоціацій ФІФА. І на цьому ніколи не наголошував. Посада чинного президента кожної асоціації, дає можливість працювати в тому чи іншому комітеті», – розповів Суркіс.

football24.ua