Украина

Калейдоскоп

Григорій Суркіс взяв участь у засідання Наглядової ради антидопінгового контролю

Секретар Комітету з питань молоді і спорту Григорій Суркіс взяв участь у засідання Наглядової ради антидопінгового контролю, що відбулася в Міністерстві культури, молоді та спорту України.

2020-02-27 14:41

На засіданні Наглядової ради було обговорено і затверджено Положення про Наглядову раду антидопінгового контролю, підписано Декларації про конфіденційність та відсутність конфлікту інтересів та розглянуто звіт про роботу Національного антидопінгового центру за 2019 рік.

Секретар Комітету Григорій Суркіс наголосив, що Наглядова рада не повинна перетворитись на черговий формальний орган. Її діяльність дійсно має відповідати тій високій, ключовій ролі, яку вона займає в ієрархії антидопінгової боротьби. Потрібно намагатись максимально системно підходити до роботи – ставити чіткі цілі та строки їх досягнення.

«Розуміючи провідну роль колег з інших державних структур, і, в першу чергу, правоохоронних органів, а також національних та міжнародних антидопінгових органів, з боку Наглядової ради необхідно забезпечити їм максимальну підтримку, допомагати у визначенні стратегічних цілей, в тому числі довгострокових, ефективно використовувати наш цінний різноплановий досвід», - зазначив Г.Суркіс.

Члени Наглядової ради також обговорили стан та перспективи антидопінгової діяльності в Україні, розглянули проект нового Закону «Про антидопінгову діяльність у спорті».

Григорій Суркіс акцентував увагу присутніх на важливості вдосконалення відповідних законів, при цьому підкреслив пріоритетність їх подальшої реалізації на практиці. «Розробка нового проекту закону «Про антидопінгову діяльність в спорті» його майбутнє та, будемо сподіватись, швидке ухвалення Верховною Радою України – це надзвичайно позитивний та важливий крок. Однак, не варто забувати, що, на превеликий жаль, це далеко не гарантія прогресу в сфері боротьби з допінгом. Набагато важливіше те, як цей Закон, у разі його ухвалення, а також усі інші нормативні акти національного та міжнародного рівня, чинні в Україні, будуть виконуватись», - зауважив Секретар Комітету.

За результатами першого засідання оновленого складу Наглядової ради антидопінгового контролю Григорій Суркіс виступив із пропозицією стосовно розробки плану заходів щодо створення в Україні Національної лабораторії антидопінгового контролю, вирішення питання про забезпечення лабораторії приміщенням, відповідним обладнанням та висококваліфікованим персоналом, та запропонував передбачати у Державному бюджеті видатки на реалізацію визначених планом завдань.

Крім того, Секретар Комітету Григорій Суркіс запропонував звернутись до Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА) з проханням про надання комплексу вимог, котрі має виконати Україна для отримання повної акредитації ВАДА лабораторією для проведення всіх типів аналізів.

Участь у засіданні також взяли представники Міністерства культури, молоді та спорту України, Міністерства охорони здоров’я України, Спортивного комітету України, Національного олімпійського комітету України, Національного комітету спорту інвалідів, Інституту фізіології імені О.О. Богомольця.

komsport.rada.gov.ua