Украина

Калейдоскоп

Звернення фанатів «Динамо» до президента федерації футболу України

Шановний Андрію Васильовичу! Колектив уболівальників футбольного клубу «Динамо» Київ «РОДИЧІ» відверто занепокоєний ситуацією, що складається під час проведення спортивних змагань під егідою Союзу європейських футбольних асоціацій (далі – «УЄФА») протягом останнього часу. 

2018-03-19 18:45

На трибунах стадіонів регулярно з’являється символіка, яка є неприйнятною для цивілізованого суспільства. Тим більше, що як УЄФА так і ФФУ щоразу декларують повагу та чинного законодавства, правил та норм УЄФА, а також «європейських цінностей», ігнорування фактів появи пропаганди тероризму та недискримінації викликають огиду. Мова йде, звичайно, ж про символіку терористичних організацій, так званих «ДНР» та «ЛНР», що на сьогодні захопили частину території України та відкрито продовжують свою злочинну діяльність.

На жаль, змушені констатувати, що ФФУ за чотири роки з початку окупації Криму та військової агресії РФ в Україні, з початку не зробила жодних дій з метою заборони використання символіки, що відверто пропагує тероризм та дискримінацію на футбольних матчах. Як Вам відомо, діяльність зазначених терористичних організацій відбувається з кричущими порушеннями прав людини, вчинення злочинів проти життя та здоров’я, гідності та власності мирного населення. Починаючи з 2014 року в результаті їх дій загинуло понад 10 000 осіб, а понад 25000 отримали поранення чи іншим шляхом постраждали від їх дій.

Діяльність цих організацій постійно засуджується як вищим керівництвом України, так і міжнародною спільнотою (в тому числі ООН та ОБСЄ), а тому безмовно повинна бути засуджена й ФФУ, УЄФА та ФІФА.

Більше того, зазначені організації здійснюють не лише злочини, що підпадають під ознаки тероризму, а є насильство та дискримінацію щодо українського народу, мирного населення захоплених територій,
представників законної влади України, міжнародних спостерігачів, журналістів та членів громадських організацій, мирних громадян інших країн. Так, є публічні дані про те, що в «ДНР» та «ЛНР» неодноразово відбувались прояви антисемітизму, релігійної нетерпимості до всіх віросповідань та церков, відмінних від УПЦ Московського патріархату, агресії та дискримінації україномовного населення та просто людей, які мають думку, відмінну від поглядів терористичних організацій.

Необхідність заборони такої символіки підтверджується й тим фактом, що на даний момент прапори так званих «ДНР» та «ЛНР» використовуються в тому числі для пропаганди тероризму, насилля та повалення демократичних та цивілізованих норм, цінностей суспільства, а також, що важливо, їх демонстрація здійснюється і з метою провокування масових заворушень на стадіонах. За таких умов подібні дії провокують інших відвідувачів стадіону на вчинення відповідних дій, що може призвести до заворушень та безладів на самих стадіонах та їх межами. Публічна демонстрація такої символіки ображає честь і гідність кожної порядної людини, порушує чинне українське та європейське законодавство, а також правила та норми УЄФА. Останні матчі, зокрема, такі як «Рома» – «Шахтар» чи «Стяуа» – «Лаціо» змушують вимагати відповідної реакції від футбольної влади, оскільки бездіяльність ФФУ та УЄФА в цій частині ставить питання про їх компетенцію та послідовність у діях. Якщо ж ситуація і надалі залишиться без реакції, ми залишаємо за собою право реагувати згідно власних поглядів та принципів.

Зважаючи на вищезазначене, вимагаємо від Федерації футболу України: невідкладно звернутись до ФІФА, УЄФА з вимогами внести символіку так званих «ДНР» та «ЛНР» до «Переліку дискримінаційних символів та символіки в європейському футболі» та заборонити їх використання на футбольних матчах.

Сподіваємось на Ваше розуміння та співпрацю.

З повагою,
Колектив «Родичі»

m.facebook.com/rodychi.dynamo