Украина

Калейдоскоп

Шевченко: «Треба правильно оцінювати свої сили»

Головний тренер національної команди України Андрій Шевченко поділився емоціями від жеребкування Ліги націй і розповів про свої плани після Євро-2020.

2020-03-05 21:22

– Мати серед суперників найкращі команди Європи і світу це, по-перше, гарна можливість перевірити свої сили. А по-друге, нашим уболівальникам буде приємно побачити збірні Німеччини, Швейцарії та Іспанії. Я думаю, буде вдвічі приємніше грати з ними у себе вдома. У нас не було б такої можливості, якби ми грали звичайні товариські ігри, запросити такі команди. А зараз на офіційному рівні буде можливість зіграти з ними і перевірити себе.

Треба правильно оцінювати свої сили. Ми потрапили до елітного дивізіону, і я вважаю, що це вже великий успіх. Зараз є можливість проявити себе і закріпитися в ньому. Це буде дуже важко, але якщо це вийде, то значить, ми дамо певне зростання команді.

Говорити про перемогу в групі, будьмо реалістами, неправильно. В першу чергу треба правильно оцінювати свої сили. Якщо ми вийдемо з цієї групи, то можна буде говорити, що нам десь, можливо, пощастило, але грати з цими суперниками і отримати такий досвід, вважаю, вже дуже добре.

В зустрічах з такими командами завжди особливий настрій. Для кожного гравця це можливість підняти свій імідж, як футболіста, так і команди в цілому. І зробити дуже позитивний резонанс в світі при гарній грі.

– Ви спілкувалися з Луїсом Енріке, Льовом. Вони підходили жартували, щось говорили? Як взагалі ставляться до збірної України на цьому жеребкуванні?
– Одне з найприємніших у спілкуванні з великими тренерами, які сьогодні займаються національними збірними, це те, що всі відзначають прогрес команд. Перш за все, не тільки індивідуальний розвиток гравців, а й зміну структури командної гри, правильне ведення матчу. Тому, думаю, більше ставляться з повагою до нашої команди, дивляться на неї. Це звичайно дуже приємно чути.

– Ліга націй буде перед початком відбірного етапу до чемпіонату світу. Допоможуть нам ці матчі добре підготуватися до кваліфікації?
– Я вважаю, що однозначно так, адже це будуть ігри з такими сильними суперниками. На нас лежить тільки відповідальність за свою гру перед нашими вбольвальниками, але в жодному разі не за результат. В будь-якому разі завжди йде планова перебудова команди. Ми будемо дивитися і, можливо, в майбутньому задіємо молоде покоління за потреби. Поглянемо, як воно буде розвиватися. Тому, вже грати такі матчі, на такому рівні, для кожного з них буде колосальним досвідом. Це все дуже позитивні моменти.

– З огляду на те, що ви вже думаєте про Лігу націй, то ви залишаєтеся у збірній Україні на наступний ще відбір, чи це поки ще не остаточно?
– Ми в процесі переговорів з приводу укладення нового контракту з УАФ. Але знову ж таки, я думаю, що однозначно все буде зрозуміло перед чемпіонатом Європи. Процес йде, тому я будую плани на майбутнє.

https://footballhub.com.ua/