Украина

Калейдоскоп

Виталий Кличко: «Киев – это столица европейского футбола!»

Мэр столицы Виталий Кличко, не скрывающий своих давних симпатий к киевскому «Динамо», считает опыт и достижения этого клуба уникальными, а также всецело поддерживает всех тех, кто действительно развивает футбол в столице Украины.

«Футбольный клуб»

2017-12-22 18:07

В Колонном зале Киевской городской государственной администрации в пятницу, 22 декабря, проходит праздничный вечер «Зв’язок поколінь 2017», посвященный 90-летию клуба «Динамо», 20-летию Федерации футбола Киева и 10-летию столичной Ассоциации ветеранов футбола.

Свыше 400 гостей, собравшихся в уютном и торжественно обставленном зале в самом центре Киева, поздравил мэр и глава городской государственной администрации Виталий Кличко:

– Шановне футбольне товариство Києва! Дорогі друзі!

Сьогодні ми підводимо підсумки футбольного року, який у столиці України, поза всяким сумнівом, пройшов під знаком святкування 90-річчя найбільш успішного та титулованого клубу в історії нашої країни, одного з найзнаменитіших футбольних брендів світу – київського «Динамо».

Говорити про славу та досягнення «Динамо» можна безкінечно. Всі знають, що саме ця команда принесла Україні перші міжнародні трофеї – Кубок володарів кубків та Суперкубок Європи 1975 року. Не менш значущою була й перемога в Кубку кубків 1986 року, чудові результати команд геніального Валерія Лобановського в Кубку та Лізі чемпіонів.

Та що я буду розказувати – багато з присутніх в цьому залі не лише чудово пам’ятають ті тріумфи, але й самі безпосередньо добували їх на футбольному полі. Тому мені залишається лише вкотре висловити своє захоплення колишніми та нинішніми кумирами для мільйонів шанувальників київського «Динамо», до котрих належу і я сам.

Я вважаю «Динамо» унікальним клубом не лише тому, що воно вже стільки десятиліть прославляє Україну в світі; і не лише тому, що у свій час допомогло здійснитися справжній футбольній революції та сформувати принципи, на котрих і донині базується сучасний футбол.

У першу чергу, «Динамо» унікальне тому, що пробудило любов до футболу у стількох українцях, у скількох, можливо, не змогли всі інші команди разом взяті. Я знаю, про що кажу, бо сам полюбив футбол завдяки «Динамо», змалку ходив на матчі улюбленої команди й досі щиро переживаю за неї.

Я переконаний, що і в нинішнього «Динамо» теж величезний потенціал та прекрасне майбутнє. Я дякую клубу, що докладає таких зусиль, щоб виховувати талановитих молодих українських футболістів – сучасних та наступних зірок нашої національної збірної. Важливість цієї місії для всіх нас, для Києва, для України важко переоцінити.

Зі свого боку обіцяю всю можливу підтримку не лише «Динамо», але й усім, хто самовіддано працює задля розвитку футболу в Києві. Столичному футбольному активу є чим пишатись, але попереду – нові цілі та задачі. Ми повинні продовжувати рухатись уперед, робити наше місто ще більш футбольним, ще більш спортивним та ще більш успішним.

І тоді в рік, коли НСК «Олімпійський» прийматиме фінал Ліги чемпіонів УЄФА, ми дійсно покажемо всьому світу, що Київ недарма обирали столицею європейського футболу!

footclub.com.ua