Кубок

«Шахтар» здобув кубок

Перемігши сусідів із «Металурга» в фіналі Датагруп − Кубку України (2:1), донецький «Шахтар» завоював цей трофей увосьме в своїй історії. Вирішальний матч турніру приймав київський НСК «Олімпійський», для котрого це стало непоганою репетицією перед поєдинками ЄВРО-2012.

ФФУ

2012-05-06 22:30

«Металург» (Донецьк) − «Шахтар» (Донецьк) − 1:2
Голи: 0:1 Тейшейра (23), 1:1 Морозюк (70), 1:2 Кучер (105)
«Металург»: Бандура, Чечер, Мкртчян, Морозюк, Лазич, Казарян (Нельсон, 73), Воловик, Траоре, Соарес (Міщенко, 112), Димитров (Даніло, 90+1), Шина.
«Шахтар»: П'ятов, Кучер, Ракицький, Срна, Рац, Фернандіньо, Вілліан, Гай (Степаненко, 102), Мхітарян (Дуглас Коста, 62), Тейшейра, Луїс Адріано (Селезньов, 106).

Щоправда, заповнити головну арену чемпіонату Європи мешканці та гості столиці України цього вечора не змогли − виїзне донецьке дербі зібрало 47 314 глядачів.

Між тим, «Шахтар», котрого підтримувала левова частка публіки на трибунах, одразу відчув себе господарем, хоча й був номінальним гостем. Гірники з перших хвилин збурили темп гри, і вже на шостій хвилині голкіпер «Металурга» Олександр Бандура за допомогою ризикованого кидка в ноги Вілліану нейтралізував вихід сам на сам. Невдовзі сталась нова дуель цих виконавців, котру знову ж таки виграв вартовий воріт, класно парирувавши удар метрів із 18-ти. За мить Луїс Адріано не поцілив у порожні ворота з трьох метрів після пасу Резвана Раца...

Коротко кажучи, складалось враження, що гол у ворота номінальних господарів - лише справа часу. Підопічні Мірчі Луческу атакували весело, з вогником, виконуючи все на високій швидкості. Хлопці Володимира П'ятенка, зціпивши зуби, відбивалися, дуже рідко знаходячи сили на контратаки. Однак на 23-й хвилині фортеця Бандури пала перед штурмом Алекса Тейшейри. Бразильський півзахисник на повному ходу ввірвався у карну зону, на замаху прибрав В'ячеслава Чечера і перекинув м'яч через кіпера (з допомогою невеликого рикошету) - 1:0.

Гірники продовжували тероризувати опонентів - гра фактично проходила на одній половині поля. З небезпечних моментів до перерви можна згадати удар Луїса Адріано головою, котрий відбила поперечина. А от після відпочинку «Металург» почав діяти більш агресивно. Гра пішла, що називається, на зустрічних курсах. Щоправда, до певного часу моменти все одно виникали лише біля воріт «металургів», зокрема слід відзначити сейв Бандури після удару Дугласа Кости на 65-й хвилині.

А через п'ять хвилин підопічні П'ятенка були винагороджені за сміливість, коли Микола Морозюк зі штрафного зрівняв рахунок. Варто зазначити, що невдало при цьому зіграла «стінка», котра просто розпалася під час удару. Гірники, котрі після перерви діяли дещо вальяжно, зразу ж зібралися й організували низку хороших атак, однак знову і знову вдало діяв голкіпер суперників. Утім, навіть він був безсилий на 105-й хвилині, коли «Шахтар» таки забив переможний гол.

Прикметно, що створили його два центральні захисники гірників та збірної України. Ярослав Ракицький у своєму стилі вгатив з лівої, а Олександр Кучер першим встиг на добивання після сейву Бандури - 2:1. Відтак, у важкому поєдинку «Шахтар» виборює восьмий у своїй історії Кубок України і робить передостанній крок до повторення минулорічного успіху - «золотого дублю». Для цього команді Мірчі Луческу треба виграти в останньому турі національного чемпіонату проти аутсайдера «Олександрії».