Україна

Перша ліга

Кварцяний: «Потрібна реформа ПФЛ»

Fc.volyn.net 16 грудня відбудеться Конгрес Професійної футбольної ліги України на якому буде обрано нового президента організації. В своєму інтерв’ю, головний тренер луцької «Волині» Віталій Кварцяний наголосив, що всі кандидати йому знайомі, це професіонали своєї справи, але зауважив на ті недоліки, які мають бути усунені з приходом нового керманича.

fc.volyn.net

2008-12-12 06:50

– Усі кандидати на посаду президента ПФЛ, люди знаючі і працюють у футболі немало. Вони нам симпатичні, і виділяти кого-небудь я не хочу. Просто перед Конгресом збереться Рада клубу, і ми визначимося, за кого голосуватимемо.

Але ми вважаємо, що на Конгресі не буде надано можливості усім клубам повністю виступити і дати оцінку роботи ПФЛ. Будуть введені, як завжди, бюрократичним методом норми і регламент виступу близько 5 хвилин. Я останній раз виступав 8 років тому на одній з конференцій, і лише почав підіймати глобальні питання як швидко мені «закрили рота», посилаючись на регламент. Виникає питання: «Навіщо тоді туди їхати?». Після цього як віце-президент клубу я не виступав жодного разу, але накопичилося стільки питань і ми маємо стільки претензій, що все це вмістилося на 15 листах.

– Ви можете їх озвучити?

– Це ті проблеми, з якими ми зіткнулися, і ніхто їх не вирішував в ПФЛ. Я впевнений, що думка усіх клубів однозначна – ПФЛ жодною мірою не надавала допомогу і підтримку клубам, а, швидше за все, шкодила.

Потрібно подякувати президентам клубів першої і другої ліг за підтримку футболу в своїх областях. За те, що вони не опускають руки, а фінансували і фінансують розвиток футболу. Висловити усі конкретні факти невдоволеності діями ПФЛ займе багато часу, охарактеризувати усю роботу за пунктами – також.

– І все ж таки, Віталій Володимирович, які основні претензії клубів?

– Добре, приведу декілька. Знаючи і враховуючи усі труднощі клубів, ПФЛ кожного сезону додавала і підвищувала внески за участь. Незважаючи на це, ми існували і намагалися грати в чемпіонаті. Але, дивлячись вперед, інтуїція підказує, що якщо ми працюватимемо в такому напрямку й надалі, то зміни в кращу сторону не відбудуться. До цих пір ми всі були мов телята. Йшли і мовчали, і не могли нічого вдіяти та впливати на укорінену систему відносин всередині ПФЛ.

Якщо ПФЛ скаржиться, що їх не сприймає ФФУ, то нехай на собі відчують, як вони відносяться до клубів, яких самі не сприймають. Всі рішення ухвалювалися працівниками ПФЛ, і якими б вони не були, усі голосували «за». Хто голосував проти, йшов з ПФЛ, того не тримали. Те ж саме у них з ФФУ. Коли ПФЛ чекає позитивних дій і пропозицій від ФФУ, то з ними поступали так, як вони з клубами. Так ось, таким шляхом далі йти не можна. Це потрібно знати.

Крім того. Ми випадково дізнаємося, які заробітні плати у працівників ПФЛ, котрі вони собі затвердили за наші гроші. Заробітні плати співробітників не повинні бути такими великими, про які всі дізналися з преси, а кожен клуб повинен отримувати звіт хто, скільки отримує, поіменно. І звіт повинен бути наданий за всі роки, а не просто суха річна цифра витрат. Тільки клуби повинні затверджувати бюджет ПФЛ і все вирішувати, а не знімати капелюх наперед і кланятися, вибачатися і вклонятися.

Якби ПФЛ знайшло спонсорів ліги, створило телевізійний пул і запропонувало ці гроші використовувати на заробітну плату, на суддів і так далі, ось це вже інше питання. А так, вирішили все за рахунок клубів: за участь, за збори суддів, штрафи і за наші гроші роблять з нас дурнів. Так от, гроші дають клуби, тож вони і повинні ними розпоряджатися.

– Як на ваш погляд ПФЛ регулює «суддівські» питання з клубами?

– Скільки листів ми не писали щодо суддівських призначень, але всі рішення ухвалювалися в кулуарах, ігноруючи прохання клубів. Є судді, які не вміють судити і заважають динамічності футболу. Існує думка, що суддя теж людина, і він може помилятися. Ні! Суддя не має права на помилку! Він як сапер. Він повинен бути лояльним і не повинен зупиняти гру в такій кількості, як зупиняють гру в нашому чемпіонаті. Він просто нахабно влазить в гру, бокові арбітри – теж, а четвертий суддя взагалі заважає тренерам працювати. Про це писав і Хіддінк, і Капелло, і Ліппі, що четвертий суддя заважає тренерам працювати і його потрібно ліквідовувати. Окрім цього, якість суддівства дуже низька. Ми просимо, не призначайте таких-то суддів нам на матчі, але до нас не прислухаються. Ось цими питаннями повинні займатися ПФЛ і ФФУ. Тому ми повинні відстоювати свої інтереси.

Необхідно проводити конференції з суддями та інспекторами. Шевченко і Дяченко повинні сказати своїм підлеглим, щоб одні «заховали» свистки і давали грати командам, а інші не стомлювали нас інструкціями, а якісно виконували свою роботу.

Клуби повинні не погоджуватися виділяти гроші на збори суддів, нехай проводять збори у Броварах, загартованіші будуть. Може, давайте їм зробимо збори в Бразилії, а не в Туреччині? Це не проблеми клубів. Вони хочуть судити і нехай готуються самі. Ми платимо гроші і не малі за їх послуги в кожному матчі. Чому за їх підготовку теж повинні платити клуби?

– Зрозуміло. Це на ваш погляд і є головними питаннями в діяльності ПФЛ?

– Існує ще найглобальніше питання, яке цікавить клуби. Адже вони не отримують дивідендів від участі в чемпіонаті. Вони повинні бути мотивованими і знати, який стимул отримають від вкладених грошей. Стимулювання клубів підвищить конкуренцію, поліпшить якість гри і поверне уболівальників на стадіони, для яких, до речі, і існує футбол. Прочитавши усі програми кандидатів, ми хочемо зробити конкретні пропозиції.

З тих внесків, які клуби перераховують до ПФЛ, при корегуванні кошторису витрат, проводити наступні преміювання після закінченні чемпіонату:

1. Чемпіон України серед команд 1 ліги отримує 250 000 у.о.

2. Віце – чемпіон – 150 000 у.о.

3. Бронзовий призер – 50 000 у.о.

4. Переможці груп в 2 лізі отримують по 100 000 у.о.

5. Проводити Кубок Ліги і його володар отримує 120 000 у.о., а фіналіст – 60 000 у.о.

Тоді при досягненні результату президентам клубів не потрібно буде думати як преміювати футболістів, це зробить ПФЛ, за кошти зібрані з внесків.

Ось за що потрібно голосувати і ці гроші необхідно відокремити. А далі знаходити спонсорів і працювати, а не жирувати за рахунок клубів. Створити стабілізаційний фонд для підтримки клубів, а то багато клубів зникають і всі несуть втрати. З клубів знімають очки, з футболістів забиті м’ячі, клуби витратили гроші на виїзди, платили футболістам премії за ігри і так далі. ПФЛ повинна допомагати клубам, але на жаль ще жоден клуб не отримав від цієї організації навіть 1000 гривень.

Ось це глобальні суми, а решта нехай йде на апарат ПФЛ. Нехай тоді вони економлять і вирішують, скільки чоловік повинно працювати і яку зарплату отримувати, а клуби їх рішення повинні затверджувати.

 Я думаю, що 10 чоловік для роботи з командами 1 і 2 ліг цілком достатньо.

І ще. ПФЛ, як і усі структури ФФУ, повинна знаходитися у Будинку футболу. Чому клуби повинні розриватися між ПФЛ і ФФУ, реєструючи контракти футболістів, вирішуючи інші питання? У тій же Польщі, з якою ми проводимо Євро, все знаходитися разом. Це цивілізовано і так повинно бути в нас.

fc.volyn.net