Україна

Прем'єр-ліга

Карас: «Кендзьора та Вербич хочуть повернутися до «Динамо»

Асистент головного тренера «Динамо» Еміл Карас розповів про поновлення тренувань у Києві.

2022-06-20 14:59

– Результати важливі на всіх фронтах, зокрема футбольному. Дуже хочеться перемог збірної України та українських клубів, хоч це і буде складно. Будемо намагатися.

– Чи оцінили гравців з команди U-19?
– Важко оцінити за кількома благодійними матчами. Містер розмовляв із ними, сказав їм, що у них зараз золотий, найкращий час для підготовки з першою командою, бо велика група футболістів відсутня. Вони мають можливість тренуватися з такими досвідченими футболістами як Буяльський, Андрієвський, Шепелєв, Бесєдін, Гармаш. Вони можуть багато чого навчитися у них. Містер віддає весь свій досвід та знання, щоб вони росли. Решта залежить від них.

– Чи варто чекати на повернення легіонерів на збір у Швейцарії?
– Я не в курсі. Наскільки я знаю, Кендзьора та Вербич хочуть повернутися. Ми їх уже вважаємо майже своїми. Але як буде, які там контракти – я не знаю. Але знаю, що вони хочуть повернутися до команди.

– Що можете сказати про «Фенербахче»?
– Я нічого не встиг вивчити, цим займатиметься Містер. Новий головний тренер команди Жорже Жезуш добре знає нас, це великий плюс для них. Його «Бенфіка» грала проти нас, а наш склад майже не змінився. У них пішли гарні придбання та кардинальні зміни після провального сезону. Це буде інший «Фенербахче», але ми готуємось та віримо в себе.

– Три швейцарські клуби, «Евертон», «Ліон». Будуть ще спаринги?
– Я і про ці точно не знаю. На папері вони є. Цими матчами займається спеціальний департамент. Це ще не на 100%, а заплановано.

– Як вам матчі збірної України?
– Не оцінюватиму матчі, але скажу, що «Шахтар» за прикладом Мірчі Луческу вивіз збірників з України, завдяки чому вони зуміли підготуватися. Важко уявити, що було б, якби ці гравці готувалися в Україні. Шансів би не було. А так збірна виглядала дуже пристойно.

– Луческу повернувся до України, щоб підтримати українців?
– Містер такий, що йому нічого нікому не треба доводити. Він усе довів своїм професіоналізмом багато років. Він повернувся робити свою роботу. Ми сумували за нашою базою, Україною.

– Де треба проводити УПЛ?
– Моє бажання – повернутися до України та грати в Україні. Але складно давати прогнози, адже ситуація може змінитися за день чи тиждень. Усім хочеться грати в Україні, за своїх уболівальників, а не мотатися і хитатися Європою. Це важко.

– Забарний ментально готовий до переходу до «Тоттенхема»?
– Забарний у 19 років – вже дорослий футболіст. Але йому не вистачає досвіду, він лише два роки грає на високому рівні. Він довів, що є футболістом, який розвивається та росте. Це має вирішувати нагорі. Він дозрів, але не вистачає досвіду, який не купується, а набирається. Він готовий грати на найвищому рівні. Багато чого залежить від нашого клубу, багато – від клубів, які їм цікавляться. Сьогодні це «Тоттенхем», завтра ще щось напишуть. Зараз трансферне вікно, багато пишуть, – сказав Карас.

tribuna.com