Украина, 30-й тур. Черноморец – Карпаты – 1:1. Отчет

В текущем чемпионате команды расписали третью мировую в четырех матчах.

2018-05-05 19:35

Видовищний двобій в Одесі завершився внічию 1:1, а це означає, що «Чорноморець» зіграє у перехідних матчах за право залишитися в УПЛ або ж напряму покине елітний дивізіон, а на «Карпати» в останніх двох турах чекає боротьба із «Зіркою» за рятівне місце в Прем’єр-лізі. Загалом же команди видали класний і напружений матч з величезною кількістю небезпечних моментів та максимальною напругою до останніх секунд.

Олег Бойчишин та Костянтин Фролов виставили на гру абсолютно передбачувані склади (принаймні, Інформаційний центр ФК «Карпати» повністю відгадав з переліком гравців, що вийшли з перших хвилин). Господарі розпочали жвавіше і на старті поєдинку практично не розлучалися з м’ячем. Однак небезпеки біля воріт Олексія Шевченка було обмаль. «Чорноморець» володів ініціативою, втім голкіпера «Карпат» суперники не турбували. Зате одна з перших атак «левів» завершилася голом. Олексій Гуцуляк класно змістився з лівого флангу і відпасував на Мар’яна Шведа. Карпатівець майстерно розібрався з Євгеном Смірновим та точно пробив у дальній кут – 1:0!

Після взяття воріт високий темп зустрічі дещо спав, а львів’яни відійшли на свою половину поля, проте за першої нагоди намагалися взяти м’яч під контроль чи вибігти в контратаку. Не сприяла швидкій грі і одеська погода. Післяобідня спека і +30°С на термометрі однозначно суттєво підкоригували малюнок гри обох команд.

До перерви «моряки» створили два небезпечні моменти, які завершилися ударами повз ворота. Спочатку головою пробивав Микита Татарков, а згодом ще краща нагода була в Олександра Гладкого. Проте з вигідної позиції нападник пробив неточно. Що стосується «Карпат», то гру в атаці «зелено-білі» вели за рахунок активних дій Карраскаля та Шведа, яким допомагали з глибини Ді Франко, Вербний та Ербес.

Початок другої половини запам’ятався обопільною активністю. Якщо стартовий натиск одеситів можна було пояснити невтішним рахунком, то для львів’ян агресивна гра попереду автоматично означала відсутність проблем поруч з власними володіннями. Дотримуючись правила «найкращий захист – це атака», «леви» кілька разів загрожували воротам Новака, а найнебезпечніший момент початку тайму створив Карраскаль. Колумбієць пройшов кількох суперників на правому фланзі і викотив м’яч під удар Гуцуляку, який з доволі вигідної позиції пробив поруч зі штангою.

У середині тайму господарі повернули собі ініціативу і біля воріт Шевченка стало гаряче. Одесити наближалися до штрафного майданчика і навіть вривалися туди, проте не турбували голкіпера ударами. Трохи по-іншому вирішив зіграти Максим Третьяков – одесит пробив здалеку і влучив точнісінько у хрестовину. Через кілька хвилин справжнім рятівником своєї команди став Шевченко. Татарков під гострим кутом вийшов на побачення з кіпером, втім Олексій у падінні відбив удар суперника.

Вже в наступному епізоді «Чорноморцю» таки вдалося зрівняти рахунок. Виконання штрафного з правого флангу завершилося тим, що Гладкий виграв позиційну боротьбу у штрафному майданчику і скинув головою на Смірнова, якому ніхто не заважав відправити м’яч у порожні ворота. «Карпати» відповіли двома випадами Шведа. Особливо небезпечно було під час другої спроби Мар’яна, коли лише відмінна гра Андрія Новака не дозволила м’ячу опинитися у сітці. В останній атаці матчу знову героєм епізоду став екс-воротар «зелено-білих» – відчайдушний стрибок Новака не дозволив гостям вирвати перемогу.