Маріуполь – Олександрія 1:1. Україна, 30-й тур. Звіт

Відігравшись наприкінці першого тайму, команда Володимира Шарана гарантувала собі бронзові медалі.

Прес-служба ФК «Олександрія»

2019-05-22 19:41

Перший же небезпечний момент біля воріт «Олександрії» закінчився призначенням пенальті. Станіслав Микицей не за правилами зіграв проти Руслана Фоміна, і головний арбітр матчу Євгеній Арановський вказує на 11-метрову штрафну позначку. Зголосився пробивати пенальті Олександр Зубков, але його безхитрісний удар легко прочитав голкіпер «Олександрії» Юрій Паньків.

На 11 хвилині знову небезпечна масована атака біля воріт «Олександрії». Павло Полегенько зробив відмінний пас, але удар Дмитра Мишньова пройшовся мимо воріт.

Таким чином визначилася ігрова та територіальна перевага господарів поля. Традиційно, граючи на виїзді «Олександрія» діє другим номером, не забуваючи при цьому здійснювати гострі контратаки

Також нагадаємо, що в олександрійському лазареті перебуває велика група провідних гравців.

Першу серйозну атаку футболісти гостей провели на 14 хвилині і заробили право пробивати кутовий з правого флангу. Гліб Бухал, вигравши повітряну дуель у захисників «Маріуполя», пробиває головою вище воріт.

На 26 хвилині після розіграшу стандарту після кількох відскоків м’яч потрапив до Валерія Лучкевича, який потужним ударом пробив по воротах суперника – Рустам Худжамов кінчиками пальців переводить м’яч на кутовий.

Врешті, невеличка територіальна перевага азовців закінчилася взяттям воріт «Олександрії». Відзначився Олександр Піхальонок. Гостру передачу з лівого флангу Юрій Паньків ліквідував, вибивши м’яч, але прямісінько на ногу Піхальонку – той з лету пробиває по воротах і відкриває рахунок у матчі.

Після пропущеного голу олександрійці пішли вперед і заробили кілька кутових практично поспіль.

35 хвилина запам’яталася вкиданням з-за бокової і ударом в падінні Віталія Пономаря – після його удару м’яч пройшов поряд зі стійкою воріт.

На 38 хвилині помилився з веденням м’яча Рустам Хужамов, Євген Банада, побачивши, що воротар суперника залишив ворота, пробив, але влучив у поперечину.

Відразу ж підопічні Олександра Бабича провели контратаку, і знову після удару Дмитра Мишньова рятує свою команду Юрій Паньків.

Атакою на атаку відповідають суперники в кінці першого тайму, м’яч практично не затримується в центральній частині поля.

На 44 хвилині Євгеній Арановський розцінює гру Сергія Яворського проти Артема Сітала як фол останньої надії, показує приазовцю червону картку й призначає пенальті, яке без жодних шансів для Рустама Худжамова виконує капітан александр
ійців Андрій Запорожан. 1:1. У другому таймі команда «Маріуполя» вийде на поле стадіону імені Володимира Бойка в меншості.

Врешті, стартову перевагу над гостями «Маріуполь» втратив. Навіть, якщо враховувати виконання стандартів, а саме кутових, то футболісти
 «Олександрії» виконали 9, а маріупольці всього один кутовий.

Другий тайм розпочався з обопільних атак. Як ми вже й говорили раніше, м’яч практично не затримується в центрі поля. Команди самі грають і дають грати супернику.

На 53 хвилині був цікавий момент, коли на правому фланзі перспективний простір для атаки мав Віталій Пономар, але чомусь віддав м’яч Максиму Задераці. Той у боротьбі із захисниками господарів упав – Євгеній Арановський вбачив у діях Максима симуляцію й показав йому гірчичника.

59 хвилина – маючи кількісну перевагу, олександрійці розіграли хорошу комбінацію, по центру низом пробивав Євген Банада з-за меж штрафного. Тільки витягнувшись у струнку, Рустам Худжамов зміг дістати цей м’яч.

На 63 хвилині Віталій Пономар протягнув м’яч правим флангом, віддав зрячу передачу на Гречишкіна, Дмитро поквапився з ударом і пробив мимо воріт. Це був перший найбільш небезпечний епізод олександрійців у другому таймі.

На 65 хвилині лівим флангом розвивалася атака. Відтягнув на себе трьох футболістів Євген Протасов, зробив передачу на Валерія Лучкевича, той пробив – і знов свою команду рятує Рустам Худжамов, перевівши м’яч на кутовий. Подача кутового була цілком якісною, але удар Станіслава Микицей був неточним, і м'яч оминув рамку воріт приазовців.

Тиснуть гравці «Олександрії» господарів поля. Зрозуміло, що грати в меншості їм складніше, але футболістам
 команди Шарана не вистачає того останнього пасу, після якого б команда вийшла вперед у матчі.

На 71 хвилині Віталій Пономар здійснив дальній рейд із завершальним ударом, який не став несподіваним для Рустама Худжамова.

На 79 хвилині той же Віталій Пономар мав нагоду збільшити рахунок, пробивши по воротах після скидки Дмитра Шастала.

На 84 хвилині після кутового біля воріт «Маріуполя» Артем Сітало виграв повітряну дуель, пробив головою, але не влучив у ворота.

Після фінального свистка футболісти привітали один одного – ця нічия гарантувала «Олександрії» вперше в історії клубу бронзові нагороди в Чемпіонаті України. Тренери, гравці, запасні футболісти  на знак своєї бронзової звитяги влаштували в центрі поля енергетичне коло, а потім підішли до трибун, де знаходилися вболівальники, які приїхали на підтримку команди до Маріуполя, і подякували їм.