Динамо – Зоря 3:1. Україна, 31-й тур. «Срібний» плацдарм киян

Яскравою, багатою на події виявилася зустріч, що в ній, окрім престижу та честолюбства, на кону стояло також володарювання на плацдармі, за яким – срібло першості та путівка до кваліфікації Ліги чемпіонів.

Сергій ВОРОНЮК, «Футбольний клуб»

2020-07-16 21:03

Маючи одне очко переваги в таблиці перед господарями, «Зоря» досить несподівано збагатилася ще й гольовим гандикапом. Цікаво, що результативна атака луганчан почалася після вкидання м’яча з ауту ще на їхній половині поля. Кендзьорі відчайдушним підкатом не вдалося виправити позиційну помилку партнерів по обороні, і Громов, опинившись сам на сам із Бущаном, відкрив рахунок.

Для біло-синіх біда, як водиться, не стала самотньою – невдовзі зашкутильгав Вербич, поступившись місцем на вістрі атаки Русину. Але сподівання гостей на те, що «Динамо» знадобиться час, аби оговтатися від пропущеного м’яча та перебудувати лави, виявилися марними. Впродовж двох хвилин віце-чемпіони не тільки відігралися, а й вийшли вперед!

Голи Циганкова та Сидорчука – з тих, що приносять естетичну насолоду. І завершальні удари, й комбінації, що їм передували, стали справжньою окрасою поєдинку. Як і взаємодія з товаришами по команді Буяльського, автора обох гольових передач.

Віталій був за лічені сантиметри від асистентського «хет-трику», але Русин примудрився змарнувати прекрасний пас. Що не кажіть, а вправний форвард такі моменти просто повинен вирішувати на користь своєї команди. Тим більше після таких дотепних дій, за допомогою яких Шепелєв із Буяльським розірвали оборону суперника.

Утім, Назарій дуже швидко виправився, взявши участь в атаці, що призвела до третього гола. Нападник киян «розхитав» Вернидуба та пробив, м’яч зрикошетував від ноги суперника, а там уже Циганков, наче шуліка, вполював свою здобич: злетів у повітря й невідпорно пробив головою.

До честі «Зорі», її гравці зовсім не погоджувалися з вибриками Фортуни. В середині першого тайму гості провели гідний ігровий відтинок, пересунувши гру до чужих володінь і встановивши майже тотальний контроль в опорній зоні. Як наслідок – постійна напруга поблизу воріт Бущана, небезпечні удари Михайличенка та Юрченка. Останній бив метрів з дев’яти без перешкод – і лише холоднокровність і реакція київського голкіпера врятувала «Динамо».

Загалом підсумок першої 45-хвилинки виглядав цілком логічним. А на другий тайм завданням «Зорі» було за будь-що прагнути відігратися, розуміючи про небезпечність динамівських контратак і озираючись на два «гірчичники» своїх центральних захисників. Чеберко, до речі, одразу після перерви заслужив і другу жовту картку, але рефері Монзуль вирішила проявити поблажливість до порушника. Цікаво, якби в аналогічній ситуації опинився хтось із господарів, чи таким же було б рішення судді?..

Отже, гості не складали зброю, подекуди примушуючи помилятися опонентів і доводячи свої зусилля до реальних загроз. У ці хвилини визначальною стала впевненість Бущана – одного з безсумнівних героїв зустрічі.

Щодо контратак господарів, досить показовим став епізод на 65-й хвилині. Вернидубу довелося протистояти одразу трьом суперникам, а в Русина було декілька варіантів продовження комбінації. Вирішив бити сам – і схибив. А ще за кілька хвилин «Зорі» відверто пощастило, коли Абу Ханна підстрахував голкіпера й вибив м’яч з лінії воріт після удару Буяльського.

За умов, коли в інтенсивній боротьбі сил залишалося все менше, гра на зустрічних курсах іноді нагадувала гойдалки. Навіть дивно, що рахунок так і не змінився, що, проте, анітрохи не вплинуло на видовищність «срібної» дуелі. Її гідним оздобленням стали б заповнені трибуни. На жаль, на жаль...

Отже кияни вдруге поспіль довели свою перевагу в безпосередній боротьбі з основним конкурентом, як і в попередній зустрічі, подолавши «Зорю» з рахунком 3:1, та ще й «вольового» сценарію дотримавшись. Перед останнім туром чемпіонату, в якому суперником киян буде «Колос», «Динамо» відірвалося від конкурента на два очки, цілком це заслуживши.

ДИНАМО – ЗОРЯ 3:1 (Циганков, 14, 34, Сидорчук, 15 - Громов, 2)
Динамо: Бущан, Кендзьора, Бурда (Попов, 70), Шабанов, Караваєв, Сидорчук (Кадірі, 76), Шепелєв (Шапаренко, 48), Циганков, Буяльський, Де Пена, Вербич (Русин, 10).
Зоря: Мацапура, Тимчик (Каменюка, 90), Вернидуб, Чеберко (Абу Ханна, 51), Михайличенко, Цвек (Луньов, 73), Хомченовський, Юрченко, Кочергін (Іванісеня, 73), Кабаєв, Громов.
Арбітр – Монзуль (Харків).
Попередження: Сидорчук (41), Де Пена (58) – Чеберко (10), Вернидуб (20), Юрченко (60), Луньов (87), Абу Ханна (90+3).