ТМ. Динамо – Кайрат (Казахстан) 4:0. Звіт про матч

У другому спарингу на третьому зборі у Туреччині «Динамо» перемогло алматинський «Кайрат».

2022-02-15 18:24

У вівторок, 15 лютого, київське «Динамо» провело другий контрольний поєдинок на третьому зборі у Туреччині, який стане заключним етапом підготовки до поновлення сезону. Суперником киян став бронзовий призер минулого чемпіонату Казахстану – алматинський «Кайрат». Нагадаємо, у попередньому спарингу, який кияни провели у день прильоту, 13 лютого, вони впевнено перемогли лідера першого дивізіону Сербії – «Інджію» з рахунком 4:0.

Порівняно із попереднім поєдинком, тренерський штаб киян провів помітну ротацію у стартовому складі, а у перерві, як і у матчі із «Інджією», не став міняти усіх гравців, а провів заміни під час другого тайму.

Сьогоднішній поєдинок теж не вийшов особливо складним для підопічних Мірчі Луческу – вони впевнено перемогли з рахунком 4:0, причому три м’ячі забили після стандартних положень, а один – з гри. Динамівці вийшли вперед на початку зустрічі завдяки автоголу Касабулата, а у другому таймі перемогу закріпили Сирота, Циганков та Кулач.

Команди розпочали гру достатньо активно, не затримуючи м’яч у середині поля, попервах захисники і «Динамо», і «Кайрата» не підпускали суперників занадто близько до своїх воріт. Але тиск українців був сильнішим, і вже на 7-й хвилині вони змусили суперника помилитися – Ванат здорово прострілив зліва, і захисник алматинців Касабулат на дальній стійці, намагаючись вибити м’яч, з кількох метрів переправив його у сітку. Невдовзі до штрафного майданчика проривався той же Ванат, і у боротьбі із суперником опинився на газоні, але свисток арбітра промовчав.

Надалі матч приходив не у надто високому темпі, було більше боротьби, ніж видовища. Казахстанці більше володіли м’ячем, але оскільки «біло сині» перекривали усі зони, робили це, переважно на своїй половині поля, чим давали нашій команді привід для пресингу та перехоплення м’яча. Але простріл Кендзьори перервали захисники «Кайрата», а удар Ваната було заблоковано. У суперників же відзначимо удар у ближній кут, який не став проблемою для Бущана.

У другій половині тайму м’яч взяли під свій контроль вже кияни, але теж розігрували його неквапливо. Можна згадати хіба що неточний удар Буяльського головою. Тим часом, біля протилежних воріт алматинці виконали два кутових поспіль – у першому випадку після метушні у штрафному майданчику м’яч виніс подалі Кендзьора, а у другому гравець суперника від кутової позначки не зміг перекинути ближнього гравця.

Незабаром після початку другого тайму пристрілювався Циганков, але спрямував м’яч повз ворота, трохи вище поперечини головою пробив Буяльський після виконання штрафного удару і прострілу Сидорчука до штрафного майданчика Ваната на мить випередив захисник «Кайрата» та вибив м’яч на кутовий. А ось вже розіграш цього стандартного положення став результативним: Циганков подав до штрафного майданчика, а Сирота вистрибнув вище за усіх та головою переправив м’яч у сітку. Загалом, після перерви гра переважно проходила біля чужих воріт. Хороші можливості відзначитися мали Циганков та Буяльський, але їм трохи забракло влучності. Сидорчук ще не раз здорово виконував кутові удари, але удари киян цілі не досягли.

Свій третій м’яч динамівці забили після іншого стандартного положення: м’яч влучив у руку захиснику суперника, і наша команда здобула право на штрафний удар одразу за півколом перед штрафним майданчиком. Циганков такий момент не змарнував, поклавши м’яч точно у кут воріт. А через 11 хвилин остаточний рахунок встановив Кулач, який відгукнувся на флангову прострільну передачу від Кендзьори та у падінні з кількох метрів спрямував м’яч у сітку.

Із приємних моментів також відзначимо повернення на поле після травми та тривалого відновлення Дениса Попова, який зіграв останні кілька хвилин до фінального свистка.

У підсумку, «Динамо» здобуває другу поспіль перемогу з рахунком 4:0 під час заключного етапу підготовки на турецькому узбережжі. Зазначимо, що наступним суперником «біло-синіх» на турецькому зборі 17 лютого стане представник Латвії – срібний призер минулого сезону «Валмієра».

ДИНАМО (Київ) – КАЙРАТ (Алмати, Казахстан) – 4:0
Касабулат (7, автогол), Сирота (63), Циганков (74), Кулач (85).
Динамо: Бущан (Бойко, 73), Кендзьора, Забарний (Боль, 71), Сирота (Попов, 86), Караваєв (Дубінчак, 65), Буяльський (Кулач, 81), Циганков (Антюх, 75), Андрієвський (Сидорчук, 46), Гармаш (Яцик, 65), Вітіньйо (Де Пена, 65), Ванат (Шкурін, 73).
«Кайрат» (стартовий склад): Устименко, Астанов, Буранчієв, Баньяк, Касабулат, Гуральський, Крачковський, Сейдахмет, Аликулов, Усенов, Швирьов.