Десна – Динамо 1:1. Україна, 15-й тур. Звіт

Зважаючи на єврокубковий графік «Динамо» та серйозні кадрові проблеми «Десни» навряд чи слід було очікувати видовища від центрального матчу туру. Й перший тайм це підтвердив. Лише два небезпечні моменти – по одному біля кожних воріт – створили суперники.

Тарас САВЧУК, «Футбольний клуб»

2021-02-21 21:36

Як не дивно, з огляду на територіальну перевагу киян, першу нагоду відкрити рахунок отримали номінальні господарі. На 15-й хвилині подачею Калитвинцева з правого флангу не скористався Тотовицький, що йому, здавалося, варто лише підставити голову. А вже Гуцуляк, що дотягнувся до м’яча, завдавав удару з нульового кута, практично не маючи шансів влучити у ціль.

Динамівці відповіли за 11 хвилин. Кендзьора, підключившись на розіграш кутового, головою пробив досить небезпечно, але Паст загрозу відвів. На жаль для підопічних Луческу, Бєсєдін, перебуваючи в епіцентрі епізоду, дав себе випередити захиснику.

Уже в компенсований час першої 45-хвилинки Артем знову загрожував воротам, перевіривши пильність голкіпера ударом здалеку та немовби натякнувши: по перерві «Динамо» прагнутиме дотиснути опонента й повернутися на горішній рядок таблиці, тимчасово зайнятий «Шахтарем».

І буквально одразу ж після поновлення гри прекрасну можливість вивести команду вперед змарнував Циганков, не влучивши в «рамку» метрів з 14. Невдовзі ще більш слушною нагодою не скористався Родрігеш, котрий не зміг пробити Паста.

Покарання не змусило на себе довго чекати. Калитвинцев, «накрутивши» Караваєва, навісив у центр карного майданчика, де захисники залишили на самоті Будківського. Той головою холоднокровно замкнув передачу – 1:0!

Такий розвиток подій виглядав не дуже логічно. Постало питання – як відреагує «Динамо», яке, складалося враження, гру контролює, не скидаючи обертів. Однак, чернігівці оборонялися досить злагоджено й кваліфіковано, не надаючи киянам вільно діставатися на ударні позиції. Отже й гольових епізодів виникало не так уже й багато. Зрівняти рахунок міг Буяльський, але його удар заблокував Єрмаков. Не досягли успіху спроби Циганкова та Родрігеша.

Відігратися номінальні гості змогли тільки після 11-метрового, призначеного за гру рукою Гітченка. «Динамо» втратило дорогоцінні два очки, але залишилося одноосібним лідером. Інтрига в боротьбі за чемпіонське золото загострюється.

ДЕСНА – ДИНАМО 1:1 (Будківський, 53 – Циганков, 90+2, з пенальті).
Десна: Паст, Полегенько, Єрмаков, Тамм, Мостовой, Імереков, Калитвинцев (Картушов, 82), Арвеладзе (Гітченко, 70), Тотовицький, Гуцуляк (Безбородько, 82), Будківський.
Динамо: Бущан, Караваєв, Кендзьора, Забарний, Миколенко, Сидорчук, Шепелєв (Шапаренко, 65), Циганков, Буяльський, Родрігеш, Бєсєдін (Супряга, 86).
Арбітр – Пасхал (Херсон).
Попередження: Єрмаков (9), Імереков (57), Арвеладзе (68), Безбородько (83) – Бєсєдін (45+1), Родрігеш (68), Циганков (80), МИколенко (89).
Вилучення: Безбородько (87, друге попередження).