Зірка – Зоря 2:1. Україна, 6-й тур. Звіт

Перший тайм поєдинку проти луганської «Зорі», незважаючи на пропущений м’яч, був найкращим у виконанні «Зірки» в цьому сезоні. А от друга половина зустрічі вийшла доволі нервовою, хоча позитивний результат господарям удалося втримати.

Прес-служба ФК «Зірка»

2017-08-20 19:05

У стартовому складі господарів поля відзначимо появу дебютанта, французького нападника Ішема Ель Амдауї. Пару в атаці йому склав Максим Прядун. У захисті також не обійшлося без змін, порівняно з попереднім матчем. Повернувся в центр оборони Тарас Качараба, компанію якому в захисті склали Сесе-Франк Пепе та Максим Ковальов. А в луганчан уперше в футболці «Зорі» на поле вийшов Артем Громов, який повернувся після не дуже вдалого вояжу до російського чемпіонату.

Одразу ж зі старту кропивничани відправились у атаку. Дальнє закидання на Ішема Ель Амдауї перехопив воротар Олексій Шевченко, а згодом, коли француз, передачею через себе, намагався знайти у штрафному майданчику Ігоря Загальського, захисники випередили хавбека «З
ірки». Загалом же, саме господарі володіли перевагою на футбольному полі у стартовій десятихвилинці. Підопічні Романа Монарьова будували комбінації на чужій половині, та до моментів і ударів по воротах справа поки не доходила. Справедливості заради, відзначимо, що дещо згодом гра вирівнялась і проходила між штрафними майданчиками. Здавалося, що на вболівальників надалі чекає тактичне протиборство із прицілом на надійність в обороні та розрахунком на помилку конкурента. Але це було «затишшя перед бурею».

Перша небезпека виникла практично з нічого. Тарас Качараба невдало вибив м’яч головою, а Сесе-Франк Пепе не встиг за суперником і порушив правила, метрах у 17-ти від воріт, ближче до лівого кута штрафної. Тут, здавалося б, напрошувався обвідний удар через «стінку» в лівий від Євгена Паста кут воріт. Але Владислав Калітвінцев цілив саме у воротарський кут і відверто «пробачив» нас, пробивши трохи невлучно. Та, як виявилося, ця нагода була тривожним «дзвіночком». Адже буквально за хвилину розрізна передача від Артема Сухоцького вивела «на побачення» з Євгеном Пастом Артема Громова. Голкіпер
господарів намагався завадити новачку «Зорі», але після рикошету м’яч знову опинився в хавбека, який із близької відстані вразив уже порожні ворота – 0:1.

Та радість луганчан була недовгою, а гольова відповідь кропивничан – миттєвою. Одразу після розіграшу м’яча в центрі поля, «зіркові» кинулися в атаку, але гості відбилися. Щоправда,
гості невдало вийшли з оборони й Сесе-Франк Пепе тут же повернув м’яч до штрафного майданчика. Тут Вячеслав Чечер невдало зіграв головою, а Ішем Ель Амдауї скористався цією помилкою капітана «Зорі» й із кута воротарської пробив у дотик точно в дальній кут – 1:1. Ось така вийшла гольова двохвилинка дебютантів.

І після цього конкуренти остаточно «прокинулися» й заграли в англійському стилі, майже без центра поля, відповідаючи атакою на атаку. І тут знову мали шанс вийти вперед луганчани. Невпевнені дії Тарас Качараби дозволили Іурі вибігти сам на сам із воротарем кропивничан і тільки в самовідданому підкаті центрбек «Зірки» виправив свою помилку. Як би це не звучало банально, але надалі спрацювало те саме неписане футбольне правило й підопічні Романа Монарьова забили гол.

Сам по собі штрафний удар, призначений метрах у 35-ти від воріт Олексія Шевченка, не таїв у собі особливої загрози. Але це тільки на перший погляд. Адже пам’ятаючи про гол, який забила тій таки «Зорі» кам’янська «Сталь», Максим Драченко вирішив пробити. Цей «постріл» вийшов таким надпотужним і влучним, що воротар луганчан відбив м’яч перед собою. Захисники свого голкіпера не підстрахували і Максим Прядун забив доволі курйозний гол. Адже, після добивання від нападника, стався рикошет від стійки й тільки після цього Максим таки вразив ціль, перебуваючи вже на лінії воріт – 2:1.

І тут підопічні Юрія Вернидуба кинулися відіграватись і проводили свої гострі атаки. Спочатку, майже з такої ж відстані, що й першого разу, зі штрафного вдруге «пробачив» кропивничан Владислав Калітвінцев, який знову не поцілив у воротарський кут. А трішки пізніше, також після «стандарту», м’яч відскочив до Іурі. Але бразильський нападник не зумів переграти Євгена Паста, практично впритул «розстрілюючи» голкіпера
«Зірки», який проявив дива реакції.

Але потім господарі поля заспокоїлися, заграли зібраніше в обороні й більше небезпечних моментів у «Зорі» не виникало. Так, підопічні Юрія Вернидуба продовжували більше володіти м’ячем, але контратаки «Зірки» були гострішими. Зокрема, пройшли два разючих випади по лівому флангу. У першому моменті Чичиков не знайшов у штрафному майданчику Ель Амдауї, а в другій, після подачі Івана Цюпи, Олексію вдалося забити. Та цей гол арбітр скасував через офсайд.

Тож, відверто кажучи, господарі, за якістю атакувальних осмислених дій, провели, мабуть, найкращу сорокап’ятихвилинку в цьому сезоні. Були й високі швидкості, і флангові забігання, і гострі передачі, і високий пресинг. Якби ще не прикрі помилки в обороні, то можна було давати найвищу оцінку. Це добре, що гравці «Зорі» декількома своїми шансами, до перерви, не скористалися. Тож, на відпочинок суперники пішли за мінімальної переваги господарів поля – 2:1.

А відразу після поновлення гри, «першим номером» заграли підопічні Романа Монарьова. Ігор Загальський заробив небезпечний штрафний, та виконав стандарт не дуже вдало. Згодом кілька разів небезпечно проривався правим флангом Павло Полегенько, але його передачі не були занадто гострими. Тим часом, у захисті оборонці справлялися з атакуючими випадами гостей.

Але згодом луганчани заграли настирно і змусили кропивничан більше захищатися. І ось уже небезпечний дальній штрафний удар виконував Дмитро Гречишкін. Євген Паст відбив м’яч перед собою, але оборонці «Зірки» зіграли краще за своїх візаві, котрі в першому таймі дозволили добити м’яч у сітку Максимові Прядуну.

Здавалося, що Романові Монарьову потрібно освіжити гру замінами. Адже в діях
кропивничан було багато сумбуру, дрібних порушень правил і неточних передач. На жаль, розладилась і контргра у виконанні кропивничан. А постійно захищатися було дуже важко. Та все ж, заміна, котру провів тренерський штаб господарів, була більше спрямована на те, щоб підсилити оборонні редути. Замість креативного Ігоря Загальського, на полі з’явився руйнівник Арно Гедж. Проте згодом заміна відбулась і в атаці – Ішема Ель Амдауї замінив Артем Фаворов, котрий нарешті залікував своє пошкодження.

І якраз після цих змін кропивничанам удалося відсунути гру від своїх воріт. Хоча на полі спостерігалася велика кількість стиків і боротьби. Та і м’яч, відверто кажучи, більше часу перебував за межами поля чи в повітрі. Щоправда, добре, що таким чином і «Зоря» не могла створити моментів, але все одно, рахунок залишався «слизький» і на серці було тривожно.

В одному з епізодів Олексій Чичиков зазнав пошкодження і його замінив Вячеслав Панфілов. Таким чином, на полі у складі «Зірки» грало три номінальних форварди. Та все ж, контратаки давалися кропивничанам дуже важко. Але в одному з епізодів вдалося заробити перспективний штрафний на правому фланзі. По такій грі у другому таймі, цей стандарт був шансом для господарів вирішити всі питання в цьому матчі. Але на подачу від Артема Фаворова ніхто не відгукнувся.

Особливо валідольними видалися чотири компенсовані до часу другого тайму хвилини. У штрафному майданчику «зіркових» декілька раз було дуже гаряче. А подача зі штрафного із правого флангу завершилася небезпечним ударом в отвір воріт, точно під поперечину – Євген Паст «витягнув» цей м’яч і не дозволив
гостям здобути бодай одне очко. Витримали й вистояли – так можна підсумувати хід подій у другому таймі. Але на першому плані тут стояв переможний результат і «Зірка» його, нарешті, здобула. Отже, є перша перемога в сезоні, котрої у Кропивницькому відверто зачекалися.

На післяматчевій прес-конференції наставник «Зорі» Юрій Вернидуб, який, до речі, відмовив у флеш-інтрев’ю телеканалу «Футбол», зазначив, що, в цілому, гра була рівною, але «Зірка» краще використала свої гольові можливості, що й принесло їй успіх. А головний тренер «Зірки» Роман Монарьов відзначив дії лінії атаки до перерви й визнав, що в другому таймі суперники змусили його підопічних захищатися, адже установки грати на збереження рахунку не було. А ця звитяга допоможе гравцям трохи скинути тягар відповідальності, отримати психологічну рівновагу, що дозволить впевненіше рухатися далі. Роман Геннадійович привітав усіх уболівальників із довгоочікуваною перемогою, подякував за підтримку і сказав, що напружена робота на тренуваннях нарешті принесла свої плоди.

А здобувши три очки, «Зірка» одразу злетіла на 9-ту сходинку турнірної таблиці, адже найближчі конкуренти – «Карпати» та «Олександрія» розійшлися миром, а «Чорноморець» знову програв.

ЗІРКА – ЗОРЯ – 2:1