Украина

Премьер-лига

Комітет арбітрів ФФУ: Петряк та Ракицький заслуговували червоної картки

Комітет арбітрів ФФУ у рамках проекту «Post Scriptum» дає оцінку ігровим епізодам, які мали місце у матчах 19-го туру чемпіонату України серед команд Прем'єр-ліги сезону 2017/18, зокрема у скандальнома поєдинку «Зоря» – «Шахтар» (2:1).

2017-12-12 11:0551 хв. Жовта картка Бернарду було винесена правильно. Для того, щоб звільнитись від Сіласа, він завдає йому удару ліктем в обличчя. Йдеться про неналежне застосування рук та неспортивну поведінку, за що, згідно методичних рекомендацій УЄФА, передбачено обов’язкове винесення попередження.

79 хв. Петряку було правильно винесена червона картка за отримання двох попереджень. Перше попередження на 18 хв за порушення скоєне у необачній манері (“careless”) проти суперника (пряма нога спрямована на суперника), що тягне за собою винесення жовтої картки (рішення прийняте за взаємодії із 4-им арбітром). Друга жовта картка була винесена на 79 хв за очевидну симуляцію порушення з метою ведення в оману арбітра та задля 11-метрового удару, підстав для призначення якого не було. Сухоцький не скоює жодного порушення, а Петряк вирішує впасти на газон у штрафній площі. Ці обидві ситуації тягнуть за собою обов’язкове винесення жовтих карток, а отже і червона картка є правильною.

86 хв. Червона картка за два попередження Фреду була винесена неправильно: перше попередження на 53 хв, коли бразилець скоює порушення на Качергігі, було винесено правильно. Арбітр призначає штрафний удар, а Фред у неповажній та демонстративній манері вибиває м’яч, протестуючи тим самим проти рішення арбітра. Друга жовта картка на 86 хв, коли під час звичайного ігрового єдиноборства Фред необережно торкається Чечера, є несвоєчасною. Дисциплінарна санкція є поспішною та такою, що не відповідає ступеню порушення.

90 хв. Пенальті на користь господарів було призначено правильно. Кочергін завдає удару по м’ячу, який влучає у руку Бутко, який знаходиться на траєкторії його польоту. При цьому його руки є виставленими за тулуб у неприродній спосіб, при цьому удар не був потужним. Після цього Ракицький демонстративно протестує, застосовуючи образливі слова, жести та рухи, і йому спочатку виносять жовту картку. Він продовжує протестувати, провокуючи власне вилучення. Технічні та дисциплінарні санкції є бездоганними та такими, що були правильно застосовані у відповідності до Правил Гри.

ffu.org.ua