Україна

Регіони

Успіх – це титанічна праця

Футбол нашої області продовжує прогресувати. З'явилися успіхи у дитячо-юнацькому, дорослому та ветеранському футболі. 2009 рік потрібно віднести до активу у розвитку футболу у краї. Про підсумки сезону ми говоримо із головою Федерації футболу Закарпаття Михайлом Ланьо.

Степан СЕЛМЕНСЬКИЙ, «СПОРТ-тайм»

2010-01-24 14:45

– Михайле Івановичу, сезон-2009 уже завершено. Позаду зимова першість області, кубок області, чемпіонат області серед дорослих та юнаків. Завершився чемпіонат ДЮФЛ Закарпаття, чемпіонат та кубок серед ветеранів. Проведено урочисте нагородження чемпіона, призерів та номінантів сезону-2009. 22 грудня відбулася звітна конференція ФФЗ. Якщо оглянемося назад, то чи зробили б Ви щось по-іншому? Можливо, за чимось шкодуєте, можливо, щось відбулося не так, як того Вам хотілося б.
– Ви знаєте, справді протягом року Федерація футболу провела в області велику роботу. Найголовніше, що ми не займаємося «показухою», але й той же час усі заходи намагаємося проводити на високому рівні, щоб учасникам було приємно брати участь у тих чи інших змаганнях, щоб згадка про вручення нагород ще довго хвилювала душі учасників цього дійства. Усі призи у більшості випадків ексклюзивні і підкуповують своєю оригінальністю та вишуканістю. У нагородженні володаря кубка беруть участь перші особи області. Це вже свідчить про рівень проведення змагань. У цьому році всі заходи, які проводилися під егідою ФФЗ, пройшли майже без зауважень. Ви знаєте, у футболі ніколи не потрібно шкодуваи ні за чим. Успіх у футболі можливий тільки при титанічній праці.

– Що відносите до недоліків?
– Є суттєві претензії до комітету арбітрів. Ряд матчів чемпіонату не завершилися саме через помилки арбітрів. Є серйозні зауваження до інспекторського комітету. Є також проблеми у розвитку інфраструктури спортивних об'єктів та футбольних клубів. Будемо ставити до приймаючої сторони додаткові вимоги з питань безпеки матчів. Недоліком є також те, що ряд команд не завершили сезон.

– Що можете віднести до позитиву?
– Мене радує рівень футболу у чемпіонаті області. У цьому році вже не було явного лідера. П'ять-шість команд перед перервою між першим і другим колом могли розраховувати на медалі чемпіонату. Три команди претендували на золоті медалі за тур до завершення чемпіонату. Два останні роки чемпіоном області були футболісти ФК «Мукачева». У цьому сезоні вирівнялася майстерність кількох команд і не за рахунок підвищення класу сильних «Берегвідейка», «Поляни», «Севлюша», «Ай-Ві-Спорту», «Середнього». Не було явних аутсайдерів – усі команди намагалися покинути небезпечну зону. Загальний рівень майстерності команд нижньої частини турнірної таблиці чемпіонату був доволі високим.

– Чим поясните інциденти під час матчів чемпіонату області?
– Ви знаєте, знову повернуся назад і підтверджу, що значно зріс рівень майстерності всіх команд чемпіонату. Для лідерів прохідних матчів не було майже піде. Команди Довгого, Пістрялова демонстрували футбол високого рівня. Якщо лідери чемпіонату планували здолати ці команди легко, то це було великою помилкою. У підсумку виникали інциденти, що приводило до зриву матчів. Що стосується поєдинків «Говерла» – «Берегвідейк» та «Берегвідейк» – «Ай-Ві-Спорт», то провина повністю лягає на команди Ясіня та В.Березного, хоча є зауваження і до арбітрів. До провокування інцидентів слід віднести і високі вольові якості гравців: непоступливість, колосальна самовіддача гравців інколи розцінюється як стимулювання третьою стороною. ФФЗ працює над усуненням недоліків і сподівається, що результати не змусять себе довго чекати.

– Чи багато зауважень до стадіонів?
– Відносно небагато. Стадіони Тячева, Берегова, Вишкова, Мукачева, Середнього, Пістрялова відповідають вимогам ФФЗ. Завершуються реконструкції в Іванівцях, Виноградові, Н.Давидкові, Сваляві. Намагаються утримати на рівні футбольні стадіони у В.Бичкові, Ясінях, В.Березному, Довгому. Є запитання до керівників стадіонів у Рахові, Іршаві, Міжгір'ї. Радує, що навіть у цих містах намагаються створити необхідні умови.

– Чи задоволені Ви відносинами з командою Прем'єр-ліги ФК «Закарпаття»?
– Ми повинні будувати співпрацю на партнерських відносинах. На жаль, у клубі Прем'єр-ліги не всі розуміють, що Федерація футболу області може бути достойним партнером. Але це вже у більшості їх проблеми.

– На якому рівні співпраця ФФЗ із управлінням у справах молоді та спорту ОДА?
– Тут у нас налагоджена тісна співпраця. Начальник даного управління з порозумінням відноситься до ролі Федерації футболу Закарпаття у суспільному житті області. Така співпраця вже приносить результати.

– Що скажете про дитячо-юнацький футбол, які тут плюси і мінуси?
– Із створенням спеціальних класів в Ужгородській школі-інтернаті з поглибленим вивченням окремих предметів дитячо-юнацький футбол в області отримав додатковий стимул. Команда СДЮШОР Ужгород чотирма віковими групами виступає у вищій лізі чемпіонату ДЮФЛ України. ФК «Мукачево» двома віковими групами грає у першій лізі ДЮФЛ України. Понад 50 команд взяли участь у чемпіонаті ДЮФЛ Закарпаття. А турнір на призи «Шкіряний м'яч» та «Даруймо дітям радість»? А чемпіонат області серед юнаків? Чемпіонати районів, різні кубки та турніри? Це усе плюси закарпатського футболу. До мінусів слід віднести ще слабкий розвиток інфраструктури. Є претензії до якості футбольних полів. Відчувається недостатня кваліфікація дитячих тренерів, особливо у глибинці. Проблемою є також відсутність в області команди, яка б об'єднувала 17-19-річних юнаків. У нас вони практично не задіяні, і згодом частина їх випадає з поля зору. Треба також вдосконалити відносини між юними футболістами та тренерами-селекціонерами.

– Яким бачите футбол сезону-2010?
– Трішки кращим, більш видовищним, ніж футбольний сезон цього року. У 2009 році відвідуваність стадіонів була найвищою за всі останні роки. Це показник майстерності команд області. Якщо стадіони заповнені – то це і є оцінка нашої роботи.

goverla.org.ua