Єврo-2012

Підготовка

Євро-2012 у фокусі польських ЗМІ 2010-07-26

Юрій БАНАХЕВИЧ, Укрінформ Польські ЗМІ продовжували активно цікавитися усіма аспектами підготовки України і Польщі до фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року, передає власний кореспондент Укрінформу. Польське агенство преси (РАР) звертає увагу на слова Прем'єр-міністра України Миколи Азарова про те, що до Євро-2012…

ukrinform.com

2010-07-26 05:30

…буде створено залізничне сполучення між Києвом та аеропортом «Бориспіль». «Хочемо збудувати лінію швидкісного трамваю або запустити потяг. На сьогодні опрацьовуємо документацію, яка дозволить реалізувати цей проект упродовж року. До Євро-2012 усе буде готово», – цитує слова М.Азарова РАР.

РАР також звертає увагу на запевнення віце-прем'єра українського уряду Бориса Колеснікова про те, що усі будівельні роботи, пов'язані з підготовкою країни до футбольного єврофоруму будуть завершені вчасно. Водночас найбільшою проблемою він назвав підготовку персоналу, здатного обслуговувати зарубіжних гостей під час чемпіонату: «Головне питання полягає в тому, яким чином так навчити 120 тисяч людей розмовляти англійською мовою, щоб вони не забули її принаймні до 1 червня 2012 року». Під час інспектування підготовки Донецька до чемпіонату Б.Колесніков поінформував, що міжнародний аеропорт в місті повинен прийняти перших пасажирів вже восени 2011-го.

Інформагентство також повідомляє, що Львівська облдержадміністрація перевірить стан доріг в регіоні у контексті їх підготовки до Євро-2012. «Ремонт і відновлення доріг є важливим елементом підготовки до турніру», – наголосив з цього приводу заступник голови облдержадміністрації Володимир Губицький. Водночас голова служби автодоріг Львівської області Петро Шпитак поінформував, що в даний момент триває підготовка проектно-фінансової документації, що стосується пріоритетних доріг (Львів-Шегині, Львів-Краківець і Львів – Рава-Руська), які зв'язують місто Лева з польським кордоном.

Польські ЗМІ також прискіпливо спостерігають за підготовкою до чемпіонату в Польщі. За інформацією польського інформагентства, під час зустрічі у Варшаві керівників української та польської залізниць Михайла Костюка і Анджея Вахи було, зокрема, розглянуто питання спільної підготовки до Євро-2012. Речник польської залізниці (PKP) Міхал Вжосек з цього приводу поінформував, що обидві сторони готують спеціальну пропозицію залізничних сполучень між головними містами України й Польщі. Потяги, які курсуватимуть цими маршрутами, використовуватимуть автоматичну систему зміни ширини колії при перетині українсько-польського кордону.

За повідомленням М.Вжосека, з 2009 року ця система вже успішно працює на маршруті Вроцлав-Краків-Львів-Вроцлав. Залізничники обох країн розраховують, що головними залізничними прикордонними пунктами перетину між Україною та Польщею під час турніру будуть «Медика-Шегині» і «Дорогуськ-Ягодин». «Обидві сторони готують відповідну кількість потягів для обслуговування маршрутів через ці пункти пропуску, які об'єднають міста-організатори Євро-2012 в обох країнах», – сказав М.Вжосек.

РАР із посиланням на менеджера з питань центрів перебування для команд під час турніру в спілці «Євро-2012 Польща» Томаша Шульца інформує, що близько 20 таких об'єктів для учасників чемпіонату незабаром з'явиться у спеціально підготовленому і рекомендованому національним футбольним федераціям каталозі УЄФА. «Польща взяла на себе зобов'язання підготувати щонайменше 16 таких центрів, й, очевидно, стільки об'єктів буде забезпечено. Хочемо представити каталог як свого роду візитівку Польщі. Ми хочемо, щоб цих об'єктів було якнайбільше. Передбачаємо, що в каталог буде включено 20 центрів», – прогнозує Т.Шульц і додає, що у ньому міститимуться разом українські та польські пропозиції.

На думку польського експерта, існує можливість, щоб національна збірна будь-якої країни проживала й готувалася до чергових футбольних баталій в Польщі, а на свої матчі літала в Україну й навпаки. У цьому контексті ключовим аспектом є незначна відстань від аеропорту, сказав він. Менеджер також зазначив, що перші візити до Польщі представників національних федерацій, які розраховують на участь своїх команд в Євро-2012, для вибору центрів перебування власних команд розпочнуться вже восени цього року. Вони вже сьогодні намагатимуться зарезервувати найкращі центри для власних команд, наводить думку Т.Шульца РАР.

Близько трьох тисяч волонтерів допомагатимуть туристам, місцевим жителям і рятувальним службам під час Євро-2012 в Польщі. Як повідомляє польське інформагентство, набір усіх бажаючих стати волонтерами під час турніру розпочнеться восени 2011 року. «На початку 2011 року буде активовано спеціальну Інтернет-сторінку зі всією необхідною інформацією, що допоможе бажаючим підготуватися до вимог, які ставляться перед ними», – заявив координатор з питань волонтерського руху в бюро з підготовки до чемпіонату у Вроцлаві Гжегож Пизалка. Він наголосив, що основними вимогами до кандидатів у волонтери є досягнення 18-річного віку й володіння англійською мовою. Експерт також нагадав, що у Варшаві для забезпечення усіх пов'язаних з турніром заходів буде задіяно 990 волонтерів, у Вроцлаві і Познані – по 620, а в Гданську – 600. Однак він зауважив, що це попередні розрахунки, які ще можуть змінитися.

Як інформує РАР, представники медичного комітету УЄФА під час робочої зустрічі в Познані висловили думку, що багато цікавих рішень у сфері медичного забезпечення під час мундіалю в ПАР потрібно перенести й на організацію Євро-2012 в Польщі та Україні. «Система звітності, збору інформації й управління нею була простою у своїй формі й досить результативною. Варто використати їх практику як взірець для наслідування.

Частину рішень системи медичного забезпечення можна застосувати не лише на польських стадіонах, але й в усій Європі», – сказала з цього приводу координатор з питань медичного забезпечення у відповідальній за підготовку Польщі до чемпіонату спілці «PL.2012» Ельжбєта Ліпска. Вона висловила думку, що турнір в ПАР з огляду на медичну складову був досить спокійним, оскільки не було якихось масових негативних явищ. Експерт повідомила, що за один матч в ПАР медичні служби надавали допомогу, в середньому, близько 70 разів. В основному це були прості профілактичні заходи, але траплялися й поодинокі випадки госпіталізації.

ukrinform.com