Єврo-2012

Підготовка

Україна – Польща: спільні бажання

Олександр ГЛИВИНСЬКИЙ, Інформцентр «Україна-2012» Якщо до засідання виконкому УЄФА у травні цього року партнерка України в організації Чемпіонату Європи – Польща, нервувала і ставила питання «Чи буде Євро?», то зараз питає «Як?» – як використати шанси, котрі дає Євро-2012. З таких слів розпочав сьогоднішню зустріч із українськими журналістами голова правління компанії «PL.2012» Мартін Герра.

euro2012.ukrinform.ua

2009-06-16 17:00

Компанія, яка координує процес підготовки до Чемпіонату Європи, розташована у резиденції Національного Олімпійського комітету у Варшаві, і саме це приміщення стало першим пунктом візиту під час медіа-туру, організованого для українських медіа Міністерством закордонних справ Польщі.

Перед проведенням презентації очолюваної ним компанії «PL.2012» Мартін Герра віддав належне партнерам: «Наш спільний проект розпочався в Україні, тож дуже важливо, щоби в грудні 2009 року рішення УЄФА щодо кількості українських міст–господарів Чемпіонату було бажаним для всіх нас». «Євро-2012» є дуже сильним каталізатором змін в Україні і Польщі, тому цей турнір однаково потрібний обом країнам», – наголосив пан Герра, котрий майже щотижня контактує зі своїм українським колегою – головою Координаційного Бюро Іллею Шевляком.

1090 ДНІВ ДО ПОЧАТКУ ДОРОГИ

До матчу-відкриття Євро-2012 лишилося 1090 днів, тож жодного дня не має бути витрачено намарно. «Євро – не кінець світу, а початок дороги», – вустами головного польського координатора була викладена філософія підготовки наших партнерів. Її суть полягає в тому, що розбудова транспортної, готельної, спортивної інфраструктури необхідна не лише для проведення турніру, а й для поліпшення побуту і щоденного життя громадян: отож усе, що зараз будують і реконструюють у Польщі, в будь-якому разі буде корисним країні й надалі. У процесі ж підготовки до Чемпіонату наші партнери виділяють чотири групи питань: турботу про репутацію країни під час проведення Євро; можливість суспільства зробити потужний цивілізаційний крок; здійснити через Чемпіонат промоцію країни; залучити великі інвестиції на тривалий час після Турніру.

КОМАНДА ПРОФЕСІОНАЛІВ

Під час  зустрічі з українськими журналістами Мартін Герра розповів як саме функціонує компанія «PL.2012», в якій на сьогодні працює 54 особи. Команда професіоналів, покликана відповідати за підготовку до Чемпіонату, була сформована з менеджерів провідних бізнесових компаній, оскільки у Польщі проект «Євро» вважають комерційним, а тому застосовують до нього ті ж самі принципи, що й у бізнес-проекті. Процес підготовки до Турніру у «PL.2012» поділили на частинки за принципом дитячої мозаїки – «пазлів». За кожен «пазл», себто напрямок роботи, у компанії відповідає національний координатор, який постійно співпрацює з відповідними чиновниками у державних і регіональних органах влади.

ІНТЕРНЕТ – ЗАСІБ ДЛЯ ПРОГРЕСУ

Торік  для ефективності роботи було запроваджено інструмент сучасного управління – он-лайн проект «Стадіони». Команда кожного з польських міст-господарів раз на два тижні викладає на інтернет-платформі детальний звіт зробленого, водночас додаючи чіткий план дій на наступні два тижні. Міста також зобов‘язані визначати ризики у реалізації планів – для того, аби існувала можливість оперативного коригування. Доступ до сайту мають і відповідні служби УЄФА, які в будь-який момент можуть проконтролювати хід підготовки у Польщі. Поруч із цим існує й відкритий інтернет-ресурс, де за допомогою кольорів показано майстер-план підготовки або іншими словами – графік виконання робіт. «Використання сучасних технологій дає можливість забезпечує прозорість підготовки і водночас надає можливість позбутися купи паперу – весь архів є у віртуальному вигляді», – зазначив Мартін Герра.

ПЛЕЧЕ ЄВРОСОЮЗУ: 350 ПРОЕКТІВ ОДНОЧАСНО

Сьогодні  в процесі підготовки до «Євро» наші партнери одночасно реалізують 350 інвестиційних проектів загальною вартістю майже 20 мільярдів євро. Величезна перевага Польщі – її членство в Євросоюзі. Від 2007-го до 2012 року країна загалом отримає від ЄС 67 мільярдів євро інвестицій. Із найбільш важливих об‘єктів – будівництво Національного стадіону у Варшаві, завершення якого заплановане на червень 2011 року; арену в Гданську планують здати в експлуатацію наприкінці грудня 2010 року. Оскільки виконання робіт іде з випередженням графіка, поляки не переживають, що обидві арени будуть готові вчасно. Єдиний привід для занепокоєння – 90-кілометровий відрізок автомагістралі Берлін –Варшава, який може бути закінчений до початку Євро лише в тому разі, якщо генеральний підрядник буде визначений до вересня-жовтня цього року.

НАШЕ СПІЛЬНЕ ЄВРО

Завершуючи зустріч із українськими журналістами, Мартін Герра навів дуже яскравий приклад спільної українсько-польської відповідальності: «Для уболівальника з Англії, котрий приїздить на наше свято, не матиме значення, чи він їде на матч своєї команди до Варшави, чи до Києва – він їхатиме на спільно організоване «Євро», отож наша співпраця з Україною має постійно зближуватися. Кожна країна має реалізувати свої проекти, адже в нас єдина мета – Чемпіонат Європи 2012 року має пройти так, щоби ми пишалися зробленою роботою».

www.euro2012.ukrinform.ua