Єврo-2012
Підготовка
Євро-2012: Україна відкриває небо
Inozmi.glavred.info Літати будемо більше і дешевше! Кількість авіасполучень між Польщею та Україною зросте – українці лібералізували ринок. Посилення конкуренції повинно призвести до зниження цін на авіаквитки, – пише Аґнєшка Стефанська в польській «Rzeczpospolita. – Збільшується кількість авіасполучень між містами у Польщі та Україні. Незабаром їх може стати аж сім.
inozmi.glavred.info
2009-04-08 07:00
Такі зміни – наслідок переговорів Управління цивільної авіації з владою у Києві на тему лібералізації польсько-українського ринку. Переговори було розпочато минулого року, коли обидві країни стали співорганізаторами Євро-2012.
«Переговори увінчали наші багаторічні зусилля щодо побудови відносин у сфері авіаперевезень на більш ринкових засадах, ніж до цього часу», – каже Катажина Краснодембська, речник Управління цивільної авіації.
5 перевізників обслуговують наразі сполучення між Польщею та Україною. Однак охочих більше.
Кількість авіасполучень між Польщею та Україною зросте до семи. Перевізники, зареєстровані Управлінням цивільної авіації, зможуть перевозити пасажирів і до, і з Києва, Львова, Одеси, Дніпропетровська, Сімферополя, Харкова і Донецька. Для обслуговування цих шляхів вже не потрібно буде шукати українських партнерів. Це означає, що буде більша конкуренція, а завдяки їй – привабливіші ціни.
Наразі між Польщею та Україною літають літаки компаній LOT, «Аеросвіт», Wizz Air Україна, «Дніпроавіа» і польського вантажного перевізника SPRINTAIR. «З’явитися на цьому ринку зголосилися угорська Wizz Air і словацька Sky Europe, однак наразі вони не визначили конкретних маршрутів», – каже Катажина Краснодембська. Ці перевізники одними з перших почали боротися за український ринок, який розвивається. Вони обмежили сполучення з польських аеропортів, щоб перевозити пасажирів між Україною та іншими країнами ЄС – наприклад, Угорщиною.
За оцінками, після повної лібералізації українського ринку, він зростатиме на рівні близько 30% на рік. Тим часом ще в березні минулого року літаком можна було дістатися до України тільки з Варшави і тільки до трьох міст наших східних сусідів.
www.inozmi.glavred.info