Єврo-2012

Підготовка

Євро-2012 у фокусі зарубіжних ЗМІ 2009-05-05

Юрій БАНАХЕВИЧ, Укрінформ Протягом минулого тижня зарубіжні засоби масової інформації продовжували висвітлювати підготовку України та Польщі до фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Цього разу значну увагу приділено темі вибору міст, які отримають право проводити поєдинки єврофоруму, передає власний кореспондент Укрінформу.

2009-05-05 06:15

Часопис «Польска Таймс» відзначає переконання відомого у минулому польського футболіста та особистого приятеля президента УЄФА Мішеля Платіні Збігнева Бонека, що розподіл міст між Україною та Польщею відбудеться у форматі 4:4. «Не сприймаю серйозно спекуляції щодо нерівномірного розподілу. Прошу звернути увагу, що про це говорять люди, які з організацією Євро-2012 не мають нічого спільного. Не пригадую такого типу висловлювань з боку Міхала Лісткевича (колишній президент польської федерації футболу (PZPN) чи Адама Ольковича (директор турніру Євро-2012 у Польщі)», – підкреслює З.Бонек. Часопис констатує, що з думкою недавнього претендента на посаду президента PZPN потрібно рахуватися, оскільки «він знає більше ніж особи, які займаються підготовкою до Євро-2012».

Дещо відійшовши від риторики асиметричного розподілу міст до турніру на користь Польщі, польські ЗМІ зосередилися на шансах своїх шести претендентів потрапити до основного переліку, який визначатиме виконком УЄФА 13 травня у Бухаресті. Авторитетна спортивна газета «Пшеглонд спортови» пише, що Євро-2012, найімовірніше, організовуватиметься в чотирьох польських містах. «Це означає, що польсько-українська суперечка про рівний-нерівний поділ міст, де відбуватимуться поєдинки чемпіонату, перетворився на війну між польськими містами», робить висновок видання. Часопис акцентує увагу, що останнім часом боротьба між польськими містами за потрапляння до «омріяної четвірки» досягла свого апогею, при цьому дедалі частіше до неї втручаються політики високого рангу.

З посиланням на депутатів Сейму країни газета інформує, що останнім часом здійснюються намагання витіснити Познань Краковом. «Гданськ має Дональда Туска (прем’єр-міністр), Вроцлав – Гжегожа Схетину (віце-прем’єр), Варшава – це столиця, а нас (Познань – УКРІНФОРМ) хочуть позбавити права», – заявив виданню один з депутатів, який представляє цей регіон. На ці слова апелює міністр спорту та туризму Польщі Мірослав Джевецький, який ще раз підкреслив, що у Ньоні, а не у Варшаві вирішують долю міст-претендентів приймати Євро-2012. Таким же чином депутатів намагається переконати і президент PZPN Гжегож Лято, інформуючи, що вибір здійснять функціонери УЄФА в середині травня у столиці Румунії.

Цю тему розвиває також і Польське агентство преси (РАР). Воно повідомило, що у Познані представники спілок «PL.2012», «Євро2012-Польща» та шести міст-кандидатів підсумували чергові два місяці підготовки РП до ЧЄ-2012. Під час зустрічі голова Спілки «PL.2012» Марчін Херра заявив, що у Польщі не існує жодного рейтингу міст, і всі кандидати сприймаються організаторами єврофоруму в країні однаково. «Спілка «PL.2012» має одну філософію: працюємо з шістьома містами, а рейтинг робить УЄФА і це він прийматиме остаточне рішення», – повідомив М.Херра. Він додав, що співпраця з усіма містами триває на високому рівні і висловив сподівання, що вона й надалі залишатиметься такою.

Польське радіо інформує, що МЗС України сподівається на збільшення кількості пунктів перетину на українсько-польському кордоні до Євро-2012 та спрощення візового режиму для українців, які намагатимуться відвідати Польщу під час турніру. З посиланням на заступника міністра закордонних справ України Костянтина Єлісєєва радіо повідомляє, що сьогодні відстань між пунктами перетину українсько-польського кордону становить, у середньому, 90 км, а МЗС розраховує на її скорочення принаймні втричі.

Наголошується, що Київ активно працює у напрямку розв’язання візового питання для громадян інших країн, впроваджуючи спеціальні візи типу «F»(від слова футбол – УКРІНФОРМ), які видаватимуться іноземцям на підставі наявності у них квитків на матчі чемпіонату, а також організаторам турніру. Це стосуватиметься громадян країн, які не входять в ЄС, а також США та Росії, до яких застосовується право безвізового режиму, уточнює радіо.

Газета «Дзеннік» у статті під назвою «Українці знову нас випередили» інформує про відкриття до Євро-2012 у центрі Києва першої у двох країнах фан-зони для вболівальників. «Ми поставили собі мету: створити позитивне для глядачів місце, де люди могли б цікаво провести час. Огляд футбольних баталій на свіжому повітрі, а не у задимленому барі, безумовно є кращою ідеєю», – цитує часопис слова керівника фан-зони Анатолія Махіню. Зазначається, що вже найближчим часом на майданчику заплановано ряд заходів: перегляд на великому екрані другого півфінального поєдинку кубка УЄФА між «Динамо» та «Шахтарем», гонок Формули-1, фіналу Євробачення-2009 у Москві.

Підготовка до ЧЄ-2012 в Україні набирає потужних обертів, відзначає «Дзеннік» слова депутатів польського Сейму, які відвідали міста-претенденти в Україні. «Україна демонструє значний прогрес. Стадіони будуються, є добра воля, з кризою якось впораються», – наводить часопис слова депутата Сейму Іренеуша Рася. На думку голови комісії з питань спорту у Сеймі РП, екс-міністра спорту та туризму країни Елжбети Якубяк «українці в останні місяці стали чемпіонами з креативності». На її переконання, прекрасною інноваційною думкою є пропозиція Одеси розміщати гостей турніру на кораблях. Хороші слова випали й на адресу Львова, де польські парламентарі відзначили швидкі темпи спорудження стадіону.

«Газета Виборча» повідомляє про ініціативу організаторів турніру у Познані пропагувати велосипеди, як найкращий вид транспорту для пересування під час Євро-2012. Ідея не є новою, її запозичили від організаторів Мундіалю 2006 року у ФРН. Там були створені хороші умови для комунікації, а також паркування велосипедів і цим видом транспорту під час чемпіонату світу скористалися близько 9 відсотків вболівальників, наголосив чиновник управління міських доріг міста Анджей Біллерт. Таким чином влада міста намагається перестрахуватися на випадок проблем із створенням необхідних дорожніх комунікацій у Познані до турніру, припускає часопис.

«Газета Виборча» на своїх шпальтах порушує також проблему резервування готелів до чемпіонату, як одного з основних критеріїв вибору міст. Видання зазначає, що організатори Євро-2012 на місцях не можуть вплинути на власників готелів, оскільки умови, які їм пропонуються, не є оптимальними. Інформується, що резервування 65 відсотків номерів готелів вже сьогодні без гарантії їх використання під час чемпіонату і без сплати відповідного відшкодування за це, негативно сприймається власниками готельного бізнесу. Тому, як висловився директор одного з готелів, УЄФА не форсуватиме підписання відповідних угод вже зараз, а переговори продовжуватимуться ще деякий час.