Єврo-2012

Підготовка

Держмитслужба: на зустріч ЄВРО

Володимир КУЛЕБА, Інформ-центр «Євро-2012-Україна» Державна митна служба активно включилася в роботу по підготовці та проведенню Євро-2012 в Україні. Зокрема, до відкриття престижного змагання на митному кордоні буде збудовано та реконструйовано 29 пунктів пропуску.

euro2012.ukrinform.ua

2009-05-02 06:10

Про це повідомили начальник департаменту ресурсного забезпечення, капітального будівництва та експлуатації митної інфраструктури Державної митної служби Лілія Воскресенська  та заступник начальника цього департаменту Ольга Особа на прес-конференції, організованій Інформаційним центром «2012-Україна», що відбулася в Укрінформі 28 квітня. Вів конференцію керівник Інформаційного центру «Україна-2012» Олександр Гливинський.

Л.Воскресенська повідомила журналістів про низку організаційних заходів, здійснених у Держмитслужбі з метою забезпечення якісної і повної підготовки до проведення в Україні цієї унікальної події. Зокрема, визначено заступника голови служби, котрий персонально відповідає за підготовку до ЄВРО-2012, створено робочу групу на рівні директорів департаментів для детального опрацювання питань із планування завдань та заходів підготовки митної системи та інфраструктури до Чемпіонату Європи. У зв`язку зі значним обсягом роботи керівництвом Держмитслужби прийнято рішення і створено в департаменті ресурсного забезпечення, капітального будівництва та експлуатації об`єктів митної інфраструктури службу стратегічного планування розвитку митної інфраструктури у складі провідних відділів, котрі забезпечують підготовку до ЄВРО-2012.

Водночас, для оперативного отримання необхідної інформації та постійного діалогу між цією службою та митницями у кожному митному органі, спеціалізованій митній установі та організації визначено відповідальних осіб на рівні заступника керівника для підготовки до ЄВРО 2012.

Таким чином, наголосила Л.Воскресенська, всього у Держмитслужбі залучено 166 осіб, які безпосередньо відповідають за підготовку до Чемпіонату та наділені повноваженнями залучати фахівців митних органів за напрямами питань, що постають перед Держмитслужбою в процесі підготовки до Євро-2012.

Основними завданнями та заходами в митній галузі в частині підготовки до проведення фінальної частини чемпіонату Євро-2012 є розбудова кордону (будівництво та реконструкція пунктів пропуску); спрощення процедур митного контролю; визначення митних пільг для створення сприятливого інвестиційного клімату;

захист прав інтелектуальної власності УЄФА. Велика увага надається також активній співпраці з Координаційним бюро з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи, Федерацією футболу України, міністерствами, відомствами, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо синхронізації дій у підготовці до Євро-2012. Як свідчать перші практичні кроки, багато корисного вдалося почерпнути, активно контактуючи з митними органами країн-сусідів та країн, що мають досвід проведення чемпіонатів такого рівня. Зокрема, йдеться про участь у заходах з безпеки та правопорядку на кордоні, інших заходів.

Начальник департаменту ресурсного забезпечення, капітального будівництва та експлуатації митної інфраструктури Державної митної служби повідомила журналістів, що ще минулого року було затверджено галузеву програму, яка увійшла до Державної цільової програми пiдготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Галузевою програмою передбачено освоєння 464,25 млн. грн., джерелом  фінансування є Державний бюджет України.

Зокрема заплановано будівництво та реконструкцію 29 пунктів пропуску, зокрема: на кордоні з Республікою Польща– 11 («Адамчуки», «Боберка», «Мшанець», «Белз», «Лубня», «Устилуг», «Ягодин», «Смільниця», «Краківець», «Рава-Руська», «Шегині»).

На кордоні з Республікою Молдова – 2 пункти («Кельменці», «Ямпіль»).На кордоні з Угорською Республікою – 3 («Лужанка», «Вилок», «Чоп (Тиса)»). На кордоні з Румунією – 4 («Дякове», «Порубне», «Дзвінкове», «Косино»).На кордоні з Словацькою Республікою –  2 («Ужгород» та «Малий Березний»). На кордоні з Російською Федерацією – 4 («Гоптівка», «Бачівськ», «Просяне», «Довжанський»). На кордоні з Білорусією – 3 («Нові Яриловичі», «Виступовичі», «Дольськ»).

Л. Воскресенська повідомила, що нині вже завершено будівництво пункту пропуску для міжнародного автомобільного сполучення «Велика Писарівка» Сумської митниці. Ведеться також будівництво пунктів пропуску «Бачівськ» Глухівської митниці, «Просяне» Старобільської митниці  (кордон з Російською Федерацією). На сьогодні будівельна готовність цих об`єктів перевищує 80 відсотків.

Удосконалюється інфраструктура пункту пропуску «Порубне» Чернівецької обласної митниці (кордон з Румунією), пропуску «Шегині» (будівельна готовність 43 відсотка) Львівської митниці, що діють на кордоні з Республікою Польща,  «Ягодин» Ягодинської митниці (будівельна готовність 45 відсотків).

Удосконалюється інфраструктура пунктів пропуску «Краківець»  Львівської митниці (будівельна готовність 54 відсотки) – кордон із Республікою Польща; «Нові Яриловичі» Чернігівської митниці  (будівельна готовність 20 відсотків) – кордон із Республікою Білорусь.

Керівник Департаменту ресурсного забезпечення, капітального будівництва та експлуатації об’єктів митної інфраструктури Державної митної служби України Лілія Воскресенська та заступник начальника цього департаменту Ольга Особа   докладно зупинилися на роботі по спрощенню процедур митного контролю. Як свідчить досвід роботи митних органів, ефективною виявилася розроблена Держмитслужбою України спільно з Держприкордонслужбою  технологія прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення.

Основною метою запровадження зазначеного нормативного акту є прискорення пропуску громадян та транспортних засобів, що їм належать, через державний кордон, спрощення процедур, що здійснюються в пунктах пропуску. Насамперед, це реалізується за рахунок запровадження так званого «зеленого коридору». Під час проведення контролю в такому «коридорі» здійснюються мінімум процедур, необхідних для проведення митного контролю. Застосування «зеленого коридору» сприяє збільшенню потоку громадян, позитивно впливає на імідж України, що особливо важливо на даному етапі підготовки держави до Євро-2012.

Під час зустрічей представників Держмитслужби України та Митної служби Республіки Польща їх учасники відзначають позитивні сторони застосування спрощення процедур та опрацьовуються питання можливості уніфікації понять «зелений коридор» з української сторони та «смуга спрощеного руху» з польської. Досягнення таких домовленостей, як відзначають фахівці, дасть змогу ефективніше використовувати існуючі інфраструктури пунктів пропуску та в подальшому прискорить процес перетину держаного кордону туристами, котрі братимуть участь у заходах у рамках чемпіонату Європи 2012.

Одне з важливих завдань, що їх покладено на Державну митну службу України, – виконання заходів щодо захисту прав інтелектуальної власності на митному кордоні, що має на меті створення сприятливих умов для діяльності легального бізнесу, запобігання обігу в державі контрафактної продукції. Як наголошувалося на прес-конференції, нині митне законодавство України приведено у відповідність до вимог міжнародної Угоди з торговельних аспектів прав інтелектуальної власності (ТРІПС), що надає можливість максимально виконувати свої функції у сфері захисту прав інтелектуальної власності УЄФА.

Керівник Департаменту ресурсного забезпечення, капітального будівництва та експлуатації об’єктів митної інфраструктури Державної митної служби України Лілія Воскресенська та заступник начальника цього департаменту Ольга Особа   докладно зупинилися на митних пільгах, які застосовуються в Україні. Зокрема, такі пільги практикуються з метою створення сприятливого інвестиційного клімату при ввезенні (пересиланні) на митну територію України товарів (крім підакцизних), які не виробляються в Україні або виробляються, але не відповідають технічним характеристикам світового рівня та вимогам міжнародних спортивних організацій. Або ж – з метою їх використання для будівництва (капітального ремонту, реконструкції, розширення) і оснащення (придбання обладнання та інвентарю) спортивних споруд, що передбачені щорічним комплексним планом заходів з підготовки та проведення чемпіонату У таких випадках ввізне мито не справляється ( згідно пункту 3 статті 5 Закону України «Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні»).

На прес-конференції наводилося немало позитивних прикладів міжнародної діяльності, співпраці з митними органами інших країн. Так, досягнуто домовленості з польськими колегами про видання українсько-польсько-англійського розмовника із використанням в них найбільш вживаних та поширених фраз, що застосовуються при спілкуванні у пунктах пропуску. Це зменшить мовний бар`єр та пришвидшить процедури митного контролю. Ці словники будуть використовуватися не лише під час проведення чемпіонату, але й у подальшій роботі митників.

Лілія Воскресенська та Ольга Особа   розповіли також про підготовку в Донецьку й Маріуполі фінальної частини чемпіонату Європи 2009 року з футболу серед юнаків, що відбудеться вже в липні цього року. Як відомо, в Донецьку  створено Оргкомітет з підготовки цього футбольного турніру, і Держмитслужба бере активну участь у його роботі. Так, нещодавно спільно з прикордонниками, представниками аеропорту та Федерації футболу України було відпрацьовано низку заходів для пришвидшення процедур контролю для учасників чемпіонату.

euro2012.ukrinform.ua