Єврo-2012
Підготовка
ЄВРО: зберегти динаміку підготовки
Укрінформ У 2009 році важливо зберегти динаміку підготовки до Євро-2012, яка була торік, щоб вийти на рівень реалізації розпочатих інвестиційних проектів. На цьому наголосив заступник міністра культури і туризму Юрій Зубко під час прес-конференції в Інформ-центрі «Євро-2012-Україна» в Укрінформі на тему: «Євро-2012 у контексті українського туризму».
2009-01-14 06:00
Юрій Зубко нагадав, що, відповідно до Генплану підготовки об’єктів туристичної інфраструктури до змагань, у цілому по Україні йде переоснащення або реконструкція (тобто, підвищення категорійності) 136 діючих готелів, а також будівництво 143 нових готелів високої категорійності, з яких 54 – п’ятизіркових, 67 – чотиризіркових і 22 – тризіркових.
У столиці України до кінця 2011 року повинно функціонувати 24 п’ятизіркових готелі, 40 чотиризіркових і 28 тризіркових. Причому вже сьогодні 15 готелів перебувають у стадії будівництва, 6 – у стадії введення в експлуатацію, близько 40 – у стадії проектування та закінчення отримання дозволів на будівництво.
За словами Юрія Зубка, оскільки будівництво готельної інфраструктури повністю покладено на плечі приватних інвесторів, на сьогодні Мінкультури, після півроку роботи з місцевими органами влади, Кабінетом міністрів, оргкомітетом по підготовці до Євро-2012, вдалося досягти спрощення всіх необхідних для інвесторів процедур та отримання відповідних дозволів. «І процес перемовин із інвесторами щодо будівництва всіх нових готелів, до проектування яких приступили в минулому році, виходить на фінішний рівень», – наголосив заступник міністра.
За його словами, щоб у нинішніх умовах світової економічної кризи реалізація цих проектів не опинилася під загрозою, урядом здійснюються необхідні кроки. А саме планується кредитування об’єктів готельного будівництва та інвесторів за рахунок другого траншу коштів, залучених від міжнародних інституцій – Міжнародного валютного фонду та Європейського банку реконструкції і розвитку. «На сьогодні ми збираємо та узагальнюємо інформацію щодо цього з усіх приймаючих регіонів, і планується, що до кінця весни інвестори, які потребують кредитування, зможуть їх отримати», – підкреслив Юрій Зубко.
Незважаючи на те, що об’єкти готельної сфери будуються виключно за кошти приватних інвесторів, на сьогодні їх наявність украй важлива для країни і в сенсі отримання прибутків від проведення чемпіонату, зазначив заступник міністра. «Українська держава повинна бути зацікавлена в тому, щоб мати якомога більше засобів розміщення високої категорійності, цікавих туристичних програм для того, щоб отримати в бюджет більше прибутків», – сказав Юрій Зубко.
Адже якщо вболівальники приїжджатимуть в Україну на всі матчі своєї збірної ( а це період у 9-10 днів), при цьому оглядаючи природні та історичні пам’ятки, держава зможе покрити видатки, що сьгодні йдуть на будівництво стадіонів та інфраструктури аеропортів. У цьому контексті він поінформував, що на сьогодні в усіх 6 приймаючих містах України розроблені спеціальні різнопланові туристичні маршрути, вироблені рекомендації щодо оснащення включених до них об’єктів інфраструктури тощо.
Як зазначив Юрій Зубко, незважаючи на те, що у 2009 році видатки на Державну цільову програму, в тому числі в галузі туризму, зменшені майже в 10 разів, основна частина коштів для підготовки до чемпіонату Європи закладена у ній саме на 2010-11 роки. «Ми сподіваємося, що до того часу економічні негаразди, викликані глобальною фінансовою кризою, минуть і все намічене і задумане буде реалізовано у наступні 2 роки», – підкреслив він.
Валентина ПАЩЕНКО, Михайло МЕЛЬНИК