Єврo-2012

Підготовка

Сафіуллін про НСК «Олімпійський»

Анфіса МОТОРА, Інформцентр «Україна-2012» У суботу відбулася урядова «Гаряча лінія» за участі міністра у справах сім'ї, молоді та спорту Равіля Сафіулліна. Пан Сафіуллін розповів про підсумки 60-денної роботи на посаді міністра і підтвердив, що попри передачу прав на управління підготовкою НСК Нацагентству, Мінспорту не знімає з себе відповідальності за майбутнє комплексу.

euro2012.ukrinform.ua

2010-05-16 09:00

«Не тільки стадіони, але й усі об’єкти інфраструктури, які будують під Євро-2012, ми передамо в управління Національному агентству. Це правильний принцип – зосередити відповідальність за підготовку країни в одній структурі. Так само вчинили і наші партнери з Польщі. Ми передали права на управління не лише НСК «Олімпійський», а й спортивними базами, наприклад, при Львівському інституті фізичної культури», – так прокоментував Міністр рішення Уряду.

Равіль Сафіуллін вважає, що кроки нового Уряду мають привести Україну до успіху в підготовці до Євро-2012: «На підставі роботи, яку вже виконала нова команда, була прийнята оновлена Державна цільова програма з підготовки до Євро-2012. У ній змінені і терміни виконання робот, і їх обсяг, і фінансування. На сьогодні цей документ демонструє об’єктивну ситуацію в підготовці до чемпіонату: де ми знаходимося, і за які терміни можемо надолужити графіки підготовки. Сучасна редакція ДЦП має чіткі цілі і засоби для їх реалізації, у тому числі фінансування. Відповідно до плану нинішнього уряду Україна буде готова до Євро-2012 відповідно до строків і вимог УЄФА».

Міністерство вважає своїм завданням-мінімум захистити інтереси тих видів спорту, які історично є частиною Національного спортивного комплексу «Олімпійський». «Крім того, ми постараємося поліпшити умови для нефутбольних частин НСК. Скажу відверто, що вважаю рішення проводити реконструкцію стадіону спеціально під фінальний матч Євро-2012 помилковим. Правильніше було б побудувати суто футбольний стадіон в іншому місці столиці, з урахуванням вільної площі, можливостей транспортної розв’язки, відсутності старих комунікаційних систем та іншого», – далі Міністр згадав як приклад про «Донбас Арену», яка була побудована усього в 500 метрах від РСК «Олімпійський», на якому раніше грав ФК «Шахтар». При цьому будівельники врахували усі чинники для того, щоб арена відповідала європейським вимогам.

У контексті зобов’язань перед іншими видами спорту, які входять до спорткомплексу «Олімпійський», Равіль Сафіуллін розказав «історію хвороби» і шляхи виходу з ситуації, що склалася. «Відповідно до вимог УЄФА в межах Олімпійського комплексу в Києві повинна діяти зона гостинності. Немає іншого виходу, ніж розмістити її на місці, де до цього перебували нефутбольні складові НСК. За фактом – під знос потрапляють і тенісні корти, і ковзанка «Крижинка». Однак Міністерство сім’ї, молоді та спорту робить все можливе для усунення негативних наслідків рішення, яке приймалося на вимогу УЄФА», – Равіль Сафіуллін розповів про те, що з керівниками нефутбольний складових НСК, зокрема з директорами кортів і льодового палацу, вже відбулася зустріч. Перед ними стоїть завдання знайти найбільш ефективне рішення з перенесення цих частин комплексу – зараз проводиться робота з визначення нового місця розташування ковзанки та кортів. Віце-прем’єр з питань Євро-2012 Борис Колесников визначив завдання для керівників спорткомплексу та Міністерства – збудувати каток заново упродовж 4-5 місяців.

euro2012.ukrinform.ua