Єврo-2012

Підготовка

Євро-2012 у фокусі польських ЗМІ 2010-11-22

Юрій БАНАХЕВИЧ, УКРІНФОРМ Минулого тижня у Варшаві представлено талісмани Євро-2012. Природно, що саме на цій темі в контексті підготовки до фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року була зосереджена увага польських ЗМІ. Польське агентство преси (РАР) інформує, що талісманами ЧЄ-2012 стали хлопці-близнюки у футбольній формі національних кольорів України й Польщі.

2010-11-22 17:00

На футболці польського близнюка зображено цифру «20», а українського – «12», що разом символізують рік проведення турніру. Одночасно під час урочистої події у Варшаві презентовано три пари імен, які УЄФА пропонує надати талісманам: Славек і Славко, Семко і Стрімко, а також Клемек і Ладко. Проголосувати за будь-яку з пар усі бажаючі можуть на офіційному сайті УЄФА (uefa.com), в усіх ресторанах McDonalds у приймаючих містах, а також під час виїзних церемоній презентації талісманів у восьми приймаючих містах. Оголошення імен талісманів відбудеться 4 грудня.

Інформагентство повідомляє, що церемонію презентації талісманів розпочав короткий відеоролик, де розповідається про створення талісманів. «Усе починається від «Трікса» і «Флікса» – талісманів Євро-2008, які з вершини однієї з альпійських гір запустили м'яч у напрямі наступних організаторів футбольного єврофоруму – України і Польщі, – пише РАР. – М'яч впав на поляну і з нього виросло футбольне дерево, яке і породило майбутніх молодих і талановитих футболістів».

На думку міністра спорту і туризму (MSiT) Польщі Адама Герша, талісмани Євро-2012 показують як Україна і Польща «свіжо й сучасно» підходять до промоції країн. «Завдяки талісманам зросте зацікавлення культурою, традиціями обох країн, і вони високо піднімуться в рейтингу туристичної привабливості»,– цитує А.Герша РАР.

Посол Євро-2012 Андрій Шевченко, як зауважує РАР, головним вважає, щоб талісмани подобалися дітям: «Моїм двом синам вони, без сумніву, сподобаються. Я вже полюбив їх, і від сьогодні вони супроводжуватимуть мою мрію про виступ в кольорах України під час Євро-2012»,– цитує інформагентство слова легендарного динамівця.

Водночас директор турніру Євро-2012 у Польщі Адам Олькович вважає талісмани хорошими, а критику на їх адресу передчасною, і відкидає їх надмірну схожість на талісмани Євро-2008. «Нинішні талісмани не є дуже схожими на своїх попередників. Вони мають по п'ять пальців, зображені в національних кольорах, мають волосся, більш схожі на людей»,– перелічив відмінності керівник місцевого оргкомітету з підготовки Польщі до чемпіонату. Він додав, що рік тому також сильно критикували логотип Євро-2012, а сьогодні він схвально сприймається усіма. «Молодість, симпатія, прекрасні жонглерські здібності, українсько-польська дружба. Обидва хлопці прекрасно грають. Це все сприяє тому, що талісмани матимуть багато прихильників. Незабаром оберемо їм імена і житимемо з ними»,– цитує слова А.Ольковича РАР.

Видання «Дзеннік Газета Правна» повідомляє, що польські міста-організатори футбольного Євро-2012 отримають від УЄФА 20 млн злотих (5 млн євро) у коштах, техніці і маркетингових правах на підготовку та проведення турніру.

За інформацією видання, це на 15% більше, ніж отримали австрійські міста під час Євро-2008. Повідомляється, що надання цих коштів відбулося в результаті довготривалих переговорів.

Національний координатор з питань промоції в проурядовій Спілці "PL.2012" Павел Мадлер зазначив, що спочатку УЄФА не погоджувався на виділення будь-яких коштів на це. "Беручи до уваги, що жодних коштів на це не передбачалося, то вважаю, що 20 млн – це досить значна сума", – наголосив він.

Варшава, Вроцлав, Гданськ і Познань на облаштування фан-зон отримають від УЄФА загалом 3,25 млн євро. Зокрема, польській столиці буде виділено 1 млн євро, решті міст – по 750 тис. євро. Крім того, ще 1 млн євро буде виділено на закупівлю у фан-зони телеекранів, підсилювачів звуку тощо. Кожне місто отримає також у своє розпорядження по 60 місць для VIP-персон. Польські міста володітимуть маркетинговими правами, що дасть їм змогу здійснювати свою промоцію безпосередньо перед відеотрансляціями футбольних матчів чи використовувати символ "Євро-2012" для своєї промоції за кордоном, інформує «Дзеннік Газета Правна».

РАР повідомляє, що у Свентокшиському воєводстві Польщі (південь країни) мають намір організувати молодіжне футбольне Євро-2012. За задумом організаторів, у турнірі, до якого планується залучити команди з 16-ти країн-учасників майбутньої першості, братимуть участь юнаки не професійних, а аматорських команд.

Ініціатором аматорського Євро-2012 для молоді є регіональна туристична організація (ROT) Свентокшиського воєводства РП. За інформацією її керівника Яцека Ковальчика, у 10-денному турнірі, який планують організувати весною 2012 року, візьмуть участь 500 спортсменів. Матчі молодіжного Євро-2012 організатори планують проводити у столиці воєводства – місті Кельце та інших стадіонах регіону. Організація цього футбольного дійства коштуватиме близько 1 млн злотих (понад 340 тис. доларів США).

Яцек Ковальчик зазначив, що ця ініціатива знайшла підтримку в УЄФА, зокрема, у підрозділі Союзу європейських футбольних асоціацій під назвою HATTRICK, який займається аматорським спортом та популяризацією футболу серед молоді. Повідомляється, що, крім влади Свентокшиського воєводства, турнір допоможуть організувати Польська асоціація футболу (PZPN), спілка "Євро-2012 Польща" і УЄФА.

Представники України і Польщі у найближчі місяці розроблять спільну стратегію безпеки, яка стане основою для створення єдиної концепції безпеки під час Євро-2012. Такої домовленості досягнуто на зустрічі у Варшаві відповідальних осіб за безпекову складову підготовки обох країн до футбольного єврофоруму, йдеться в офіційному комюніке міністерства внутрішніх справ і адміністрації (MSWiA) РП.

Українську делегацію на переговорах у Варшаві представив перший заступник керівника Національного агентства з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року Олександр Бірсан. Польську сторону на переговорах очолив заступник міністра внутрішніх справ і адміністрації (MSWiA) РП Анджей Рапацький. У рамках візиту відбулися зустрічі в трьох спільних групах: з питань співпраці польської поліції й української міліції, прикордонного співробітництва, а також спільних дій рятувальних органів. Наступна зустріч груп відбудеться у першій половині 2011 року в Києві.

Згідно зі звітом Спілки «PL.2012» «Impact» (Вплив), економіка й туристична галузь Польщі отримає від проведення турніру набагато більше ніж мали свого часу організатори Євро-2004 в Португалії і Євро-2008 в Австрії і Швейцарії, інформує РАР.

«Організація Євро-2012 збільшила виробництво у країні, і як наслідок призвела до зростання працевлаштування. Це, у свою чергу, матиме вплив на зростання прибутків і споживання сімей»,– підкреслив один з авторів документу Якуб Боровський.

У звіті порівняно зростання ВВП Польщі у 2008-2020 роках за двома варіантами: коли турнір проводитиметься в РП, й іншим – якби право проводити Євро-2012 отримала інша країна. В документі підкреслюється, що завдяки проведенню чемпіонату, упродовж 13-ти наступних років Польща заробить на 27,9 млрд злотих більше (понад 9,7 млрд доларів США). В документі наголошується, що Євро-2012 підвищить туристичну привабливість Польщі. Один зі співавторів звіту Адам Черняк констатував, що в 2013-2020 роках Польща в туристичній сфері отримає прибутків на 4,2 млрд злотих (близько 1,5 млрд доларів США) більше, ніж би мала без організації турніру.

Будівництво аеропорту «Модлін», який має допомогти розвантажити пасажиропотік під час Євро-2012 на летовищі імені Шопена у Варшаві, надалі здійснюватиметься без перешкод. Як повідомляє РАР, за інформацією заступника воєводи Мазовецького воєводства Марчіна Кервінського, місцева апеляційна рада підтвердила, що рішення про спорудження летовища відповідає всім екологічним нормам. «Таким чином це рішення відкидає всі звинувачення екологічних організацій»,– ствердив М.Кервінський.

Аеропорт «Модлін» під час ЧЄ-2012 повинен приймати міжнародні авіарейси, які здійснюються на короткі і середні відстані. Вартість інвестиції становить 400 млн злотих (понад 140 млн доларів США).

Інтернет-портал Onet.pl зазначає, що відкриття стадіонів до Євро-2012 у Варшаві, Гданську та Вроцлаві у 2011 році супроводжуватиметься неабиякими футбольними дійствами за участю грандів європейського футболу. Інформується, що 6 вересня наступного року Національний стадіон відкриватиметься матчем національних збірних Польщі і Німеччини. Згодом черговими суперниками поляків на відкритті «PGE Arena» у Гданську стане збірна Франції. Натомість стадіон у Вроцлаві відкриватиметься матчем національних збірних Польщі й Італії. Onet.pl зауважує, що відкривати стадіон у столиці Нижньосілезького воєводстві мала збірна Англії, однак керівництво англійської асоціації футболу відмовилося від цієї пропозиції. Поляки таки зіграють з англійцями ще до початку Євро-2012, а термін поєдинку уточнюється, зазначає Onet.pl.