Єврo-2012

Підготовка

Шевляк: «Умови УЄФА виконуємо»

Анфіса МОТОРА, Інформаційний центр «Україна-2012» Директор Координаційного бюро з підготовки чемпіонату Європи з футболу 2012-го року Ілля Шевляк дав ексклюзивне інтерв’ю Інформаційному центру «Україна-2012», у якому Він розповів про концепцію розміщення учасників і гостей чемпіонату в приймаючих містах України, а також про динаміку підготовки Донецька, Києва, Львова та Харкова.

euro2012.ukrinform.ua

2009-09-12 07:00

31 серпня Україна звітувала УЄФА про свою спроможність прийняти гостей Євро-2012. «Та методологія, яку ми запропонували, була сприйнята експертами УЄФА, тому що вона була зрозумілою та чіткою», – запевнив координатор підготовки до чемпіонату. Європейським експертам були продемонстровані кроки, завдяки яким Україна зможе в повному обсязі виконати свої зобов’язання з розміщення.

По-перше, до уваги УЄФА були представлені ті готелі, які уклали договори з «Туї» у двосторонньому порядку. По-друге, подано кількість угод, які з одного боку підписані нашими готелями, але перебувають на розгляді «Туї». Фактично це – додатковий номерний фонд.

З розрахунків наявних номерів і вимог, поставлених УЄФА, був вирахуваний дефіцит. Щоби його подолати, будуть залучені ті готелі, які очікують на підписання договорів  з боку «Туї». Також є готелі, які уклали двосторонні угоди з «Туї», але не на 100 відсотків номерів. «Ми активно співпрацюємо з тими готелями, які уклали угоди, але не в повному обсязі – наприклад, на 60-70%. У нас є люфт – залучити близько 90 відсотків номерів цих готелів. Наприклад, для Донецька така схема може дати додатково 150-200 номерів. Так само є можливість збільшити номерний фонд і в інших містах», – розповів директор Коордбюро.

Ілля Шевляк підкреслив, що в Україні будується немала кількість нових готелів. Їх поділили на зони за прикладом УЄФА – «зелену», «жовту» та «червону».

До «зеленої», найбільш стабільної, зони потрапило близько 70 відсотків об’єктів. Критерії надання «зеленого»: гарантії щодо своєчасного введення в експлуатацію – до листопада 2011 року, що підтверджується наявною документацією дозвільного характеру, зокрема на відведення земельної ділянки; а головне – це фізичні роботи з будівництва.

До «жовтої», помірної, зони потрапили ті готелі, які будуються, але потребують додаткових дій – сприяння з відшкодування відсоткової ставки, що передбачено Державною цільовою програмою. Можливо, успіх цих проектів залежить від кроків місцевої влади, яка має сприяти готельним інвесторам через систему дозвільних процедур. Але «жовті» об’єкти будівництва мають доволі високі шанси на залучення інвестицій в рамках Євро-2012.

До «червоної» зони потрапили ті готелі, будівництво яких ускладнено обмеженим фінансуванням, що впливає на темпи будівництва. «Остання категорія недобудованих готелів, що перебувають в зоні ризику, нами взагалі не була врахована», – повідомив Ілля Шевляк.

«Ми пройшлися по кожному готелю, відпрацювали його з експертами УЄФА і домовились про те, що упродовж наступних 3-4 тижнів деякі готелі з «зеленої» та «жовтої» зон будуть проінспектовані і буде ухвалене рішення щодо внесення їх до загального переліку затверджених готелів», – директор Координаційного бюро зазначив, що така форма співпраці оптимізує підготовку готельного господарства України.

«Робота з існуючими готелями та тими, що будуються, показала, що наша країна має достатній номерний фонд. У нас є потенціал для покриття дефіциту готельних номерів у приймаючих містах. Головне – ми маємо чіткий план виконання вимог УЄФА», – наголосив пан Шевляк.

Директор координаційного бюро з підготовки Євро-2012 переконаний, що Україна зможе виконати свої зобов’язання з розміщення родини УЄФА, учасників змагань, вболівальників і туристів.

www.euro2012.ukrinform.ua