Єврo-2012

Підготовка

Євро-2012 вимагає прискорення

Інформ-центр «Євро-2012-Україна» У четвер, 14 травня, в Інформаційному центрі «Україна 2012» відбулася спільна прес-конференція віце-прем’єр-міністра України Івана Васюника та президента ФФУ Григорія Суркіса. Вони підвели підсумки засідання Наглядової ради УЄФА в Ньоні (8 травня) та Виконкому Європейського футбольного союзу в Бухаресті (12-13 травня), який визначив приймаючі міста Євро-2012.

euro2012.ukrinform.ua

2009-05-14 14:10

Український уряд задоволений рішенням, прийнятим Європейським футбольним союзом стосовно українських міст, які будуть приймати Євро-2012. «Рішення УЄФА зберегло потужний консолідуючий потенціал, важливий для українського суспільства. Матчі будуть проходити в столиці, двох потужних промислових містах та культурній столиці. Тобто цей перелік – це фактично вісь консолідації України», – заявив віце-прем’єр-міністр України Іван Васюник.

Він підкреслив, що Україна високо оцінює партнерське рішення УЄФА щодо паритетного вибору міст України та Польщі для проведення Євро-2012. «Ми переконані: проект Євро-2012 буде і надалі нести великий потенціал соціальних перетворень і дозволить українцям відчути себе справжніми європейцями», – підкреслив віце-прем’єр.

Іван Васюник висловив сподівання, що за півроку, протягом яких має бути підтверджено проведення матчів в Донецьку, Харкові та Львові, українські міста зможуть надати УЄФА достатньо необхідних аргументів.

Він також заявив, що уряд України планує прискорити роботи в обраних УЄФА містах з підготовки до проведення до Євро-2012. «Я буду пропонувати уряду прийняти таке рішення і прийняти таке рішення на рівні міст – встановити більш жорсткі терміни, щоб завершити заплановані роботи вже до кінця вересня», – заявив Васюник.

Водночас віце-прем’єр підкреслив, що по абсолютній більшості проектів, які УЄФА вважає ризикованими, українська сторона дотримується графіка, а по деяких проектах надолужила відставання.

Стосовно Києва, на думку урядовця, необхідно терміново вирішити три питання: чітке дотримання графіка реконструкції НСК «Олімпійський», вчасне будівництво терміналу «Д» в аеропорту «Бориспіль» та підписання угод готелів з компанією-оператором, визначеною УЄФА. Будівництво НСК перебуває під постійним контролем уряду. Необхідні фінанси виділені і гарантовані, а календарний графік виконується.

Стосовно будівництва терміналу «Д» в аеропорту «Бориспіль» Васюник зазначив, що вчора уряд прийняв рішення, яким остаточно врегулював усі питання, що затримували реалізацію проекту. «На даний момент усі питання, які блокували інтенсивне ведення робот, вирішено», – сказав він, підкресливши, що відставання у реалізації цього проекту становить близько місяця.

Іван Васюник вважає проблемним укладання угод з визначеною УЄФА компанією-оператором «TUЕ». Станом на 13 травня за плану угод на 1950 п’ятизіркових номерів Київською міськдержадміністрацією укладені угоди на 188 номерів, по чотиризіркових номерах за плану 4950 номерів укладено угод на 931 номер. Водночас у Львові, Харкові та Донецьку, за словами віце-прем’єр-міністра, підписання угод по готелях забезпечено майже повністю.

По цих містах найбільш гостро стоїть питання готовності аеропортів. Так, за словами Васюника, якщо у Варшаві аеропорт відповідає вимогам УЄФА на 80%, в інших польських містах – на 45-50%, то в Україні готовність аеропортів становить 4-20%.

Віце-прем’єр не оминув увагою і наших сусідів. Він пояснив затвердження УЄФА чотирьох польських міст тим, що Польща як член Європейського Союзу розраховує на певну фінансову допомогу від ЄС. Водночас Україна мусить розраховувати на власні фінансові можливості. «Ми неодноразово інформували, що, попри кризу, в Україні повністю фінансуються проекти підготовки до Євро-2012. Але УЄФА важливо переконатися, що фінансування є достатнім», – зазначив він.

Ще одним ризиком Іван Васюник назвав політичну ситуацію в Україні. «УЄФА розраховує, що до кінця року політична ситуація буде більш визначеною», – сказав він. За словами урядовця, в УЄФА усвідомлюють, що фактор підготовки до Євро-2012 є консолідуючим для українського суспільства і політикуму. Додатковою ж гарантією, на його думку, послужив спільний лист-звернення керівництва України до УЄФА. Віце-прем’єр-міністр наголосив, що нині влада та опозиція в Україні мають зробити все, щоб не допустити зриву підготовки до Євро-2012. «Це спільна відповідальність влади і опозиції», – підкреслив він.

Водночас Іван Васюник висловив думку, що у плані підготовки інфраструктури українській владі вдалося зробити за рік те, що не робилося протягом 17 років незалежності України. «За рік ми продемонстрували, що українська влада здатна на марші здійснювати такі масштабні дії», – сказав він.

У свою чергу президент Федерації футболу України, член виконкому УЄФА Григорій Суркіс вважає збереження паритетності при виборі міст-господарів фінального турніру чемпіонату Європи-2012 з футболу ключовим рішенням учорашнього засідання Виконкому УЄФА.

За словами глави ФФУ усі 15 хвилин його виступу на засіданні Виконкому УЄФА були присвячені саме тому, щоб зберегти формат «4 на 4». «Разом із Польщею у рамках паритетності, дружби ми розглядаємо себе як партнери, що будуть продовжувати потужно готуватися до цього важливого заходу, – зазначив він. – Більше того, мій колега, президент Польського футбольного союзу пан Гжегож Лято на Виконкомі УЄФА у черговий раз наголосив на тому, що Польща теж виступає за паритетність».

Говорячи про можливість проведення фінального поєдинку Євро-2012 на НСК «Олімпійський» у Києві, Григорій Суркіс зазначив, що рішення УЄФА чітко і ясно роз’яснив його президент Мішель Платіні. Фінал в українській столиці відбудеться, та лише за умови, якщо до 30 листопада 2009 року будуть виконані вимоги щодо стадіону, інфраструктури аеропорту, регіонального транспорту, розміщення вболівальників тощо.

«А ось у трьох інших українських містах – Донецьку, Львові та Харкові – матчі чемпіонату Європи можуть пройти лише в тому випадку, якщо ці міста в повній мірі виконають усі гарантії і зобов’язання, які на себе взяли», – підкреслив президент ФФУ.

На переконання Григорія Суркіса, УЄФА поставив питання руба: або ми у відведені строки ретельно і результативно працюємо над помилками, або УЄФА змінює формат проведення турніру не на нашу користь. «В УЄФА не сприймають повітряних замків на піску», – відзначив він і закликав усі міста-претенденти займатися не порожніми обіцянками, а інтенсивно працювати над виконанням усіх проектів Євро-2012.

«УЄФА дав Україні шість місяців для того, щоб кардинально поліпшити стан справ з підготовкою до чемпіонату Європи. Я не уявляю собі, що ми не зможемо довести Союзу європейських футбольних асоціацій нашу спроможність і велике бажання прийняти у чотирьох українських містах Євро-2012», – наголосив Григорій Суркіс.

euro2012.ukrinform.ua