Єврo-2012
Підготовка
Підготовка до ЄВРО за графіком
UEFA.com Підготовка до ЄВРО-2012 просувається швидкими темпами, і це підкріплює впевненість УЄФА в тому, що фінальний турнір в Україні та Польщі пройде успішно і стане знаковою подією. Темп робіт, що проводяться в рамках підготовки до турніру, став одним із ключових питань на порядку денному Виконавчого комітету УЄФА, який у четвер зібрався в Празі.
ua.uefa.com
2010-12-10 17:30
Нагадаємо, що фінальна частина ЄВРО-2012 пройде з 8 червня по 1 липня 2012 року у восьми містах – Києві, Донецьку, Львові та Харкові (Україна), а також Варшаві, Вроцлаві, Гданську та Познані (Польща).
«Учасники зібрання вислухали звіт з підготовки до ЄВРО-2012, – сказав генеральний секретар УЄФА Джанні Інфантіно. – Робота в приймаючих країнах кипить. В Україні два стадіони вже готові – у Харкові та Донецьку. Арени Києва та Львова зводяться. В аеропортах проводять реконструкцію, деякі з них вже відкрились. Ми впевнені в тому, що виконання всіх робіт завершиться вчасно».
«Щодо Польщі, усі її стадіони будуть готові до червня 2011-го. Тож у нас іще залишиться рік, щоб їх перевірити, – додав Джанні Інфантіно. – Наразі розпочалася фаза підготовки, яка включає питання безпеки, транспортування, логістики, тощо. Ми переконані, що спільними зусиллями асоціацій та урядів України та Польщі впораємося із завданням та проведемо прекрасний турнір».
Тим часом завершився груповий етап Ліги чемпіонів УЄФА. Навесні у Ньоні відбудеться жеребкування 1/8 фіналу, де силами поміряються 16 найкращих команд континенту.
Президент УЄФА Мішель Платіні зазначив, що зміни, метою яких було залучення до турніру нових учасників з низки країн, позитивно позначилися на груповій стадії. «Копенгаген», який потрапив до групового раунду завдяки новій системі, створив справжню сенсацію, адже це перший данський клуб, який здобув путівку до 1/8 фіналу. Гадаю, нововведення виправдали себе – така система дозволяє розвиватися футболу, а це й є головною метою УЄФА» – підкреслив він.
«Іноді переможці групового етапу відомі вже після п’ятого туру, а іноді ні. Якщо команди проводять по шість матчів, то завжди найкращі з них тріумфують у своїх квартетах, – продовжив Мішель Платіні. – У двораундових двобоях можуть бути сюрпризи, але на дистанції з шести поєдинків врешті-решт перемагають найкращі колективи. Значення має не ім’я клубу, а гравці, які захищають його кольори».
У Празі Мішель Платіні та його колеги зустрічалися та обідали разом із деякими видатними особистостями чеського футболу. Окрім президента Футбольної асоціації Чеської Республіки і колишнього гравця національної збірної Івана Гашека, серед гостей також були неперевершений Йозеф Масопуст і більш молоді представники чеського футболу Карел Поборськи, Владімір Шміцер та Павел Недвед.
Масопуст, який у 1962 році був визнаний найкращим гравцем Європи, нагадав Мішелю Платіні про його молоді роки. «Ми обидва пережили прекрасні футбольні миттєвості, – зазначив президент УЄФА. – Коли ти молодий, то живеш футболом, про тебе пишуть у газетах, говорять по радіо, показують по телебаченню, гра повністю поглинає тебе. Я народився в 1955 році, і Масопуст нагадує мені про таких гравців як Ладіслав Кубала, Флоріан Альберт, Лев Яшин, на футболі яких я виріс».
Виконавчий комітет також затвердив порядок денний XXXV Чергового Конгресу УЄФА, який відбудеться в Парижі 22 березня 2011 року. На щорічному засіданні парламенту європейського футболу делагатам 53 асоціацій УЄФА буде запропоновано проголосувати з низки питань. Зокрема, з приводу виборів президента УЄФА, семи членів Виконавчого комітету УЄФА, віце-президента Виконкому ФІФА і члена Виконкому ФІФА.
ua.uefa.com