Єврo-2012
Підготовка
Шевляк: «У містах є динаміка»
Анфіса МОТОРА, ukrinform.ua Директор Координаційного бюро з підготовки України до чемпіонату Європи з футболу 2012 року дав інтерв’ю Інформаційному центру «Україна-2012» щодо стану підготовки приймаючих міст України. Він впевнений, що кожне місто робить все максимально можливе для того, щоби продемонструвати позитивну динаміку підготовки.
ukrinform.ua
2009-09-19 06:00
–Іллє Миколайовичу, наскільки відчутні зміни у містах, які претендують на Євро-2012 в Україні?
– Є динаміка по кожному місту. Справді, прогрес є по всіх об’єктах. Зокрема, щодо львівського аеропорту є низка рішень уряду, які по суті дозволили приступити до початку будівельних робіт, а саме рішення про передачу функцій замовника управлінню капітального будівництва Обласної державної адміністрації. Я переконаний, що це дозволить професійно вирішувати питання, пов’язані з реконструкцією будівництва нового терміналу. Наступна позиція – це викуп об’єктів приватної власності, мова йде про гаражі та про об’єкти, які розташовані на території, що буде використовуватися під будівництво нового терміналу. Це один з перших прикладів, коли викуповуються об’єкти приватної власності за рахунок держави задля суспільних потреб.
– Але за ринковими цінами?
– Так, за ринковими цінами. І тут важливо те, що був запропонований механізм незалежної оцінки та надана пропозиція до місцевої влади. Ця оцінка була підставою для прийняття рішення.
– У Львові вже будують злітну смугу. Як просувається справа з аеровокзальним комплексом?
– Фізичні роботи з будівництва терміналу аеропорту – це підготовчі роботи, які мають розпочатися вже цього місяця. Дуже важливо, що ми можемо продемонструвати реальний початок робіт і можливість завершення проекту вчасно. Частину фінансування на термінал аеропорту «Львів» передбачено в Державній цільовій програмі.
– Для чого в такому разі Мінтранс проводить аукціон інвестиційних пропозицій?
– Водночас з будівництвом аеровокзального комплексу за рахунок коштів держави продовжується проведення інвестиційного конкурсу, який буде завершений 9 жовтня. У разі наявності інвестора полегшиться навантаження на державний бюджет. Тому ці процеси йдуть паралельно. Найголовніше – початок підготовчих робіт, якщо буде інвестор, то ці роботи будуть продовжені за рахунок інвестора.
– Як рухається справа зі стадіоном у Львові?
– Є певні моменти, які потребують врегулювання. Є час – в межах одного тижня, для погодження деяких аспектів проекту стадіону. Я сподіваюсь, що ці проблеми будуть вирішені.
– Які центральні події Ви могли б виділити в приймаючих містах?
– В Донецьку відкрито стадіон. Я думаю, що «Донбас-арена» є однією з найкращих у Європі. Цей об’єкт буде максимально використаний для проведення Чемпіонату Європи 2012 року.
– Це – велика подія. А як щодо слабостей Донбасу?
– Є питання, пов’язані з готелями. Але Донецьк, так само як і інші міста, продемонстрував хороший прогрес в пошуку альтернативних закладів, які можуть бути використані. Мова йде про готелі, в категорії 3-5 зірок, які вже уклали угоди з TUI Travel PLC. Насамперед наш прогрес по готелях.
Це заслуга місцевої влади міст і облдержадміністрацій, яка працювала разом в усіх містах. Особисто опікувались питаннями і мери, і їх заступники, які відповідають за проведення Євро. Долучались до цього процесу і облдержадміністрації, оскільки частина готелів розташована не в межах міст, а в межах області.
– УЄФА також оцінив цю співпрацю?
– Так, прогрес очевидний: кожне місто запропонувало певні альтернативи у сфері розміщення, а також підготувало ілюстрований каталог. Це наочна інформація, з якою могли познайомитися експерти УЄФА, оцінити вигляд кожного із запропонованих готелів, ознайомитися з його описом: послуги, кількість номерів, навіть відстань від готелю до основних об’єктів Євро – стадіону, залізниці, аеропорту, центру міста. Тобто експерти мають конкретне бачення і картинку, що саме може запропонувати місто та область до проведення Чемпіонату.
– Які об’єкти Євро-2012 будуть готові у цьому році?
– Заплановано відкриття стадіону «Металіст» у Харкові – це відбудеться 5 грудня 2009 року. Сьогодні у зв’язку з цим стадіоном немає жодних питань. Уряд також передбачив фінансову підтримку на будівництво цього спортивного об’єкту. На останньому засіданні, яке відбулося минулого тижня, прийнято рішення про виділення коштів з державного бюджету. Немає жодних сумнівів, що 5 грудня стадіон буде введено в експлуатацію і офіційно відкрито.
– Харків зможе прийняти гостей Євро-2012?
– Так само як і в інших містах запропоновано ряд рішень, які передбачають можливість виконання вимог УЄФА по готелях категорії 3-5 зірок.
– Чи є політична нестабільність додатковим фактором ризику для України перед УЄФА?
– Директор турніру Мартін Каллен та інші представники УЄФА, взагалі уникають питання, які стосуються політичної ситуації, або рішень, які мають політичний характер. Їх цікавить виключно готовність інфраструктури України. Вони досить прагматичні, реально оцінюють ситуацію по кожному об’єкту, тому відбувається чисельна кількість візитів профільних експертів УЄФА і їх цікавить єдине – гарантії і впевненість в тому, що ми до певного часу виконаємо свої зобов’язання. Ми взяли їх на себе, підписуючи гарантії, коли Україна подавала заявку на участь в тендері на право проведення Євро.
– Яким чином відбувається Ваша співпраця з МОКом?
– Ми одна команда. Це не просто заява, а факт, адже у нас одне завдання і тільки спільними зусиллями ми можемо досягнути успіху, результату, а це – 4 міста і фінал в Києві. На цей результат працює і команда Федерації футболу, а тепер і МОК, і команда Уряду на чолі з Віце-прем’єром Іваном Васюником і команда, яка працює в Координаційному бюро. Водночас ми розуміємо, що більшість питань, пов’язаних з інфраструктурою, залежить від нашої відповідальності. МОК буде займатися питаннями організаційного характеру самого турніру і питаннями, які належать до сфери відповідальності УЄФА. Насамперед мова йде про комерційні права.
– Ви вже налагодили побутову співпрацю з МОКом, зокрема звітній документообіг для УЄФА?
– Так, ми постійно обмінюємося інформацією. У нас є суттєва відмінність від польської моделі, де всю роботу і звітність перед УЄФА виконує PL 2012, у нас же за останній етап звітності відповідає Федерація. З цим не виникає жодних проблем, оскільки основна інформація готується профільними Міністерствами і приймаючими містами, яка відпрацьовується і передається Федерації для її форматування відповідно до стандартів УЄФА. Ми радимося із ФФУ щодо формату документів. Наприклад, коли ми готували звіт з розміщення, запропонували свою методологію і обговорили її з Федерацією. На основі спільних доопрацювань міста готували свою звітність. Потім наша спільна робоча група проводила зустрічі з приймаючими містами – ми відпрацьовували кожну цифру і вже на підставі цього готувався кінцевий варіант звітної документації.
ukrinform.ua