Єврo-2012

Підготовка

У пошуках нової моделі управління

Інформ-служба ФФУ Найближчим часом на розгляд Президента України та Кабінету Міністрів буде надано нову модель управління процесом підготовки країни до проведення фінальної частини Євро-2012. Про це стало відомо під час спільної прес-конференції президента Федерації футболу України Григорія Суркіса та віце-прем’єр-міністра України Івана Васюника.

ffu.org.ua

2008-09-29 18:00

Конференція відбулася в Інформаційному центрі «Євро-2012 ? Україна» при Українському національному інформаційному агентстві Укрінформ.

 

? Перемога у Бордо не стала сенсацією, ? зокрема зазначив президент ФФУ. ? Українсько-польська команда вдруге підтвердила своє право називатися приймаючою стороною Євро-2012. Ми абсолютно законно вибороли його ще минулого року у нелегкій, чесній і прозорій конкурентній боротьбі. Тому не треба соромитися всіляко культивувати в українському суспільстві психологію переможців. Це оздоровлює дух нації.

 

Якщо перед відповідальною грою не мати морально-психологічної установки ? перемогти за будь-яку ціну, ви завжди будете приречені на поразку. Треба негайно у масштабі всієї країни позбавлятися цього нав’язливого комплексу меншовартості, тоді ніхто і нічого у нас не відбере. Ображають слабких і немічних, а ми ? переможці.

 

Заклики до патріотизму також варто приземлити до повсякденних реалій напруженого трудового ритму життя. Кожен, хто підтримує проведення в Україні Євро-2012, своїми власними руками повинен зробити конкретний, посильний внесок у реалізацію планів підготовки до турніру.

 

Треба стимулювати кожного громадянина до творчого осмислення ним особистої зацікавленості та пошуку свого робочого місця у проекті Євро-2012. «Маленький українець» не повинен виконувати роль пасивного спостерігача, який лише критикує владу і очікує якихось казкових дивідендів, що зваляться йому на голову плодами з чарівного дерева УЄФА.

 

Важливо запровадити жорсткий громадський моніторинг за виконанням усіма суб’єктами підготовки до турніру покладених на них завдань. Покарання за порушення технологічних вимог УЄФА повинно бути невідворотним та персоніфікованим. Тоді жодна відповідальна особа не зможе сховати свою бездіяльність і непрофесіоналізм за безликі вивіски міністерств та відомств. Доречно було б закріпити за головними об’єктами Євро-2012 постійно діючі кореспондентські пункти провідних ЗМІ. Це допоможе органам центральної влади та місцевого самоврядування своєчасно реагувати на будь-які відхилення від заданого УЄФА курсу.

 

Треба негайно змінювати загальну структуру керування процесом підготовки до турніру. При цьому мають бути проаналізовані та враховані всі помилки минулого півторарічного періоду. Критерії формування нової управлінської моделі не повинні базуватися на принципах політичної доцільності. Кадрова політика має бути зорієнтована виключно на забезпечення потреб проекту високопрофесійними галузевими фахівцями.

 

Шляхом будь-яких політичних компромісів слід досягти принципових домовленостей, закріплених у законі, про мораторій на звільнення добросовісного, кваліфікованого персоналу, який обслуговує підготовку до турніру, аж до завершення ним усіх заходів Євро-2012. Йдеться, насамперед, про менеджерів у статусі державних чиновників різного рівня.

 

Треба категорично уникати будь-яких форм політизації бренду Євро-2012. Це ? аполітичний, соціально значущий, загальнонаціональний проект, у реалізації якого зацікавлені всі гілки української влади, незалежно від партійної приналежності її керівництва. Адже головна мета Євро-2012 ? це нове обличчя держави, нова якість життя її громадян.

 

В Україні не було, не має і не може бути опозиції до проведення чемпіонату Європи з футболу. Ця моя заява, зроблена у Бордо, була схвально сприйнята усіма членами Виконкому УЄФА, які напередодні висловлювали глибоку стурбованість черговим спалахом політичної кризи в нашій країні. Процеси становлення молодої демократії не повинні завадити українському суспільству  реалізувати амбіційний проект.

 

Широкомасштабна інформаційна війна, розгорнута у деяких зарубіжних ЗМІ проти господарів Євро-2012, зайвий раз засвідчила, що факт здобуття перемоги і гарантія її збереження ? це дві великі різниці. На жаль, українська система контрпропагандистської оборони не завжди якісно виконує свої функції і практично не синхронізована з можливостями наших польських партнерів.

 

Лише 19 вересня у рамках другого засідання спільного українсько-польського Комітету було утворено робочу групу, яка повинна виробити конкретні пропозиції щодо взаємодії у цій важливій сфері. А поки що інформаційний простір України та Польщі вільно використовується недружніми нам суб’єктами для відвертих провокацій проти нашого іміджу. Я переконаний, що кардинально вирішити цю проблему неможливо без активної громадянської позиції в тому числі і професіоналів журналістів, які присутні у цій залі. Ми віримо та сподіваємось на вашу допомогу.

www.ffu.org.ua