Єврo-2012
Стадіони
«Олімпійський» й крапка!
УКРІНФОРМ Німецька фірма «Хохтіф» уже підготувала ескізний проект реконструкції Національного спорткомплексу «Олімпійський» у Києві, який прийматиме фінал чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Про це заявив на нараді з питань підготовки та проведення Євро-2012 у Прем'єр-міністра України глава Федерації футболу України Григорій Суркіс.
2008-01-11 14:15
«Ця фірма займалася реконструкціями стадіонів у Лейпцигу та Берліні, які аналогічні нашому НСК, вона вже підготувала ескізні проекти і по «Олімпійському». В нас немає часу на розробку проектів, а тому, вважаю, було б доречно передати питання реконструкції стадіону саме цій фірмі», – заявив він.
Григорій Суркіс категорично виступив за ліквідацію об’єктів незавершеного будівництва поблизу НСК «Олімпійський». «Ми повинні вирішити питання: чи можемо захистити національні інтереси. Я не ворог інвесторів, але ми не можемо не демонтувати те, що не мусить там знаходитися, і це підтверджено двома указами Президента та рекомендацією глави УЄФА. УЄФА однозначно каже: якщо не буде знесено, то матч на НСК не проводитиметься», – заявив Григорій Суркіс.
Глава Федерації футболу України відкинув будь-яку можливість будівництва нового стадіону в Києві. «Неможливо, повірте мені, за 2,5 року побудувати новий стадіон. Нам просто ніде буде приймати фінал», – заявив глава ФФУ.
Підтвердив слова Григорія Суркіса і міністр з питань сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко, заявивши, що НСК «Олімпійський» однозначно є єдиним кандидатом на прийняття фіналу чемпіонату Європи з футболу в 2012 році. «Тривають постійні дискусії про закриття НСК. Я хотів би, щоб цього питання не існувало. НСК є, і він визначений як головний стадіон для проведення Євро-2012», – наголосив міністр.
Як повідомляв Укрінформ, раніше Київська міська влада виступала з ініціативами побудувати в Києві новий футбольний стадіон для проведення Євро-2012. Водночас останнім терміном прийняття комісією УЄФА стадіону для проведення чемпіонату є 2010-й рік.
Досвід будівництва нового стадіону під світовий футбольний чемпіонат замість існуючого олімпійського стадіону є в Мюнхені. Будівництво нового стадіону прискореними темпами зайняло там понад 4 роки.
Футбольний стадіон у Донецьку будується прискореними темпами протягом уже двох років з урахуванням, що будівництво розпочалося після майже річної підготовки проекту будівництва.
Крім того, Уряд на своєму засіданні в середу, 16 січня, прийме ряд нормативних документів, які активізують підготовку до Євро-2012. Про це заявила на нараді з питань підготовки та проведення Євро-2012 Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко. «На середу уряду ставиться надзавдання: прийняти всі організаційні документи. Тоді і питання аеропортів, і все інше перейде в нормальну систему», – наголосила глава уряду.
При цьому Юлія Тимошенко дала окреме доручення підготувати на середу проект розпорядження, яким буде започатковано роботу над фінансовим планом проведення Євро-2012, а також винесено перелік законопроектів, необхідних для підготовки та першочергового прийняття або коригування для належної організації інфраструктури та надходження інвестицій під Євро-2012. «Коли буде перелік законопроектів, ми поставимо весь процес під контроль», – сказала вона.
За словами Юлії Тимошенко, на засіданні уряду будуть прийняті дві постанови з організації проведення Євро-2012 – про новий склад оргкомітету та узгоджену організаційну структура управління підготовкою та проведенням Євро-2012.
Юлія Тимошенко виступила з пропозицією не лише залучити для організації підготовки чемпіонату Європи з футболу закордонних консультантів, а й взяти за основу механізми, які були використані в інших країнах при проведенні міжнародних футбольних форумів. Міністерству економіки та іншим міністерствам доручено до 12 лютого розробити комплексну програму підготовки та проведення Євро-2012 в Україні та Польщі.
Керівник уряду відзначила, що проведення цього футбольного міжнародного форуму в Україні є колосальним шансом та колосальним проривом України в світ, але, на жаль, досі держава не зробила серйозних дій, щоб виправдати таку довіру спортивної спільноти. «У нас не залишилося часу відпрацювати програму дій, а тому ця нарада, я думаю, стане стартом, щоб цю роботу виконати», – заявила Юлія Тимошенко.
Підтвердив слова Прем’єр-міністра і керівник Федерації футболу України Григорій Суркіс. «За 9 місяців, крім створення організаційної ради та координаційних комітетів, ми справді не зрушилися з мертвої точки», – визнав він. Федерація футболу передала до уряду свої пропозиції щодо організаційної структури підготовки до чемпіонату, а також виступила з пропозицією створити в більшості міністерств спеціальні департаменти з підготовки до Євро-2012 та закріпити відповідальних за взаємодію з місцевими органами влади. «Поки ж що ми не маємо можливості навіть контролю за виконаннями указів Президента», – наголосив Суркіс.