Персони

Статті

На Байковому кладовищі відкрито меморіал Леоніду Кравчуку

У вівторок, 9 січня, на Байковому кладовищі в центрі Києва відбулося відкриття меморіалу герою України, першому Президенту нашої країни – Леоніду Макаровичу Кравчуку, витрати на створення якого повністю взяв на себе Фонд братів Суркіс.

2024-01-10 09:50


У складний із політичної точки зору період для нашої держави Леонід Кравчук зробив історичний внесок у розбудову демократичного суспільства та становлення незалежної України як рівноправного члена міжнародного співтовариства.

Леонід Макарович із 1995 року обіймав посаду голови опікунської ради ФК «Динамо» (Київ), він зробив великий внесок у розвиток спорту, і зокрема футболу, в Україні. Леонід Кравчук був визначною постаттю державного масштабу, не лише функціонером, який міг слугувати прикладом для багатьох, але й справжнім футбольним вболівальником.


«Шановний Леоніде Макаровичу, шановний Пане Президенте». Саме так сьогодні я маю честь звертатися із цього місця, тому що сьогодні ми знаходимося тут, аби увіковічнити пам’ять справжнього державника України, першого Президента незалежної країни – людини, підпис якої стоїть під актом про розвал Радянського Союзу та створення нової української держави. Знаєте, я мав велику честь багато років спілкуватися з Леонідом Макаровичем.

Це був той взірець політичної мудрості, справжнього українства та великого патріотизму й болі за свою державу, якого сьогодні так не вистачає нам. Тому що сьогодні дуже складний час для України, і мені здається, що лише сьогодні ми можемо оцінити, скільки всього зробив Леонід Макарович для нашої держави. Окрім його державницьких позицій та високого рівня української культури, він завжди був людиною гарного почуття гумору, завжди мав знайти такий підхід, який давав можливість абсолютно по-іншому подивитися на будь-яку ситуацію.


Сьогодні ми всі, хто знаходимося тут, прийшли з однією метою – віддати шану великому українцю, яким був, є і залишатиметься надовго в історії Леонід Макарович Кравчук. Хочу подякувати всім, хто долучився до створення цього монументу. Хочу сказати, що тільки пам’ятаючи про своє минуле та своїх героїв, Україна матиме своє майбутнє. Леоніде Макаровичу, спочивайте з миром, нам вас дуже не вистачає», – із промовою виступив голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.


«Дорогий Леоніде Макаровичу, нам Вас дуже не вистачає. Ми з моїм батьком, братом, усією нашою родиною мали велику честь називати Вас великим другом. Скажу відверто, ми були разом як у важкі часи, так і в радісні моменти. Ви – велика людина, Патріот із великої літери. Мудрець, смілива та сильна людина. Ви завжди були в наших серцях, і лишитеся в них назавжди. Вічна пам'ять людині, яка власне побудувала нашу незалежну державу. Царство небесне», – звернувся до присутніх почесний член УЄФА Григорій Суркіс.


Від імені сім’ї Леоніда Макаровича подякував за допомогу у створенні меморіалу син першого Президента України – Олександр Леонідович.

«Знаєте, є така банальна фраза – людина жива, поки живе пам'ять про неї. Коли це не стосується тебе, то й відношення до неї як до звичайних слів. Але коли вони мають відношення до тебе, твоїх рідних, то й ставишся до них по-іншому.


Безумовно, в першу чергу згадуються моменти з дитинства, спілкування з батьками, коли тебе ведуть в садочок, потім у школу. Батько був дуже доброю відвертою людиною. Знаєте, діти полюбляють трохи викручувати руки своїм батькам. Але він до всього завжди спокійно ставився.

Величезна подяка Григорію Михайловичу Суркісу за все, що він зробив для нас. Його допомога, особливо в ці часи, дуже важлива для нас, і ми дуже вдячні йому за це».


fcdynamo.com