Глобус

Ліга націй-2024/25, 3-й тур. Результати матчів суботи

Іспанія додавила Данію, Португалія розібралася з Польщею, Хорватія – з Шотландією, Румунія – з Кіпром… Головний сюрприз створили серби, які взяли три очки у протистоянні зі Швейцарією.

2024-10-13 00:59

Найбільшу увагу у суботу ввечері поза сумнівом викликав матч Іспанія – Данія. З одного боку – чемпіон Європи, з іншого – дуже міцний середняк, здатний звалити будь-якого фаворита. Але цього разу обійшлося без сюрпризів.

Іспанія вдома дотиснула Данію, яка приїхала лише оборонятися. Занадто мало контргри ми побачили від скандинавів. Так, був момент Дольберга на старті, коли врятував Рая. Ще був дуже тонкий пас Еріксена на Дольберга ближче до перерви, але знову перехопив воротар. Ну, і... все.

У другому таймі, коли Еріксен підсів, Данія вже грала строго на відбій, а проти такої атакувальної потуги це не дуже розумно.

Іспанія в принципі могла забивати ще в першій половині, але Мората з меж штрафного типово не влучив, а Ямаль навпаки нехарактерно для себе не реалізував вихід сам на сам після хорошого обіграшу Крістіансена.

По грі здавалося, що команда Луїса де ла Фуенте не планувала вмикати повний темп, але що було робити? Довелося.

У другому таймі «Червона фурія» вже на повних обертах затиснула Данію в її штрафному майданчику і почала 45-хвилинний штурм.

До певного часу скандинавам щастило, плюс Шмайхель рятував. Наприклад, після удару Морати з гострого кута і дальньої спроби Ямаля.

Утім, не можна ж увесь час в обороні сидіти, вірно? Рано-пізно помилишся, і саме так сталося зі Шмайхелем, який пропустив «під собою» не надто складний удар Субіменді з 22 метрів.

При цьому 24:3 за ударами, 6:1 за ударами у площину, 16:2 за ключовими передачами – хто назве перемогу «Фурії» незаслуженою?

По праву здобула свої три очки і Португадія, яка взяла гору над Польщею.Натхненні гулом рідних трибун, поляки вже з перших хвилин понеслися в атаку. Перечекавши стартовий штурм, Португалія, як і очікувалося, заволодіє м'ячем.

І вже на 11-й хвилині мало не відкрив рахунок Роналду. Після серії відскоків Кріштіану опинився за кілька метрів від воріт, але влучив у поперечину.

Незабаром господарів врятував уже голкіпер. Нету прорвався флангом, встиг віддати на Фернандеша, той закрутив м'яч у дальню дев'ятку, але Скорупський встиг витягнути м'яч і перевести на кутовий.

Відкрили рахунок португальці на 26-й хвилині. Невіш красиво закинув мало не у воротарський на все того ж Фернандеша, Бруну холоднокровно скинув головою назад, і Сілва легко розпечатав ворота.

Ближче до кінцівки першого тайму підопічні Мартінеса подвоїли перевагу. Леау протягнув м'яч до штрафного майданчика, пробив у праву штангу, і на добиванні в порожні тут як тут опинився Роналду.

Після перерви Кріштіану міг оформляти дубль, опинившись на надвигідній для удару позиції, але вирішив віддати на Фернандеша, який згодом пробив набагато вище цілі. Одразу пригадався епізод з їхньою участю в матчі Португалії проти Туреччини на Євро. Тоді, щоправда, Бруну був точним.

Тут же за таке марнотратство гостей мало не покарав Левандовський. Форвард випередив Кошту в боротьбі за верховий м'яч, і трохи не влучив у лівий кут.

Трохи пізніше ще один сольний прохід здійснив Леау. Рафа протягнув м'яч зі своєї половини поля, встиг у падінні викотити м'яч на Фернандеша, але після його удару врятував поляків Скорупський.

Після заміни Роналду і Леау, Португалія явно здала в інтенсивності, почавши валяти дурня.

Незважаючи на відчутний контроль, свій гол «європейські селесао» все ж пропустили. Але всі надії «біло-червоних» у підсумку знищив автогол Беднарека після прострілу Мендеша.

А ось хто у суботу здивував – так це Сербія, яка взяла гору над Швейцарією завдяки автоголу Ельведі та влучному удару Митровича. До речі, для хрестоносців це була третя поразка поспіль.