Глобус

Чехія – Україна 3:2. Ліга націй. Гра є, результату катма

Збірна України показала яскраву гру, але наробила помилок і знову програла в групі В1 Ліги націй УЄФА.

2024-09-11 00:05

Після осічки з Албанією головний тренер збірної України Сергій Ребров різко переінакшив стартовий склад своєї команди. Так, молодий київський динамівець Ванат змінив досвідченого Яремчука у центрі нападу (Довбик, нагадаю, вибув через травму), а на правому фланзі атаки замість Циганкова вийшов капітан Ярмоленко.

У запасі опинився Судаков – його замінив Зінченко, а Мудрик, який пропустив минулий поєдинок через пошкодження, повернувся на лівий край атаки. Таким чином, з умовної креативної групи, яка розпочинала проти Албанії, залишився лише Шапаренко. Але й група оборони зазнала змін: в опорній зоні Бражка змінив Степаненко, а на правому фланзі захисту замість Коноплі вийшов Тимчик.

До слова, у складі чехів, які програли в першому турі Грузії 1:4, також було шість змін, тому на старті можна було очікувати певних проблем з порозумінням у діях обох сторін. І це проявилось уже на дев’ятій хвилині: спочатку Трубін блокував удар Зелени після пасу, який несподівано прошив усю нашу оборону (хоч там, вочевидь, і був офсайд), а потім Ванат міг забивати після невдалої передачі назад Крейчі, але в останню мить його накрив Вітік.

Чехи грали просто, але дуже агресивно, і в українців почали поступово проявлятись проблеми. Кілька ударів господарів були успішно заблоковані, але на 21-й хвилині вони все ж вийшли вперед. Здавалось, у абсолютно безпечній ситуації Миколенко фактично дозволив Цоуфалу прострілити в штрафну, там м’яч ніби дістався Шапаренку, але з півзахисником трапився справжній нещасний випадок: м’яч звалився з ноги, його підібрав Черни і прострілив на Шулца, якому залишалось забити в порожні ворота.

Українці одразу ж додали, заграли активніше й цікавіше. На 35-й хвилині Забарний міг зрівняти рахунок, але його удар головою відбила перекладина. Однак за кілька хвилин Шапаренко, який вдвічі старанніше грав після пропущеного голу, ідеально подав на Ваната, котрий прекрасно знайшов позицію, склався і забив головою свій дебютний м’яч за національну команду.

До перерви гості виглядали достатньо впевнено, але, як не прикро, пішли на відпочинок з пропущеним голом у роздягальню. І знову, як і в матчі з Албанією, метушня біля своїх воріт після елементарної подачі, не дуже вдалий виніс головою від Степаненка – і все той же Шулц красиво прийняв м’яча на груди та бездоганно пробив у кут воріт Трубіна.

Після перерви домінування українців було незаперечне, але моментів чекати довелось немало. Був гарний шанс у Ярмоленка, але його удар заблокував захисник, а от Ванат на 64-й хвилині був дійсно близький до цілі, проте пробив у дотик трішки повз ворота. В середині тайму Ребров кинув у бій Циганкова та Судакова.

На 72-й хвилині на чудову позицію з пасу Зінченка вийшов Мудрик, але з гострого кута вирішив бити, а не віддавати на когось із партнерів, які були явно в кращому положенні. На цьому фоні ще більш прикро виглядав третій гол чехів – Матвієнко зіграв рукою в штрафній, і арбітр після підказки ВАР призначив пенальті, який чітко реалізував Соучек.

Утім, гості не здались: джокери Реброва – Циганков та Судаков – швидко оформили гол у відповідь. Перший чудово подав, а другий у непритаманному собі стилі класно зіграв головою, відправивши м’яча у дальній кут. За кілька хвилин ще один гравець, який вийшов на заміну, міг стати героєм, проте удар Піхальонка з меж штрафної вийшов недостатньо акцентованим. Ще одну нагоду втратив Судаков, і знову після пасу Циганкова.

Синьо-жовті дуже старались врятувати цю гру, але чехи вистояли. Звісно, результат збірної України – що в цьому матчі, що в обох стартових у Лізі націй – абсолютно невдалий. Однак не полишає відчуття, що команда Реброва награла в обох трішки на більше. Якби певні обставини склались інакше, або просто у діях насправді дуже кваліфікованих гравців не трапилось кілька незрозумілих помилок, то перспективи нашої команди були зовсім іншими. Що ж, тепер залишається робити висновки та шукати шляхи для виправлення – боротьба ще не завершена…

ЧЕХІЯ – УКРАЇНА – 3:2