Глобус

Ліга націй-2024/25, 2-й тур. Результати матчів вівторка

Нова серія грузинської казки та бойова нічия в Амстердамі. У вівторок відбулися дев'ять матчів у чотирьох дивізіонах Ліги націй. Центральним вважався поєдинок Нідерланди – Німеччина. Але спочатку – про гру суперників України по групі: Албанії та Грузії.

2024-09-11 01:40

У переможному матчі першого туру Ліги націй з Україною збірна Албанії володіла м'ячем 41% ігрового часу. Збірна Грузії у своєму переможному матчі з чехами ненабагато перевершила сьогоднішнього суперника – 45%. В очній зустрічі двох команд, які звикли грати другим номером, усе вирішив статус матчу. Албанія на домашньому стадіоні в Тирані не могла дозволити собі відсиджуватися в обороні – і поплатилася за цю незвичну для себе тактику.

Втім, свій єдиний гол грузини забили після успішного контрпресингу. Гольова атака гостей розпочалася з колективного відбору м'яча на чужій половині поля у виконанні Лочошвілі та Кітеішвілі. Коли м'яч опинився в ногах півзахисника Леванте Гіоргі Кочорашвілі, він, недовго думаючи, завдав гарматного пострілу здалеку – і пробив Стракошу: 1:0 – і Грузія стає одноосібним лідером нашої групи.

Що ж до головного матчу дня в дивізіоні А, то останні поєдинки між «ораньє» та «Бундестім» завжди були яскравими, тож вболівальники в Амстердамі очікували на шоу. І вони його отримали.

Господарі відкрили рахунок вже на 2-й хвилині. Гол виявився максимально простим – голкіпер Вербрюгген вибив м'яч у центр, Гравенберх підібрав його й розрізав оборону пасом на Рейндерса. Тіджані вирвався віч-на-віч і без проблем прошив тер Штегена. 1:0!

Німеччина пропустила на 99-й секунді зустрічі. Цей гол став найшвидшим пропущеним для збірної із 1974 року, коли Йохан Нескенс забив у ворота Бундестім. Легендарний хавбек відзначився на 86-й секунді – це був легендарний фінал чемпіонату світу-1974.

Ця неприємність не змусила німців опускати руки. Вже на 9-й хвилині Вірц теж виходив сам на сам (хоча його таки супроводжував захисник), однак Вербрюгген вчасно вийшов з воріт. На лінії штрафного він зупинив м'яч грудьми, підбив його головою й вибив. Нідерланди відповіли двома моментами – на 15-й Дюмфріс уникнув офсайду й пробивав у правий кут з центру штрафного (Сімсонс асистував подачею), а на 21-й Сіммонс пробив з лівого краю карного майданчика під ближню стійку. Дензел не влучив, а постріл Хаві парирував тер Штеген.

Загалом, гра йшла на зустрічних курсах. За таким матчем було приємно спостерігати. «Ораньє» мали відчутну перевагу в завершальній стадії – тим більш неприємно було пропустити гол на 38-й хвилині. Його привіз Де Лігт, який допустив грубу обрізку. Хаврец, Вірц і Ундав покарали за неї комбінацією з результативним пострілом Деніса. 1:1!

На цьому проблеми не завершились. У Нідерландів вже за декілька хвилин зламався Аке, якого замінив Юрр'єн Тімбер, а у компенсований до перерви час Німеччина забила вдруге. Гол прийшов саме з флангу «каноніра»: Андріх подав на лівий край штрафного, Ундав у падінні скинув партнеру, а той покотив на порожні під удар Кімміху – 1:2!

Саме з цим рахунком команди відправились на перерву. Втім, Нідерланди теж не збирались капітулювати. Всього за п'ять хвилин після старту другого тайму господарі відігрались. Гравенберх відібрав м'яч у Мусіала при спробі обіграти себе 1-в-1, а Сіммонс підхопив м'яч – і розігнав контратаку. У її завершенні Хаві запустив Броббі до карного майданчика, а той прострілив під удар Дюмфрісу в порожні. 2:2!

От тільки цей момент став останнім для Нідерландів у зустрічі. По перерві господарі провели всього чотири удари по воротах. Німці стріляли не набагато частіше, але мінімум тричі вони могли забивати. Зокрема, всього за хвилину після пропущеного гола схибив Хаверц – Раум спокійно подав на ближню, Вірц скинув Каю, однак той не влучив у ворота з п'яти метрів!

На 62-й Ундав виходив сам на сам з Вербрюггеном, спробувавши його перекинути. Спроба виявилась невдалою. На 70-й же Раум замикав навіс Хаверца на дальній стійці, однак м'яч пролетів над воротами. Цікавіших епізодів у зустрічі після цього не створювали, тож фінальний свисток зафіксував бойову нічию!