Глобус

Ліга націй-2024/25, 3-й тур. Результати матчів четверга

Англія програла на «Вемблі» вперше за два роки, Голанн побив рекорд 90-річної давності, феєричне життя Франції без Мбаппе і Грізманна.

2024-10-11 00:19

Англія в матчі з греками діяла досить статечно. У першій половині тайму вони ще демонстрували хорошу динаміку й чинили тиск без м'яча, однак потім Англія захопила контроль над ним – і темп впав до нуля. У другому таймі британці дещо пришвидшились, але із моментів до 79-ї хвилини пригадується тільки вривання Воткінса під проникний пас Палмера.

Моменти, що найбільше запам'ятались у цій зустрічі, створювали саме гості. За три хвилини по перерві Англію таки покарали за відбування номеру. Затяжна облога штрафного Англії завершилась вриванням Куліракіса в периметр з пасом на Павлідіса. Нападник
«Бенфіки» ж зумів розвернутись в оточенні трьох захисників, після чого поклав м'яч у правий нижній – 0:1.

На 87-й хвилині «трьом левам» навіть вдалося відігратись внаслідок гарматного пострілу Беллінгема з відскоку, але греки аж ніяк не знітились. За нічийного рахунку вони значно активніше лізли вперед, тікаючи за спини гранду – і ця сміливість у компенсований час таки відновила справедливість. Вангеліс зачепився за м'яч у карному майданчику, але пробити не зумів. Далі почалася метушня, в якій гостям вдалося відібрати м'яч прямо в штрафному. Зрештою, Павлідіс отримав новий пас, обійшов захисників та з гострого кута прошив Пікфорда – 1:2.

Вперше за цілу вічність збірна Франції грала без Мбаппе і Грізманна, але не сказати, що це якось критично позначилося на грі команди Дешама. Уже на 6 хвилині Камавінга, інший одноклубник Луніна з Реала, пробив здалеку так, що воротар Црвени Звезди Глейзер перекинув м'яч сам через себе у ворота. Незрозуміло чому, але тут не зарахували автогол. Форвард Челсі Нкунку, який і при першому голі відборовся, забив ще й сам після пасу того ж Камавінга, класно розібравшися з трьома суперниками та прошивши воротаря у ближньому куті. А далі хавбек австрійського Ред Булла Глух м'яко накинув у коридор між Саліба й Ернандесом – Гандельман пробив Меньяна ударом головою від стійки. Після перерви подіяли заміни Дешама. Гендузі та Барколя, які замінили Нкунку з Олісе, забили ще по голу, а хавбек
«Лаціо» ще й асистував.

Вибухово стартувала зустріч
Італія -Бельгія на «Стадіо Олімпіко». Один фланговий захисник (Дімарко) віддав на іншого, Камб'ясо розібрався без проблем. Далі все той же вінгбек Інтера широким пасом кинув у прорив партнера зі своєї половини. Ретегі добив удар Камб'ясо, довівши рахунок до 2:0. Італія все контролювала, але плани Спаллетті наламав господар стадіону. Лоренцо Пеллегріні грубо влетів у ногу Теате та після перевірки VAR отримав заслужену червону картку замість жовтої. Покарання було миттєвим. Тонко розіграли штрафний після цього фолу. Троссар відкинув під удар Де Кейперу, який бахнув метрів з 30 без шансів для Доннарумми.

Після перерви вінгер
«Арсенала» ще й вміло підставив ногу перед голкіпером «ПСЖ» на стандарті. Знову розіграли, як натреновано. Центрбек «Лестера» Фас скинув на кутовому, Троссар відчув момент не менш досконало. За рахунку 2:2 дебютував інший одноклубник Довбика з «Роми» – 20-річний Нікколо Пізіллі не справив, щоправда, особливого враження. Хоча в компенсований час трохи допоміг: зірвав атаку, отримав заслужену жовту.

Завдяки дублю в матчі зі Словенією форвард збірної Норвегії Ерлінг
Голанн побив рекорд Йоргена Юве, який тримався 90 років. Відтоді, як форвард «Манчестер Сіті» дебютував за свою національну збірну, він забиває в середньому майже по голу за гру. У цій грі зі Словенією він ще й капітанську пов'язку одягнув – за відсутності травмованого Мартіна Едегора.

У матчі з Казахстаном Австрія перервала триматчеву серію без перемог: усі чотири м'ячі забили різні гравці, а автор першого голу Крістоф Баумгартнер оформив гол+пас. Казахстану не пощастило, але 0:4 – не найгірший результат для гостей, з огляду на хід зустрічі. У першому таймі гостей двічі врятував каркас воріт, а воротар збірної Казахстану Шацький кілька разів врятував свою команду від більшої кількості пропущених м'ячів.

Героями Ірландії в гостьовому матчі з Фінляндією стали захисники: центрбек Селтіка Скейлз зрівняв рахунок після голу Пох'янпало, а лівий захисник Престона Брейді записав у свій актив гол+пас. Так Ірландія здобула перемогу в битві аутсайдерів групи 2 і залишила команду Маркку Канерви з нулем очок.