Лісабонські подряпини «Металіста»

«Спортинг» – «Металіст» – 2:1. Харківський «Металіст» у напруженому першому матчі чвертьфіналу Ліги Європи УЄФА програв на виїзді португальському «Спортингу» (1:2). На голи Марата Ізмайлова й Еміліано Інсуа гості відповіли реалізованим пенальті Клейтона, зберігши за собою непогані шанси пройти далі.

UEFA.com

2012-03-29 23:55

СПОРТИНГ – МЕТАЛІСТ – 2:1
Голи: Ізмайлов (51), Інсуа (64) – Клейтон (90+1, пенальті).
Спортинг: Руй Патрісіу, Жоау Перейра, Полга, Шандао, Інсуа, Каррісу (Нето, 70), Схарс, Капель (Хеффрен, 72), Ізмайлов (Каррільо, 79), Фернандес, ван Вольфсвінкель.
Металіст: Горяїнов, Папа Гуей, Обрадович, Торсільєрі, Вільягра, Соса (Валяєв, 90+3), Хуан Торрес, Бланко (Марлос, 77), Тайсон, Крістальдо (Девич, 65), Клейтон.
Попередження Ізмайлов (43), Каррісу (57), Руй Патрісіу (90+1) – Торсільєрі (34), Клейтон (53), Папа Гуей (59).

До поєдинку з кривдником англійського «Манчестер Сіті» на попередній стадії футболісти «Металіста» підходили із зіпсованим настроєм. На вихідних слобожани визнали в Києві перевагу місцевого «Арсеналу» (2:4), і не лише зазнали в цьому чемпіонаті України другої поразки, а й узагалі вперше в поточному сезоні на всіх фронтах пропустили чотири голи. Однак харків'ян не міг не тішити той факт, що вони вирушали в місто, де вже святкували успіх. У своєму єдиному матчі проти клубу з Португалії вони на груповому етапі Кубку УЄФА-2008/09 з мінімальною перевагою здолали в Лісабоні «Бенфіку».

Суперник «Металіста» по чвертьфіналу хоч із ім'ям («Спортинг» 18 разів здобував титул Португлії), однак у цьому чемпіонаті його відверто лихоманить. Він то поступиться «Віторії» (0:1, 3 березня), то наступного туру нашпигує ворота «Гімарайнша» п'ятьма «сухими» м'ячами. А на минулих вихідних лісабонці мінімально поступилися «Фейренсе». Вочевидь, «леви» роблять ставку на євроарену, де в останніх десяти домашніх єврокубкових матчах вони відсвяткували дев'ять перемог при одній нічиїй! А той факт, що проти команди Мирона Маркевича лісабонці вийшли в оптимальному складі, говорить на користь цієї гіпотези.

Команди розпочали у високому темпі, і «Металіст», який у цій Лізі Європи здобув багато прихильників за свій комбінаційний футбол, показав, що зраджувати своєму стилю не збирається. Тим паче, що слобожани в цьому сезоні чудово грали на виїзді. У шести матчах нинішньої Ліги Європи вони відсвяткували п'ять перемог при одній нічиїй. Ближче до десятої хвилини гостям удалася перша перспективна контратака – Тайсон хутко прорвався лівим флангом, але його простріл перервали захисники «Спортинга».

Незабаром підопічні Рікарду Са Пінту організували перший удар по воротах Олександра Горяїнова. Щоправда, «пострілу» Шандао забракло сили й влучності. А на 27-й хвилині перевірити пильність уже Руя Патрісіу намагався капітан жовто-синіх Клейтон, але м'яч після його удару здалеку просвистів над поперечиною. Надалі команди не створювали гострих моментів і запал гри трохи вщух, доки зелено-білі не захопили ініціативу ближче до перерви. Саме тоді біля воріт Горяїнова після штрафних виникло дві «пожежі», але харківські захисники з ними вміло впоралися.

А от одразу після відпочинку оборона гостей таки дала збій. На 51-й хвилині швидка атака «Спортинга» увінчалась прострілом Дієго Капеля зліва, і Марат Ізмайлов у підкаті переправив м'яч у сітку за кілька метрів від воротарської лінії. Невдовзі підопічні Маркевича відповіли небезпечним ударом у виконанні Хонатана Крістальдо. Аргентинець вистрілив із правого кута, але Руй Патрісіу не дав себе ошукати.

Загалом варто відзначити, що після відпочинку «Спортинг» суттєво додав у плані комбінаційних дій, і вдруге домігся свого. На 64-й хвилині після фолу Папи Гуея Еміліано Інсуа зі штрафного немов цвяхом увігнав м'яч крізь стінку в нижній кут воріт Горяїнова. «Металіст», не позбавлений вольових якостей, заходився виправляти ситуацію.
На початку сьомого десятка хвилин близькими до успіху були Тайсон і Марко Девич. Але першому не вистачило точності після удару з-за меж штрафного, а форвард збірної України не зміг переграти Руя Патрісіу.

Пізніше він іще мав кілька нагод, проте його найбільший внесок у результат був зроблений у компенсований час – Девич заробив пенальті після грубої гри кіпера суперників. До «точки» підійшов Клейтон, який не схибив, скоротивши відставання. Таким чином, у матчі-відповіді наступного четверга «Металіст» влаштує навіть мінімальна перемога.