Повторення пройденого

«Валенсія» – «Атлетико» – 0:1 (заг. 2:5). Перемігши сусідів по Примері й у матчі-відповіді, підопічні Дієго Сімеоне вдруге за три останні сезони сперечатимуться безпосередньо за титул переможця Ліги Європи, першими володарями якого вони були в 2010-му.

UEFA.com

2012-04-27 00:05

ВАЛЕНСІЯ – АТЛЕТКО – 0:1
Адріан Лопес (60)
Валенсія: Дієго Алвес, Рамі, Барраган, Альба, Рікарду Кошта, Альбельда, Фегулі, Каналес (Матьє, 59), Парехо (Тіно Коста, 68), Жонас (Адуріс, 53), Сольдадо.
Атлетико: Куртуа, Дієго Годін, Філіпе Луїс, Міранда, Маріо Суарес (Габріель Фернандес, 46), Тьягу, Арда Туран (Сальвіо, 74), Адріан Лопес, Фалькао, Хуанфран Торрес, Дієго (Коке, 84).
Попередження: Сольдадо (79), Альба (79), Адуріс (86) – Куртуа (36).
Вилучення: Тьягу (79).

Гол Адріана Лопеса виявився таким собі штемпелем на фінальній путівці мадридського «Атлетико». Перегравши «Валенсію» за всіма статтями, підопічні Дієго Сімеоне вдруге за три останні сезони сперечатимуться безпосередньо за титул переможця Ліги Європи, першими володарями якого вони були в 2010-му.

Сценарій поєдинку на «Местальї» можна було передбачити з великою долею вірогідності. «Валенсія», що поступилася в Мадриді з рахунком 2:4, мусила грати першим номером, «Атлетико» ж міг собі дозволити діяти із засідки, сподіваючись на контратаки. Так воно й вийшло.

Надіям господарів на швидкий гол не судилося справдитися. Столичному клубові вдалося завадити опонентові провести стрімкий дебют. Хоча ближче до середини тайму небезпечні моменти все ж стали виникати у володіннях Тібо Куртуа. У «Валенсії» досить продуктивно працювали фланги, а ось у завершальній стадії не вистачало якоїсь дещиці. Не знайшли адресатів простріли Хорді Альби та Серхіо Каналеса, трохи вище верхнього кута просвистів м'яч після удару Соф'яна Фегулі. Останній програв Куртуа й «ближній бій» на 21-й хвилині – цей момент уже тягнув на те, аби стати гольовим.

За господарями залишилася й кінцівка першої 45-хвилинки. Але, пробачивши мадридцям іще в принаймні трьох вигідних ситуаціях, команда Уная Емері ледве не пропустила випад у відповідь. Уже голкіперу «Валенсії» Дієго Алвесу довелося вступати в гру, перериваючи пас Хуанфрана на Радамеля Фалькао. А ще за хвилину слушною нагодою не скористався Адріан Лопес, дозволивши захисникам ліквідувати небезпеку.

На жаль для «кажанів», до перерви вони так і не змогли розпечатати ворота Куртуа, хоча ще один простріл Альби цілком міг перетворитися на гол «у роздягальню».

Протягом першої третини другого тайму таких моментів у «Валенсії» не було. Більше того – рахунок відкрив «Атлетико». Прийнявши від Дієго довгий пас на підступах до карного майданчика, Адріан розкішним «пострілом» вгатив м'яч у дальній верхній кут! Гості взагалі могли відправити суперника в нокдаун, але після ударів Арда Турана та Фалькао інтрига ще встояла.

Кульмінацією матчу можна, напевно, вважати епізод на 77-й хвилині, коли пристрасні суперечки щодо призначення 11-метрового, після консультацій із асистентами скасованого словенським рефері Дамиром Скоминою, коштували вилучення Тьягу. Тепер бразилець пропустить фінальний поєдинок, перепустку до якого мадридці оформили без особливих труднощів, навіть граючи в меншості. Найнебезпечнішим моментом, що змусив вступати в гру Тібо Куртуа, був удар Тіно Кости з лівої. Та французький кіпер діяв бездоганно.

Отже, «Атлетико» повторив свій турнірний шлях дворічної давнини. Тоді, в сезоні-2009/2010 смугасті, серед інших суперників пройшовши й «Валенсію», в підсумку заволоділи трофеєм, ставши першими переможцями турніру в форматі Ліги Європи.