Гол Довбика, невдача «Динамо». Огляд 1-го туру Ліги Європи

«Тоттенгем» у меншості обіграв «Карабах», «Аякс» покуражився в матчі з «Бешикташем», а «Рома» втратила перемогу наприкінці матчу з «Атлетиком». За день до цього «Лаціо» виграв у Гамбурзі в київського «Динамо», яскраві звитяги здобули «Славія», «Галатасарай» і «Буде-Глімт». Розповідаємо про стартові матчі загального етапу оновленої Ліги Європи УЄФА.

«Тоттенгем» – «Карабах» 3:0

«Шпори» навіть у меншості здобули впевнену перемогу. Виставивши експериментальну лінію оборони, лондонці з самого початку почали допускати втрати м'яча, що призвело до вилучення Раду Дрегушина вже на 8-й хвилині. «Карабах» спробував використати чисельну перевагу, але втратив низку гольових моментів. А ось «Тоттенгем» миттєво скористався помилкою захисту гостей і швидко відкрив рахунок зусиллями Бреннана Джонсона. Після перерви голкіпер господарів Гульєльмо Вікаріо творив справні дива в рамці, а його партнери на контратаках за рахунок голів Папа Сарра та Домініка Соланке довели справу до розгрому. Турал Байрамов міг повернути інтригу з пенальті, але влучив у поперечину.

«Рома», яка нещодавно змінила головного тренера, впевнено розпочала матч проти «Атлетика». Команда Івана Юрича швидко заволоділа ініціативою, багато контролювала м'яч і відкрила рахунок на 32-й хвилині зусиллями Артема Довбика. Український нападник чудово знайшов вільний простір у штрафному майданчику суперників і чітко замкнув головою подачу Анхеліньо з лівого флангу. Наприкінці матчу римляни все більше грали за результатом, але в підсумку не змогли зберегти ворота на замку: на 85-й хвилині після розіграшу «стандарту» Айтор Паредес головою відправив м'яч у сітку воріт «Роми». Сталося це вже без форварда збірної України, який пішов відпочивати за чотири хвилини до успіху іспанців.

Підопічні Жозе Моурінью вистояли в напруженій кінцівці та здобули перемогу в матчі, який обидві команди закінчували вдесятьох. Точний удар Чаглара Сеюнджю в середині першого тайму дозволив туркам взяти гру під контроль. На 74-й хвилині Кевін Макаллістер отримав червону картку, а захисник «Юніона» Крістіан Берджесс незабаром забив у власні ворота, й здавалося, «Фенербахче» спокійно доведе справу до кінця. Однак на 90-й гості заробили пенальті (ще й Брайт Осайї-Семюел був вилучений у господарів), але Франьо Іванович не зміг переграти Домініка Ливаковича. Щоправда, згодом Росс Сайкс скоротив відставання, але на більше бельгійський клуб не вистачило.

В інших матчах четверга
– Дубль 19-річного Мікі Годтса допоміг «Аяксу» здобути найбільшу перемогу в першому турі – 4:0 проти «Бешикташа». У складі амстердамців також відзначилися Кіан Фітц-Джим і Кеннет Тейлор.

– Перший матч франкфуртського «Айнтрахта» в Лізі Європи після завоювання трофею в 2022 році закінчився розчаруванням, коли німці пропустили двічі на останніх хвилинах і взяли лише одне очко з «Вікторією» – 3:3.

– Гол Недіма Байрамі на першій хвилині допоміг «Рейнджерс» заволодіти ініціативою в гостях у «Мальме». Господарі намагалися відігратися, але за 14 хвилин до кінця пропустили ще раз після удару Росса Маккозленда, який вийшов на заміну.

– Жига Ліпушчек забив після розіграшу кутового історичний перший гол РФС в основній сітці єврокубка, але латвійський клуб у підсумку не вистояв у Румунії та пропустив чотири від ФКСБ, у складі якої дублем відзначився Даріус Олару.

«Андерлехт» – «Ференцварош» 2:1

«Манчестер Юнайтед» розпочав новий розіграш Ліги Європи зі втрати очок на своєму полі. Команда Еріка тен Гага на «Олд Траффорд» не змогла обіграти «Твенте», хоча тривалий час вела в рахунку після красивого гола Крістіана Еріксена, який поцілив у «дев'ятку» воріт гостей класним ударом. Однак на 68-й хвилині Сем Ламмерс обікрав того ж Еріксена, ввірвався праворуч у штрафний майданчик і відправив м'яч точно у ближній верхній кут.

«Динамо» Київ – «Лаціо» 0:3
Київське «Динамо» теж невдало стартувало в Лізі Європи, пропустивши вже на четвертій хвилині номінально домашнього матчу проти «Лаціо», який проходив у Гамбурзі. Булай Діа чітко скористався пасом Педро Родрігеса і пробив низом повз Георгія Бущана. До перерви Діа оформив дубль, бездоганно пробивши головою з подачі Фісайо Деле-Башіру, який за хвилину до цього й сам забив, вискочивши віч-на-віч. До негараздів команди Олександра Шовковського додалася рання травма центрального захисника Брайана Себальоса та пряма червона картка Максима Брагару. Наприкінці в «Лаціо» був вилучений Тіджані Нослін, але це не допомогло киянам виправити становище.

«Ніцца» та «Сосьєдад» билися до самого фінального свистка, але так і не змогли з'ясувати переможця в яскравому матчі першого туру. Рахунок відкрив вінгер іспанців Андер Барренечеа, який класно пробив із краю штрафного майданчика. Господарі зрівняли незадовго до перерви, коли голландський півзахисник Пабло Росаріо потужним ударом не залишив шансів Алехандро Реміро, котрий після перерви парирував пенальті Евана Гессана.

В інших матчах середи
– Нападник «Порту» Саму Омородіон забив перший гол у новому розіграші на восьмій хвилині матчу з «Буде-Глімт», але чемпіони Норвегії здобули перемогу з рахунком 3:2 багато в чому завдяки дублю Єнса-Петтера Геуге, який забив третій гол господарів уже після того, як вони залишилися в меншості на початку другого тайму.

– Дубль Рубена ван Боммела – сина відомого голландського футболіста Марка ван Боммела – допоміг «Алкмаару» обіграти вдома «Ельфсборг» із рахунком 3:2.

– Чилійський вінгер Даріо Осоріо своїм чудовим голом, здавалося, приніс «Мітьюлланду» перемогу над «Гоффенгаймом», проте 18-річний Макс Мерштедт на 90-й хвилині вперше забив за німецький клуб і врятував суперника київського «Динамо» в наступному турі від поразки.